Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

komete odnalazlem przez lornetke 10x50 o godz.18;30 i ogladalem ja do godz.19;10 kiedy juz nie bylo widac warkocza i powoli zachodzila jako slaba gwiazdka. Skylux pokazal troche wyrazniej gwiazdopodobna otoczke, moze dlatego ze byl na statywie. warkocz widoczny wyraznie na godz.11.jutro rozpoczne obserwy jeszcze przed osiemnasta i zamocuje lornetke na statywie. zycze wszystkim udanych obserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Króciutka relacja z obserwacji z Kielanówki w kierunku Zgłobnia znajdziecie tutaj:

http://astropolis.pl/topic/39830-kometa-c2011-l4-panstarrs/page-12?do=findComment&comment=487328

 

śmigamy jutro na kometę?

http://www.meteo.pl/metco/mgram_pict.php?ntype=2n&fdate=2013031612&row=151&col=101&lang=pl

Sugeruję, że dobrze byłoby dotrzeć na miejscówkę ciut. przed 18:00 aby móc się spokojnie rozłozyć z zabawkami.

Pozdrawiam,

Piotr S.

c2011_L4_16_III_2013a.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się Amperku!

Wygląda na to, że dzisiaj mamy ostatnią szansę, na jakiś czas:

http://www.meteo.pl/metco/mgram_pict.php?ntype=2n&fdate=2013031700&row=151&col=101&lang=pl

Myślę, że na miejscu trzeba by być ok 18:00 żeby się na spokojnie rozłożyć z klamotami. Miejscówka ta co poprzednio?

Dzisiaj biorę SCT 8" z redukcją na 1:6,3, na montażu azymutalnym (bo jak mi elektryka lub smary w łożyskach EQ5 odmówią na mrozie posłuszeństwa to będzie porażka)

Lornetkę do wstępnego poszukiwania, laser, aparat, latarkę i... kompas.

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem oczywiście na dzisiaj chętny, przy czym moglibyśmy się lepiej zorganizować, na pewno trzeba być na miejscu o 18, a może nawet wcześniej. Ubranie jak na podbój K2 zimą. Jeśli w to samo miejsce to trzeba też uwzględnić że miejsca na samochody tam za wiele nie ma. Mam nadzieję, że już z @angelo poobserwujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli macie jeszcze miejsce to bym się dzisiaj chętnie zabrał (tzn. jadę na 100%). Co do miejsca to jeśli wczorajsze było ok to nie ma co kombinować.

 

Jakby co ja mieszkam na Strażackiej (osiedle Drabinianka).

 

Pozdrawiam i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ją właśnie podziwiałem, obserwacje skończyłem o 20:17. Kometa niesamowita, wyjątkowo dzisiaj niebo w mojej okolicy było zajeb.... klarowne i co ciekawe, chmury odstąpiły właśnie na obserwacje komety, normalnie jestem podjarany na maxa, bo myślałem, że już jej nie zobaczę :icon_biggrin:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego obserwatora :D

Szczegóły naszej występnej ;) działalności można śledzić tu:

http://astropolis.pl/topic/37865-obserwacje-astronomiczne-z-okolic-rzeszowa/page-3

Oczywiście zachęcamy do opisu własnych obserwacji.

Co Państwo na to:

http://www.meteo.pl/metco/mgram_pict.php?ntype=2n&fdate=2013032212&row=151&col=101&lang=pl

"Pan Starrs" ;) czeka wieczorem na WNW.

Pozdrawiam,

Piotr S.

 

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich podkarpackich (i nie tylko) podglądaczy nieba i krajobrazu. Ja raczej jestem fanem tego drugiego i w związku z tym mam pytanie. Czy ktoś się orientuje, skąd najlepiej nasze Taterki podglądnąć z okolic Ropczyc. Przy czym nie chodzi mi o tereny na południowy-zachód od Dębicy (Głobikowa itp.) tylko konkretnie powiat ropczycko-sędziszowski.

Tatry z okolic Dębicy, jakby ktoś chciał oblukać na zdjęciach to zapraszam: HOP

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim,

wydaje mi się, że "nasza" grupa rzeszowska się rozpadła lub rozpada powoli. Ja z wiadomych przyczyn nie obserwuję i bardzo z tego powodu żałuję, szczególnie teraz kiedy macie taaaaaaakie niebo. Jak byłem na święta w domu, to nie było ani jednego dnia, nocy kiedy można było obserwować. Mam nadzieje, że Ci którzy się schowali, wyjdą z cienia i powstaniemy na nowo.

