Skocz do zawartości

Bieszczady 2017 - zapisy


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy program zlotu:

 

czwartek 18 V:
- przyjazd i zakwaterowanie uczestników
- 18:00-19:00 kolacja
- Nocne Obserwacje/dyskusje
piątek 19 V:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:30 Uroczyste otwarcie XIV Zlotu (obecność obowiązkowa!)
- 11:45 Marek Nawrocki - "Obserwacje ciemnych mgławic"
- 15:15 Amadeusz Miszuda - "Słońce- Nasza gwiazda"
- 17:00-18:00 Obiadokolacja
- 20:00 grilparty (mała dziupla)
- Nocne Obserwacje/dyskusje
sobota 20 V:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:30 Robert Suszyński - Powstanie, misja i sposób funkcjonowania Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie
- 12:45 Adela Bicka - "Niezwykłe typy widmowe gwiazd"
- 13:30-14:30 Konkursy "Adept 2017" oraz "Żbik" dla najmłodszych
- 15:00 Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród
- 15:30 Konkurs grupowy "Hardcore"
- 16:30 Zdjęcie grupowe
- 16:58 Ogłoszenie wyników Hardcore'a
- 17:00-18:00 - obiadokolacja
- Nocne obserwacje/dyskusje
-----------------------------
Warsztaty astrofoto cz.1 10:30-16:15 (Sala konferencyjna w drugim budynku)
Warsztaty astrofoto cz.2 16:45 (Sala konferencyjna w drugim budynku)
niedziela 21 V:
- 7:00-9:30! śniadanie

 

 

Koniecznie wszyscy muszą być na otwarciu zlotu w dużej sali konferencyjnej!

Jest sporo zmian o których muszę Wam powiedzieć.

Bardzo proszę o przybycie.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw:

 

1)Na jakie temperatury się szykować? Widzę na prognozie do +5 st w nocy, czyli nie spodziewać spadków poniżej zera? Coś wcześniej pisaliście o odśnieżaniu, to na poważnie, czy jak? :) Bo nie wiem, jak bardzo zimowe buty brać...

 

2)Będę miał jedno wolne miejsce dla kogoś raczej bez sprzętu (mój zajmuje większość auta). Jak ktoś jedzie z Wieliczki/Krakowa/okolic, to może się przyłączyć (wiem, że późno już). Wyruszam pewnie koło południa w czwartek.

 

3)Jeśli ktoś ze zlotowiczów bał się zrobić aktualizacje do DreamFocusera, to będzie miał niepowtarzalną okazję, abym mu w tym pomógł :) Generalnie zapraszam ze wszelkimi uwagami, pomysłami, wnioskami i skargami :) Będzie się można również pobawić focuserem i zobaczyć go w akcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kilka spraw organizacyjnych a zwłaszcza dla tych co przyjeżdżają po raz pierwszy.

1. Każdy uczestnik musi zalogować się do biura zlotu, które znajduje się w domku o nazwie Bartnik. Jak trafić? jak wiedziecie do ośrodka to w prawo pod górę i pierwszy domek po prawej stronie.

2. Po zalogowaniu dostajecie identyfikator oraz koszulkę okolicznościową i, co najważniejsze informację o noclegu.

3. Na identyfikatorze każdy ma plan zlotu, oczywiście z tyłu :)

4. Nie jesteśmy sami na obiekcie więc jest obowiązek noszenia identyfikatorów. To jest dla naszego bezpieczeństwa i naszego sprzętu.

5. W piątek o godzinie 11:30 na dużej sali konferencyjnej (duża jadalnia) w dolnej części pierwszego budynku hotelowego odbędzie się uroczyste otwarcie zlotu na którym powinien być każdy. Powiem tam wiele istotnych informacji. Bardzo proszę o przybycie.

6. Nie mamy dostępu do Dziupli ale mamy zorganizowaną małą dziuple (koło placu zabaw) z dostawionym namiotem oraz zestawem grilli oraz dystrybutorem do piwa które będzie na gril-party, oczywiście z UrsaMaior :)

7. W piątek w godzinach 13-15 nie mamy dostępu do dużej sali konferencyjnej dlatego jest luka w prelekcjach.

8. Kolega Paweł Radomski organizuje warsztaty Astrofotografii, które odbędą się w sobotę w drugim budynku hotelowym. Warsztaty są bezpłatne rzecz jasna :) Pawle, dzięki!, Szymek też się dołoży do kantoru myśli i wiedzy astrofotograficznej :) Jesteście wielcy!

9. Równolegle będą prelekcje i konkursy na które serdecznie zapraszam gdyż mamy sporo nagród i żal było by je zabierać do domu. Pamiętajcie, że prelegenci poświęcają swój czas żeby się przygotować i wygłosić prelekcje dla Was. Warto to docenić.

