Skocz do zawartości

Róża Karoliny - NGC 7789 (HaRGB)


licho52

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, _Spirit_ napisał(a):

Aladin Lite

Przytrzymaj RMB, poruszaj lewo, prawo, góra, dół. 

 

 

 

Kolorów nie oceniam, bo i oglądam na słabym monitorze, ale obiekt pokazałeś wspaniale! 

Licho nie śpi ;)

 

 

Edytowane przez count.neverest
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, _Spirit_ napisał(a):

:uhm: z tym wodorem mi się coś nie zgadza. Czy mapy nieba aż tak się mylą?

Aladin Lite - Pacman w wodorze, Czarodziej w wodorze ...

 

2023-07-11_09h54_58.jpg

"U mnie" wygląda to tak i w dużym stopniu powiedzaiłbym że to sie pokrywa ze zdjęciem Rafała. Tylko to skala mojego zestawu, trzeba sobie obrócić i "scropować" :) 
image.png.10697c31df9ee5f53931ec59568695a3.png

Edytowane przez wismat
  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, polaris napisał(a):

Nowatorskie podejście. 

 

Chciałbym aby tak było ale jest dużo "wodorowych" zdjęć Gromady Podwójnej z tego regionu oraz w okolicach Sadra gdzie jest mnóstwo wodoru - NGC 6910 i M29 - także M39 za Denebem - tam też dochodzą ciekawe pyły.  W moim zamyśle było zrobienie właśnie NGC 869/884 w ten sposób ale są one jeszcze za nisko a Róża chodzi za mną od jakiegoś czasu i była świetnie pozycjonowana względem księżyca.  Po zebraniu RGB zobaczyłem te zabarwienie czerwone - i dodatkowe 2 noce zbierałem tło Ha.

 

Same gromady są uważane za "nudne" - ilość wizyt na zdjęciu gromad np. na Astrobinie to jest ułamek tego co na obiekty mgławicowe - więc odwzorowanie wodorowego tła wizualnie na pewno trochę pomaga.

Edytowane przez licho52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tuvoc napisał(a):

Tak utopionej róży w wodorze jeszcze nie widziałem. No ciekawie! Gratuluję! Gwiazdki żółte nie za bardzo wchodzą w pomarańcz? Zrobiłbym tam kalibrację fotometryczną.

 

Użyłem tej kalibracji, nie wiem czy może użycie SCNR trochę zakłóciło tą żółć ale było to zło konieczne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, licho52 napisał(a):

Wodór jest prosto z kamery i filtra więc jak jest to jest.

 

Zaczynając zbierać chciałem się upewnić że jest co -- pomogło mi to zdjęcie: Cepheus Clouds (Second Version) ( mhx ) - AstroBin

Nie do końca jest tak jak pokazujesz. Zobacz sobie na histogram jak masz rozjechany czerwony kanał i to już daje dużo czerwieni. Marcin pokazał Ci jak to mniej więcej powinno wyglądać i do tego kierunku zmierzaj a będzie ok.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Te mapy z telescopius.com ja już sobie odpuściłem - nie dają odwzorowania żadnego na słabszych obiektach

Przecież można przełączyć źródło danych i pobawic się suwakami, żeby zobaczyć,  co tam siedzi. Ja czesto tam fajne kwiatki wynajduję do focenie, nieraz jakieś fajne, ulotne pyły itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, licho52 napisał(a):

Po pierwszej sesji kanał R pokazał sporo czerwonej poświaty więc zdecydowałem się poświęcić trochę czasu by zebrać nieco tłą wodorowego z którego znany jest region Kasjopei.

 

Powtórzę za kolegami, że podejście to tematu ciekawe. :)

Niemniej wydaje mi się, że ta intensywna czerwień zabiła gwiazdy, więc zgadzam się z kolegą @MaPa że ilustracyjne podejście do tła wodorowego powinno być dużo bardziej delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja autorska wersja ma w sobie dużo ekspresji i koloru który mi się podoba.  Nie narzucam nikomu mojego podejścia i wiem że nie każdemu odpowiada, w indywidualności tkwi cały sens tej zabawy.:)

Edytowane przez licho52
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.