 

Pozdrawiam

Amperek :)

Edytowane przez Amper
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyyy Panowie cos w tym jest. Trzeba się w końcu wybrać na obserwacje. Podoba narazie dopiuje ale niestety Księżyc zaczyna coraz bardziej przeszkadzać, co oczywiscie nie wyklucza tego że on obserwacje zawsze mozna się wybrac. Nawet polookać naszego naturalnego satelitę. Ja jestem do piątku nieosiągalny ale na weekendzie możnaby pomyśleć.

 

Pozdro i do zobaczenia mam nadzieje jak najszybciej!!!!

Edytowane przez lukaszp
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okresie wiosenno-letnio-jesiennym dolaczyl bym do Was. moge zabrac ze soba lidletke Auriol. najbardziej interesowala by mnie miejscowka w Niechobrzu bo dojechal bym rowerem. ja tez jezeli jest tylko pogoda to prawie co noc ogladam niebo. napiszcie co z ta miejscowka w Niechobrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dezintegrującą rolę odegrała zeszło/tegoroczna pogoda.

Ja obserwuję z balkonu co dzień, bo to kosztuje tylko czas samej obserwacji, ale gdybym w końcu to auto kupił to na pewno bym się też wybrał dalej.

Ja również, ot choćby wczoraj, tyle, że mam wystawę wschodnią, z widokiem na centrum Stolicy Innowacji,a pasowałaby południowa, raczej. Toteż wczoraj SCT 8"robił znów za taraśnicę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tara%C5%9Bnica :icon_biggrin:http://kkr.nsc.pl/artykuly/wbp/wbp5.gif

Wczoraj w domu trzymała mnie opieka nad dzieckiem.

A poza tym : Dzwonić proszę! Od paru lat są takie telefony bez drutu... ;)

 

w okresie wiosenno-letnio-jesiennym dolaczyl bym do Was. moge zabrac ze soba lidletke Auriol. najbardziej interesowala by mnie miejscowka w Niechobrzu bo dojechal bym rowerem. ja tez jezeli jest tylko pogoda to prawie co noc ogladam niebo. napiszcie co z ta miejscowka w Niechobrzu.

Jeszcze jej nie testowaliśmy, ale wygląda obiecująco. Co do miejscówek to muszę podjechać do Dylągówki, zobaczyć ja kto wygląda, bo od października tam nie byłem. A to jedna z nieliczych "czarnych dziur". Byś może jednak-udałoby-się-to kupić? (Myślę o polu w które o-m-c z Kshyvyym nie zainwestowaliśmy. :naughty: Minus jest taki, że w jedną stronę to 35 km :? )

 

Pod Skryptem:

Do miejscówki w NIechobrzu to sobie dla sportu z RZ rowerem przez pola dojeżdżam :D ale bez telepa. Trzeba sprawdzić czy w okolicy leży dużo butelek po wódzie/piwie...

 

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dezintegrującą rolę odegrała zeszło/tegoroczna pogoda.

 

Jako informatyk nie mogę zgodzić się z terminem "dezintegracja" - po prostu przeszliśmy w stan uśpienia :-)

 

Jeszcze jej nie testowaliśmy, ale wygląda obiecująco. Co do miejscówek to muszę podjechać do Dylągówki, zobaczyć ja kto wygląda, bo od października tam nie byłem. A to jedna z nieliczych "czarnych dziur". Byś może jednak-udałoby-się-to kupić? (Myślę o polu w które o-m-c z Kshyvyym nie zainwestowaliśmy. :naughty: Minus jest taki, że w jedną stronę to 35 km :? )

 

Nie miałem ostatnio za wiele czasu na wdrażanie się w ten temat - wyskoczył mi remont nieoczekiwany i zasoby finansowe na razie są zajęte mocno. Co nie oznacza, że do tematu tego nie powrócę - 35km to niedaleko jak się postawi bazkę (domek działkowy) z pełnym zapleczem (prund) :)

 

Wróciłem właśnie z urlopu z średnio odległego południa - ale za wiele nie poobserwowałem bo LP było w okolicy od hoteli takie, że nawet MH Death Ray mógłby się zawstydzić.

 

Pozdrawiam,

kshyvy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.