W konkursie "Adept" mamy po raz pierwszy 8" teleskop Newtona więc gra jest warta świeczki :) - Jacku DZIĘKUJEM ;)

10. Urszula przygotowała konkurs "Żbik" dla najmłodszych oraz "Hardcore" dla wszystkich. Ten ostatni grupowy to walka o Wino Prezesa Zlotu :)

11. Wszystkie sprawy organizacyjne załatwiacie ze mną. Ja jestem pośrednikiem pomiędzy nami a ośrodkiem. Pamiętajcie, że na ośrodku będzie 300 osób :)

12. Mamy gwarancje wygaszenia świateł jak będzie pogodna noc.

13. Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę wasze mordki i mordy ;)

14. Do starych zlotowiczów - kochani, integrujcie się z nowymi uczestnikami!

15. Miejscem integracji będzie nasza mała dziupla, jest nasza i tylko nasza na cały zlot.

16. Jestem dostępny przez cały czas zlotu pod numerem 508389935.

17. Każdy "stary wyjadacz" ma obowiązek pomagać młodemu :)

18. Szykuje się pogoda, więc pamiętajcie, że w górach może być zimno i temperatura po niżej zera w maju to nic nadzwyczajnego.

19. Wszystkie domki są otwarte dla wszystkich, nie ma enklaw i grup zamkniętych. Czasem może obowiązywać jakieś małe płynne wpisowe :D, żart.

20. Nie wiem co jeszcze. Bawcie się dobrze i pamiętajcie też o mnie. Ja też jestem małym skromnym uczestnikiem tego zlotu. Chce bawić się z wami.

I to by było na tyle...

 

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak długim okresie sporych deszczy proponowałbym zabrać ze sobą gumiaczki , kalosze, gumofilce czy jak tam zwał tak zwał. Spacerując nocami po pagorkach sprawa obowiązkowa :-)

 

A Ty nie bądź taki do przodu, gdyż się mocno wyłamałeś! NIE ma Cię na liście!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Nie mamy dostępu do Dziupli ale mamy zorganizowaną małą dziuple (koło placu zabaw) z dostawionym namiotem oraz zestawem grilli oraz dystrybutorem do piwa które będzie na gril-party, oczywiście z UrsaMaior :)

Wspaniale - absolutny must w Bieszczadach :-)

 

8. Kolega Paweł Radomski organizuje warsztaty Astrofotografii, które odbędą się w sobotę w drugim budynku hotelowym. Warsztaty są bezpłatne rzecz jasna :) Pawle, dzięki!, Szymek też się dołoży do kantoru myśli i wiedzy astrofotograficznej :) Jesteście wielcy!

Nie ma za co, coś tam wiem i chcę się podzielić wiedzą. Siedzę właśnie nad planem warsztatów :-)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale - absolutny must w Bieszczadach :-)

 

Nie ma za co, coś tam wiem i chcę się podzielić wiedzą. Siedzę właśnie nad planem warsztatów :-)

 

Pawle, nie bądź taki skromny. To jest wysiłek aby coś takiego zorganizować. To jest czas, Twój czas dla nas, uczestników zlotu. Pewne rzeczy trzeba nazywać po imieniu.

To jest jeden z nielicznych zlotów gdzie będą takie warsztaty. Pamiętam kiedyś w Jodłowie coś Adam Jesion organizował i to chyba tyle.

Może to będzie początek jakiejś tradycji? mam nadzieje.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo, a my w programie, NIKON?

 

W temacie dojazdu:

Aby uniknąć korków w Rzeszowie i na wylocie z niego, proponuję ruch po nieco innej "orbicie". Kilometrowo równie długa, widokowo i czasowo - korzystniejsza. Z Autostrady zjeżdżamy na

- ŁAŃCUT, potem drogą 877 jedziemy przez

- Albigowa

- Zabratówka

- Dylągówka

- od miejscowości DYNÓW jedziemy wzdłuż Sanu (pięknie i pusto!) drogą 835

- Dydnia

- Grabownica

- dalej drogą 886 do Czerteż

- dalej już klasycznie: SANOK - Zagórz - Lesko

 

https://www.viamichelin.pl/web/Trasy?departure=37-100%20%C5%81a%C5%84cut&step-1=Dyn%C3%B3w&step-2=Czerte%C5%BC&arrival=Baligr%C3%B3d&index=0&vehicle=0&type=0&distance=km&currency=EUR&highway=false&toll=false&vignette=false&orc=false&crossing=true&caravan=false&car=hatchback&fuel=petrol&fuelCost=1.6&allowance=0&corridor=&departureDate=&arrivalDate=

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Nie mamy dostępu do Dziupli ale mamy zorganizowaną małą dziuple (koło placu zabaw) z dostawionym namiotem oraz zestawem grilli oraz dystrybutorem do piwa które będzie na gril-party, oczywiście z UrsaMaior :)

 

Koło naszego domku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hardcore 2017

 

W tym roku specjalnie dla konkursowiczów po jednym pytaniu ułożyli: dr Janusz Krywult z Instytutu Fizyki UJK, Przemek Żołądek z Pracowni Komet i Meteorów oraz Przemek Rudź z POLSA. Hura, jak miło, nie?

 

FAQ

 

Kto może wziąć udział w konkursie?

Każdy, kto czuje się na siłach i stworzy drużynę 2 lub 3 osobową.

Czego mogę się spodziewać?

