Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem, że w Rzeszowie mamy tak bogate doświadczenia w obserwacji Ufo :D Że też Don Pedro się nie pochwalił :rofl: Ja mam 2 pierwsze tygodnie sierpnia urlop, więc może jakiś mały weekend na mały zlocik bym wydębił od żony :rtfm: A jak Wy stoicie z czasem w takim okresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ angelscorpion: "...Nie wiedziałem, że w Rzeszowie mamy tak bogate doświadczenia w obserwacji Ufo :DŻe też Don Pedro się nie pochwalił :rofl: Ja mam 2 pierwsze tygodnie sierpnia urlop, więc może jakiś mały weekend na mały zlocik bym wydębił od żony :rtfm: A jak Wy stoicie z czasem w takim okresie?"

 

Noo, ba! patrz focia w załączniku :lol: fioł-kowe to jakieś cóś :rofl: :rofl: i w dodatku nad PRz :D

 

 

Cały sierpień jestem na urlopie: pierwszą połowę na miejscu. W drugiej połowie na rozkaz MZzŻ zostaję wydelegowany na szerokość geograficzną 27o13' N Ciekawe czy się da coś poobserwować (Lornetka+aparat+SkyTracker)?

jufajoł.jpg

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imie Łukasz.Niedawno zacząłem zabawę z astronomią.Na początek kupiłem newtona celestrona 114 mm i juz czuje niedosyt :D Chętnie pisze sie na wspólne obserwacje.Moze sie czegos naucze od bardziej doswiadczonych obserwatorów.

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo Maj Gad! Że tak zacytuję słynny film:

 

Is it moving? Towards the Sun? :szczerbaty:

Ł-M-G! It is moving along the line connecting my flat with my office! Is it "mujeres boina"? :g:

Panie i Panowie: to kiedy wyskakujemy w plener lub na niezobowiązujące zajście towarzyskie (w przypadku braku pogody)?

 

@ LUkasz0: Mam na imię Łukasz.Niedawno zacząłem zabawę z astronomią.Na początek kupiłem newtona celestrona 114 mm i juz czuje niedosyt :D Chętnie pisze się na wspólne obserwacje.Może się czegoś nauczę od bardziej doświadczonych obserwatorów

Witaj! Dziękujemy i zapraszamy!

Co do Celestrona kal. 114 mm i niedosytu : Ja zaczynałem 20 lat temu od Alkora 70 (leży do dziś u mnie w pracy: przez sentyment) to padłeś właśnie ofiarą dwucalicy złośliwej (łac. duorum-digitorum malignántium ;) ) ponieważ okaże się zaraz, że ten nowy większy jest za mały...

p.S>

Madziu i Kornelu: Zapraszamy!

 

 

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda jest cudowna,w koncu po 2 tygodniach.Ja sobie na razie jeżdżę pod wieże nadawcza w łanach tyczynskich.Ale trochę rzeszów bije światłem.Rozgladam sie za jakims okularem 4mm bo ten co otrzymalem w zestawie jest dosyc lipny :( Mam na oku najtanszego gso ploessla,tylko nie wiem czy warto go brac.Statyw z mocowaniem eq1 tez jest do dupy chwieje sie ostro,ale cos sie wymyśli.Szkoda ze księżyc tak późno wschodzi,znów bedzie jutro problem ze wstaniem do pracy:D

Pozdrawiam,bezchmurnego nieba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być na dzisiaj, ale znowu nie wyrobiłem czasowo, więc propozycja na zaś:

Przyszły czwartek tj. 11.07.2013 proponuje zebranie panelu ekspertów na Rzeszowskim rynku. Godziny wczesnowieczorne. Cel - wiadomy.

Gold beverage bubble dynamics ŁorkSzop? http://physics.open.ac.uk/~swebb/guide_images/bub.jpg :mr.green:

A termin zgłaszania referatów? :Loveit:

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gold beverage bubble dynamics ŁorkSzop? http://physics.open.ac.uk/~swebb/guide_images/bub.jpg :mr.green:

A termin zgłaszania referatów? :Loveit:

 

Garść informacji:

 

1. Wstęp wolny dla wszystkich - bez rejestracji.

2. Prelegenci powinni zgłosić się do wtorku poprzedzającego spotkanie.

3. Do środy prelegenci powinni dostarczyć temat i streszczenie prelekcji.

4. Po części oficjalnej przechodzimy do części artystycznej - lukaszp zarecytuje nam w czasie jej trwania poemat pt. "Quercus robur".

5. Wyjście z cyklu wykładów również jest bezpłatne i odbywa się za odpowiedzialnością opuszczającego.

6. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nic.

 

ksh

 

PS.

7. Dla wytrwałych po skończonych wykładach wycieczka na kebaba do Dary :-)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

4. Po części oficjalnej przechodzimy do części artystycznej - lukaszp zarecytuje nam w czasie jej trwania poemat pt. "Quercus robur".

