Skocz do zawartości

Bieszczady 2017 - zapisy


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Tam na górkę chyba tylko na koniu, notabene też 4x4, można wyjechać.

 

Na górkę dobrze jest wyjechać od drugiej strony - od drogi asfaltowej - tylko za dnia warto spawdzić czy pod naszym ciężarem nie zapada się grunt. Ja mimo że posiadam napęd 4x4 to się nie podjąłem wyjechania do końca :) Ale wiem że byli tacy którzy z normalnym napędem wyjechali :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co na to właściciel łąki - bo będzie mocno zmęczona takimi operacjami.

 

Samo 4X4 to nic, ważny jest rodzaj przełożenia, reduktor, blokady mostów no i opony - bo samo 4x4 to i Dacia ma ;P

reduktor z blokadą i pyrkać powolutku, trawa mokra bardzo śliska jest ale bez tego to i tak nic bo do astrofoto to trzeba by mieć malutki i cichy generatorek prądu, no ale smrodu ze spalania benzyny nie da się zniwelować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ostatecznie to i na grzbiecie można wytaszczyć na górkę, lekko nie będzie ale da rade. Problem jest z zasilaniem!

Cały czas zastanawiam się czy zainwestować w przedłużacz czy w akumulator :uhm:

 

Ja mam akumulator 17Ah - na taką sesję w maju powinien Ci wystarczyć :)

 

A co do podjazdu pod górkę to wygląda tak.:

Screenshot at 2017-05-02 16-36-45.png

Nie wyobrażam sobie wyjazdu pod górkę po deszczu :rofl:

Inaczej - zostawiamy samochód na poboczu asfaltówki i na szczyt górki jest może 150 metrów przy przewyższeniu może 20-25 metrów, da się wyjść z ciężkim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) po deszczu strumień o nazwie błotoryja zapewne

ale tak to fajnie bo nie ma kolein od ciągników.

 

To zdjęcie z sierpnia gdzie było sucho :) A my w maju to mamy raczej koleiny :))))

Nie żebym zniechęcał :))))) Bo warto wejść na tą górkę widać tam obiekty do -36 stopni - vide załacznik :)))))

 

 

33-widok-z-gorki.jpg

 

W tym roku - będę chciał wejść kilkaset metrów głębiej co by oddalić się od tej górki co jest na prawo :)

Edytowane przez ax
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle nietypowo :P - czy jest ktoś chętny na marszobieg Ustrzyki G. - Tarnica - Wołosate - Ustrzyki G.. Trasa około 18km - w zeszłym roku ogarnęliśmy ją w 2h i 30min (tempo 8:30) a w tym roku planuję dużo spokojniej - około 3,5-4 godziny (pod górę idziemy, po płaskim truchtamy, z góry schodzimy żeby kolan nie zniszczyć ;) )

 

Jak będzie ktoś chętny to wiecie gdzie mnie szukać - ja wybieram się w piątek lub sobotę w zależności od programu zlotu i pogody.

Do zobaczenia!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.