Wszystkiego, na co każdy szanujący się astro-geek zwróciłby uwagę. Pytania dotyczą kosmosu i wszystkiego, co jakikolwiek sposób jest z nim związane. Pytania są tak wybrane, by zaciekawiły tematem, zadziwiły, rozbawiły, sprowokowały do zastanowienia się nad pewnymi kosmicznymi sprawami.

Czuję się za słaby, czy mam wziąć udział?

Tak. W obliczu Hardcora wszyscy są cieniasami. Na 118 punktów w zeszłej edycji max. wynosił nieco ponad 40. W konkursie Hardcore chodzi o zaciekawienie tematem, zabawę i adrenalinę.

Kto wybiera skład drużyn?

Uczestnicy według chęci i sympatii.

Które drużyny są zwycięskie?

Ogłaszane są tylko trzy najlepsze. Nagrodę i laur zwycięscy dostaje jedna, ta która zdobyła najwięcej punktów.

Co jest nagrodą?

Emocje, ciekawe pytania, zabawa, uścisk ręki prezesa, fotka chwały do Internetu i butelka alkoholu.

 

Przykłady pytań z zeszłego roku:

 

  • W 1974 roku Hawking założył się z wybitnym astrofizykiem Kipem Thorne’em. Hawking przegrał zakład i Thorne otrzymał roczną prenumeratę erotycznego magazynu Penthouse. Czego dotyczył zakład?
  • Na czym polega Paradoks Olbersa?
  • Jak nazywają się cztery największe plutoidy sklasyfikowane przez Międzynarodową Unię Astronomiczną?
  • Dlaczego nie czujemy poruszającej się Ziemi wokół Słońca ani ruchu obrotowego?
  • Na czym polega Paradoks Fermiego?
  • Co się stanie z wodą, gdy rozlejesz ją w przestrzeni kosmicznej? Dlaczego?
  • Jak nazywała się barka, na której pierwszy raz pierwszy rakieta Falcon 9 firmy Space-X zrobiła udane lądowanie?

 

W zeszłym roku wygrała drużyna „Skurczybyki”. Dostała butelkę zwycięskiego wina z etykietą w gwiazdki.

Edytowane przez Ursula
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Nowy program zlotu:

 

czwartek 18 V:
- przyjazd i zakwaterowanie uczestników
- 18:00-19:00 kolacja
- Nocne Obserwacje/dyskusje
piątek 19 V:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:30 Uroczyste otwarcie XIV Zlotu (obecność obowiązkowa!)

- 11:40 Marcin Górko - "Astronomiczne lornetki Nikon w obserwacjach"
- 12:00 Marek Nawrocki - "Obserwacje ciemnych mgławic"
- 15:15 Amadeusz Miszuda - "Słońce- Nasza gwiazda"
- 17:00-18:00 Obiadokolacja
- 20:00 grilparty (mała dziupla)
- Nocne Obserwacje/dyskusje
sobota 20 V:
- 8:00-10:30 Śniadanie
- 11:30 Robert Suszyński - Powstanie, misja i sposób funkcjonowania Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie
- 12:45 Adela Bicka - "Niezwykłe typy widmowe gwiazd"
- 13:30-14:30 Konkursy "Adept 2017" oraz "Żbik" dla najmłodszych
- 15:00 Rozstrzygnięcie konkursów i wręczenie nagród
- 15:30 Konkurs grupowy "Hardcore"
- 16:30 Zdjęcie grupowe
- 16:58 Ogłoszenie wyników Hardcore'a
- 17:00-18:00 - obiadokolacja
- Nocne obserwacje/dyskusje
-----------------------------
Warsztaty astrofoto cz.1 10:30-16:15 (Sala konferencyjna w drugim budynku)
Warsztaty astrofoto cz.2 16:45 (Sala konferencyjna w drugim budynku)
niedziela 21 V:
- 7:00-9:30! śniadanie

 

 

Koniecznie wszyscy muszą być na otwarciu zlotu w dużej sali konferencyjnej!

Jest sporo zmian o których muszę Wam powiedzieć.

Bardzo proszę o przybycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przygotowałam specjalnie na zlot grę towarzyską w której występują postacie, które na takim astro zlocie można spotkać. Mam nadzieję, że znajdą się chętni do tego by odkryć co to za gra :icon_cool:.

W grę może grać nawet 25 osób (minimum 15), więc zapraszam wszystkich chętnych. Proponuję się zebrać już w pierwszy wieczór żeby w razie, jak wam się spodoba to będzie możliwość powtórki (albo nie powtórki,jak wam się nie spodoba :D ).

Jak ktoś już wie, że będzie chciał się dołączyć albo koniecznie chce się już dowiedzieć czegoś więcej, to można pisać do mnie na priv, przynajmniej zorientuje się czy jest jakieś zainteresowanie.

 

A jeśli chodzi o najmłodszych uczestników zlotu, to zabieram ze sobą zestaw do robienia dużych baniek mydlanych, więc jak będzie ładna pogoda, to zapraszam wszystkie dzieci do zabawy (dorosłych też) :D

 

Pozdrawiam i do zobaczenia!

 

Agatek

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.