Ja tam liczyłem na poemat diatomologiczny napisany heksametrem daktylicznym. ;D W św. języku łacińskim oczywiście ;)

@kshyvy: "Dary"

du ju min Dar es Salam? :D

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam liczyłem na poemat diatomologiczny napisany heksametrem daktylicznym. ;D W św. języku łacińskim oczywiście ;)

@kshyvy: "Dary"

du ju min Dar es Salam? :D

Poemat diatomologiczny w heksametrze daktylicznym? - chciałbyś nową wersję Iliady z omułkiem jako podmiotem lirycznym?

Łukasz jest bardzo zdolnym młodym człowiekiem, ale mam pewne wątpliwości czy podoła :D

 

Dar es Salam?: W sumie jest to dom pokoju.. zawistni ludzie mogliby to nazwać świątynią niczym nie skrępowanego fastfoodyzmu. Ja uważam skromnie, że jest to najlepszy kebab w mieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

 

:stout: Azali astrołogi jakie konwentykle swe grube y sprosne na rzeszowskim rynku dziś odprawować będą? :astronom:

 

Pod Skryptem:

@Kshyvyy: "...chciałbyś nową wersję Iliady z omułkiem jako podmiotem lirycznym?"

Nooo, dobra, niech będzie:

"Dlaczego O'krzemek nie śpiewa?'

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro rano najpierw ISS przeleci przez tarczę słoneczną między 6:40-6:41 CET

 

http://www.heavens-above.com/passdetails.aspx?lat=50.05&lng=22&loc=Rzeszow&alt=206&tz=CET&satid=25544&mjd=56493.1930299306&type=A

 

A wieczorem:

"Niebiański Pałac nr 1" :D zahaczy o Księżyc:

 

http://www.heavens-above.com/passdetails.aspx?lat=50.05&lng=22&loc=Rzeszow&alt=206&tz=CET&satid=37820&mjd=56493.8072523843&type=V

 

Pomyślnych łowów!

 

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Panowie,

jako że do niedzieli jestem w domu, postanowiłem coś ruszyć w temacie. Na dziś dzień jestem wstępnie umówiony z Januszem w okolicach Kolbuszowej. Oczywiście miejsce spotkania można zmienić, jeżeli tylko będzie nas więcej. Konkretnej godziny też jeszcze nie ma, ale chcemy jeżeli tylko pogoda pozwoli pooglądać Słonko, a jeżeli to sie nie uda, to moje Coronado ląduje na giełdę ;) . A tak poważniej trzeba, się umówić tak, żeby było dobrze.

Ja obecnie nie mam dużego telepa ale mogę wziąć TMB, pytanie tylko czy są na niego widoki??? Wezmę na pewno Astrotracka i inne małe zabawki :)

Piszcie Panowie kto jedzie, od Was wszystko zależy gdzie się pojedzie.

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja w niedzielę też wyjeżdżam na wakacje, początkowo miałem jechac na 10 dni ale zmieniłem na 7, tak więc od 5 sierpnia przez tydzień będę w Rzeszowie i jak pogoda dopisze, to może odpalimy mój sprzęt, tak jak kiedyś pisaliśmy.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w domu dopiero od wczoraj, tak więc nie było czasu na piwko :( i prędko nie będzie, bo w niedziele wybywam na kilka dni ale po powrocie będę tu jeszcze parę dzionków i kto wie???

Co do spotkania, to planujemy jeszcze jutro się spotkać z Januszem , oczywiście jeżeli pogoda dopisze. Dzisiaj polookaliśmy tylko na Słonko i choć było już nisko, to widoki i tak były piękne. Tak więc, jeżeli jutro będzie pogoda, to możecie już dziś sobie zaplanować czas, myślimy nad Raniżowem ale jeżeli będziemy tylko my, to bez sensu sie tam wlec.

 

 

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w domu dopiero od wczoraj, tak więc nie było czasu na piwko :( i prędko nie będzie, bo w niedziele wybywam na kilka dni ale po powrocie będę tu jeszcze parę dzionków i kto wie???

Co do spotkania, to planujemy jeszcze jutro się spotkać z Januszem , oczywiście jeżeli pogoda dopisze. Dzisiaj polookaliśmy tylko na Słonko i choć było już nisko, to widoki i tak były piękne. Tak więc, jeżeli jutro będzie pogoda, to możecie już dziś sobie zaplanować czas, myślimy nad Raniżowem ale jeżeli będziemy tylko my, to bez sensu sie tam wlec.

 

Potwierdzam słoneczko przez Coronado mimo niskiego położenia zrobiło dziś duuuże wrażenie - protuberancje, pochodnie, granulacja i czort wie jeszcze co (?) - pięknie widoczne. Czułem się jak wtedy kiedy pierwszy raz w życiu zobaczyłem księżycowe kratery :icon_smile:

Jeśli jutro wyrobię z czasem to chętnie się spotkam raz jeszcze.

Edytowane przez janusz_m
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.