Skocz do zawartości

ZWO ASI 585MC Pro


kruzd

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy nowa kamera od ZWO może być moja pierwsza i wstępnie docelową dedykowana kamerą do astrofotografii.

 

Aktualnie pracuje z modowanym Canonem 700D, ale co jakiś czas myślę o dedykowanej kamerze astro. Jednak chłodzone modele są trochę poza moim budżetem

 

Nie zamierzam również raczej nigdy wskakiwać w węższe pole widzenia niż oferuje Samyang 135mm. Może kiedyś jakiś RedCat.

 

Do współpracy z montażem CEM 26 oraz AsiAir Pro.

 

Gdybym zakupił kamerę to co potrzebuje żeby dobrze połączyć ją z Samyangiem, jakie przejściówki?

 

 

https://agenaastro.com/zwo-asi585mc-pro-cooled-color-astronomy-imaging-camera.html?rfsn=7670509.5566f2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównanie dorzucę porównanie

EDIT: Dla porównania dorzucę to: 😅

 

Screenshot_20240228_095930_Firefox.jpg.771c4b3d0f1fe1f1145e60f44dbc3c49.jpg

 

Co do "przejściówek", wszystkie dozwolone łacznie np. z szufladką na filtry, od mocowania obiektywu Eos->M42 kamerki, tak by zachować +/- 55mm backfocus-u do matrycy.

Edytowane przez mago83
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam nad tą kamerką, przesiadka z D610mod. Czy to ma sens? Chcę przeskoczyć trochę ze skalą. 250mm ogniskowej w porównaniu z pixelem 6um nie powala mnie. Odwodziłem się od tego pomysłu przez długi czas... W perspektywie sharpstar 150 i jakieś neq6.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mago83 napisał(a):

Dla porównanie dorzucę porównanie

Dość wąsko dla niektórych obiektów. 😕

Zapewne Andromeda już się nie zmieści w całości kadru. 

 

W stellarium takie porównania?

Edytowane przez kruzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, kruzd said:

Dość wąsko dla niektórych obiektów. 😕

Zapewne Andromeda już się nie zmieści w całości kadru. 

 

W stellarium takie porównania?

Ta matryca do Andromedy to raczej mała, no ale ona jest olbrzymia. Mi na apsc się nie mieściła, dopiero na FF był komfort. Ale do mniejszych galaktyk jak najbardziej.

W Stellarium oczywiście można sobie kadrować. Trzeba wprowadzić, albo wybrać jeśli taki jest, parametry swojego teleskopu i matrycy. Ja do kadrowanai bardzo często korzystam z serwisu https://telescopius.com/ bo zawsze jest pod ręką.

Edytowane przez tomekL
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam myślę o tej kamerze, do mojego Askara Fra 300 (60/300) pasuje całkiem nieźle:
image.png.7994360b942cfa989f115fcc8aedaaf2.png

 

image.png.a33234d83d2dfe2adcf790b3c2e00fa1.png

 

Gorzej jak chciałbym coś większego. No zobaczymy najpierw jaka będzie cena w Polsce, bo bezpośrednio przez sklep ZWO to wychodzi niby lekko ponad 2000PLN ale trzeba pewnie doliczyć, VAT, Cło i pewnie problem z gwarancją. Czy może ktoś kupował od nich i mógłby podzielić się opinią?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dudeck napisał(a):

Sam myślę o tej kamerze, do mojego Askara Fra 300 (60/300) pasuje całkiem nieźle:
image.png.7994360b942cfa989f115fcc8aedaaf2.png

 

image.png.a33234d83d2dfe2adcf790b3c2e00fa1.png

 

Gorzej jak chciałbym coś większego. No zobaczymy najpierw jaka będzie cena w Polsce, bo bezpośrednio przez sklep ZWO to wychodzi niby lekko ponad 2000PLN ale trzeba pewnie doliczyć, VAT, Cło i pewnie problem z gwarancją. Czy może ktoś kupował od nich i mógłby podzielić się opinią?

599$ to bliżej 2400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obiektywem <> 100mm daje fajne pole, porównywalne do RedCata z u4/3 ale zestaw jest o wiele mniejszy, pewnie obyłoby się bez guidingu etc. No i budżet o wiele mniejszy bo montaż można też sporo tańszy...

Albo do dłubania galaktyk czymś około 600mm też w sam raz...

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kruzd napisał(a):

Zastanawiam się czy nowa kamera od ZWO może być moja pierwsza i wstępnie docelową dedykowana kamerą do astrofotografii.

 

Aktualnie pracuje z modowanym Canonem 700D, ale co jakiś czas myślę o dedykowanej kamerze astro. Jednak chłodzone modele są trochę poza moim budżetem

 

Nie zamierzam również raczej nigdy wskakiwać w węższe pole widzenia niż oferuje Samyang 135mm. Może kiedyś jakiś RedCat.

 

Do współpracy z montażem CEM 26 oraz AsiAir Pro.

 

Gdybym zakupił kamerę to co potrzebuje żeby dobrze połączyć ją z Samyangiem, jakie przejściówki?

 

 

https://agenaastro.com/zwo-asi585mc-pro-cooled-color-astronomy-imaging-camera.html?rfsn=7670509.5566f2

Może byłbyś chętny na wspólne kupno kamery? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kajojk napisał(a):

Może byłbyś chętny na wspólne kupno kamery? 

Myślałem nad systemem Player One, niestety nie współpracuje z AsiAir, a to warunek konieczny. Dzięki za propozycję. 

Edytowane przez kruzd
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kruzd napisał(a):

Gdybym zakupił kamerę to co potrzebuje żeby dobrze połączyć ją z Samyangiem, jakie przejściówki?

 

Wracając do pytania kolegi - to samo chciałem zadać. 

Czy można sensownie podłączyć Samyanga canonowskiego do takiej kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.