Skocz do zawartości

M8 i M20 - pierwsza randka z Pixem


Bentoq

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładna fotografia. :) Jednakże z mojej perspektywy wygląda, że nieco brakuje kontrastu lub pociągnięcia suwaka średniej tonacji delikatnie w prawo. Druga rzecz, mgławica refleksyjna w Koniczynce i niebieskie gwiazdy ogółem wydają się trochę wyprane z koloru. 
Edit: po obejrzeniu na innym monitorze fotografia jeszcze bardziej przypadła mi do gustu choć wciąż delikatnie próbowałbym w kierunku większego podkreślenia ciemnych obszarów :)

Edytowane przez mack_mnk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, mack_mnk said:

Bardzo ładna fotografia. :) Jednakże z mojej perspektywy wygląda, że nieco brakuje kontrastu lub pociągnięcia suwaka średniej tonacji delikatnie w prawo. Druga rzecz, mgławica refleksyjna w Koniczynce i niebieskie gwiazdy ogółem wydają się trochę wyprane z koloru. 

Zdjęcie było nieco bardziej kontrastowe, ale zmniejszyłem to celowo, jakoś nie lubię kontrastowych zdjęć ostatnio.

A kolor gwiazd - nie przesadzałem z saturacją, to był mój słaby punkt zawsze, uczę się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, count.neverest said:

Ja tak. Zaznaczam, że nie mam chwilowo okularów i ledwo mogę menu w programie rozczytać :P

 

image.thumb.jpeg.dc255c2eaef27819d49e0f258da7e627.jpeg

Spoko, też bez okularów już patrzę i trochę ciemniej, M20 zwłaszcza, tak się zastanawiam czy u siebie za bardzo nie wyciągnąłem 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, tex88 said:

@Bentoq nie zapanowałem nad centrum M8, bo nie używam jeszcze masek w Pix. Poprawa kolorów w LR z którymi ogólnie mam problem 😁

V1.thumb.jpg.d3233999d0e92c5ad07c8c8462352be6.jpg

Wydaje mi się, że te centrum fajnie można ogarnąć przy pomocy GHS albo potem krzywymi. Ja tak przynajmniej próbowałem, masek też nie znam jeszcze w pixie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bentoq napisał(a):

Witam,

 

Pierwsze moje zdjęcie złożone i procesowane w 100% w nowo zakupionym Pixie. Użyłem raczej podstawowych narzędzi, w tym terminatory (Blur, Noise, Star).

Workflow w miare prosty wg. tutoriali lukomatica i Petera Zelinki.

Mniej więcej:

- stack WBPP

- Graxpert

- PCC

- SCNR

- BXT

- NXT

- SXT

- GHS - na mgławicę i gwiazdy osobno

- GHS - saturacja

- złożone do kupy pixelmath z narzędzi lukomatica.

- poprawki lekko krzywymi

 

Zapraszam do komentowania i własnych "wersji" tego materiału.

Stack: https://we.tl/t-zyfgJLXaI1 (TIFF i XISF).

 

Jestem generalnie zadowolony i lekko zszokowany, jak lekko się pracuje z Pixem. Nie tylko pod kątem łatwości użycia narzędzi, ale także płynnością działania.

No i wygody, fajnie mieć wszystko w jednym narzędziu :) Nie mogę się doczekać na pierwsze próby z narrowband.

 

Dane dotyczące akwizycji:

D7200 + Redcat 51 prowadzone na SWSA GTi.

2,5h łącznie bez filtra. Cieszyce pod Wrocławiem.

 

Pozdrawiam,

Sebastian

 

image.thumb.jpeg.9439432a1a306f13da1f67634540661a.jpeg

Fajna fotka

mnie wyszło tak:

 

M8.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2024 o 22:55, Bentoq napisał(a):

Zapraszam do komentowania i własnych "wersji" tego materiału.

 

Gratuluję pierwszej randki z PIX-em. ;)

Ode mnie wersja z nieco inną kalibracją kolorów i spokojniejszym chyba histogramem. Głównie chodziło mi o pyły: dla mnie w poprzednich pracach były zbyt intensywne i/lub zbyt żółte.

 

final_my.thumb.jpg.0f807d4be1df6723064c487cc9a9c787.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.