Skocz do zawartości

Co ja sfotografowałem?


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o czerwone płomienie na brzozie po lewej. 

Zdjęcie zrobiłem 27 czerwca 2016 roku 00:26. Ustawiałem statyw i aparat, żeby pofocić pioruny, bo z północy szła burza. Kadrowałem i w tym czasie tata mnie zapytał co to za światła. Brzoza jest pęknięta wzdłuż. Żeby zapobiec upadkowi drzewa, kilka metrów nad ziemią jest ściągnięte grubym łańcuchem. Nadmiar łańcucha zwisa nad ziemią. Czerwone płomienie szły wolno (czas ekspozycji to 30 sek) po pniu lub po łańcuchu do góry, rozchodziły się po gałęziach i znikały. Co to za zjawisko?

 

 

image.thumb.jpeg.86449e30b0922a1c68a848660edf4922.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.5d9f4d6a8a44ccad09cad932e4b704a7.jpeg

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fornax napisał(a):

@count.neverest Radzę Ci ten łańcuch uziemić bo możesz być ofiarą pioruna lub ktoś z twoich bliskich domowników może stracić życie .:smokin:

Do pomyslodawcy lancucha (pewnie administracji osiedla) trzeba najpierw zastukac. Dobry uziom to niebyle drucik wetkniety w ziemie na pare cm i troche kosztuje!

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie daje mi to trochę spokoju. Oczywiście, biorąc pod uwagę, że mówimy o metalowym przedmiocie podczas burzy wyjaśnienie zjawiskiem elektromagnetycznym jest praktycznie 100%. Ale pytanie brzmi: czy ktokolwiek kiedyś coś takiego obserwował? Ja nie jestem w stanie znaleźć czegokolwiek podobnego. Ognie św. Elma to jednak kolorystycznie i kształtem trochę inaczej się prezentują na niewielu dostępnych zdjęciach, chociażby tutaj:

elmsfeuer_sonnblick.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Behlur_Olderys napisał(a):

A jednak nie daje mi to trochę spokoju. Oczywiście, biorąc pod uwagę, że mówimy o metalowym przedmiocie podczas burzy wyjaśnienie zjawiskiem elektromagnetycznym jest praktycznie 100%. Ale pytanie brzmi: czy ktokolwiek kiedyś coś takiego obserwował? Ja nie jestem w stanie znaleźć czegokolwiek podobnego. Ognie św. Elma to jednak kolorystycznie i kształtem trochę inaczej się prezentują na niewielu dostępnych zdjęciach, chociażby tutaj:

elmsfeuer_sonnblick.jpg

Kolor wyładowania elektrycznego ma różny kolor zależny w jakim środowisku  występuje.  Jest biały , czerwony ,żółty i niebieski ale zdarzają się  też  inne kolory wyładowania elektrycznego .:)W środowisku bardzo wilgotnym kolor wyładowania jest czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ognie św. Elma faktycznie maja inny kolor, bliżej błękitu/fioletu,i jarzą się na zakończeniach np masztów lub tak jak na tym zdjęciu słupów, nie wdłuż elementów. Artefakty świecą dość intensywnie, niektóre są mniej ostre - w lewym górnym rogu to nie chmura, a raczej dym z jakiegoś paleniska, zawiało, ktoś dorzucił do ogniska i poszły iskierki :)

 

ognisko.png.d912c7be07f739abd4fe4b838c670c94.png

Edytowane przez dj_peterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.