Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A dziękuję, pozwoliłem sobie rozgościć się w tamtym dziale :) tak, niesamowite jest to że fotony które nas oświetlają to te same oświetlały dinozaury, jaki to musi byc ogrom plazmy że tworzone światło w głebi naszej gwiazdy jeszcze nie zdąrzyło dotrzeć do jego powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak pozostaję to niewątpliwie niewyobrażalną sprawą...Choć tu można powiedzieć że wszystko zależy od granic wyobraźni, ale to już bardziej podejście filozoficzne. Piękne pozostaję to że nie wszystko jeszcze odkryte i że to nie jest nudny "sport". Więc nic tylko się bawić :) dziękuję za ciekawe informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam na imię Zosia, mieszkam w Toruniu. Astronomią zainteresowałam się jakieś 3 lata temu. Zaczęło się od słabej lornetki, która leżała gdzieś w domu, i najprostszych eMek. Aktualnie od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką Synty 150/750 i uczę się tego sprzętu. Bardzo lubię czytać o tym, jak to wszystko na niebie działa :) Pozdrawiam wszystkich astronomicznie zakręconych!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Astroforumowiczów!.

Od kilku dni jestem na forum, więc wypada się wreszcie przywitać.

O sobie , tak jak w opisie profilowym, żeglarz od kiedy pamiętam, kilkanaście lat opływania na mazurskich szlakach. Były , dumny:) właściciel jachtu MAK666 Polskiej, bardzo udanej! konstrukcji lat 70'tych. Potem "rzuciłem" się na większą wodę i z "kałuży" szlifowałem umiejętności najpierw na Zatoce Gdańskiej by przepłynąć dalej - Bałtyk, porty Szwecji, Danii, a potem "ciągnęło" coraz dalej i trochę "liznąłem" morza Północnego. Pierwsze morskie kroki na żaglowcu ZHP S/Y Zawisza Czarny - załogant, wachtowy. Kilka kursów żeglarskich w Górkach Zach. Rejsy po zatoce i Bałtyku - typ jach. Carter 30 - między innymi jako I oficer, wachta, załogant a nawet raz KUK!:). Wracam na Mazury kiedy tylko mogę i pływam! - choć raz w roku muszę... Z Astronomią spotkałem się na kursach - Nawigacja, ale zawsze się człowiek interesował "tym co nad głową". Interesuję się także historią załogowych lotów kosmicznych. Kupowałem teleskop już z 10 lat:), aż wreszcie kupiłem - pierwszy taki na próbę, a że fajna sprawa - zaraz po pierwszym trafił się drugi - lepszy:).

Teraz mam dwa, uczę się, podpatruję , czytam na forum, oglądam zdjęcia forumowiczów - FANTASTYCZNE! - do tej pory myślałem że takie fotki robi tylko NASA przez HST:).

Mam nadzieję że się sporo nauczę dzięki społeczności Astropolis - liczę na pomoc i cierpliwość przy zadawaniu setki pytań, niekiedy może i dziwnych albo jeszcze dziwniejszych!:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nazywam się Stanisław, mam 16 lat i chodzę do 1 klasy liceum T. Reytana w Warszawie. Bardzo mocno interesuję się geografią, fizyką, chemią, inżynierią, lotnictwem i "dalekosiężną" fotografią. Stronę astropolis, a także dalekie obserwacje poznałem już około 2 lata temu. Posługuję się na razie skromnym sprzętem (Nikon Coolpix L830) jednak w najbliższym czasie chciałbym powiększyć swój ekwipunek (najbardziej pociąga mnie robienie zdjęć masztów RTCN oraz samolotów z jak największych odległości). Prosiłbym o radę w sprawie kupna jakiegoś sprzętu, który jest najlepszy w robieniu tego typu zdjęć. Na razie moim aparatem zrobiłem zdjęcia, które znalazły się na DO (platforma petrobaltic widziana z Gniewina), ale mam nadzieję, że to nie koniec i jeszcze coś ciekawego kiedyś utrwalę :-)

 

Pozdr

Staszek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Krzysztof, mieszkam w Ostrołęce. Astronomią interesuję się od 25 lat. Z wykształcenia jestem technikiem automatyki przemysłowej i taki zawód też wykonuję. Ze sprzętu astro to posiadam Celestrona Sky Mastera 15x70 i refaktor F10 1000mm oraz parę okularków. Pozdrawiam wszystkich. "kurp"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów... Jestem z Gdańska, astro zainteresowalem się niedawno bo będzie to rok temu...Niekoniecznie opierajac się na forumowych poradach naturalną koleją rzeczy był fakt biegania z rozregulowaną lornetką po osiedlowych zakamarkach wolnych od lamp, wyspie sobieszewskiej i innych ciekawych miejscówkach. Po caym wstępie i ogarnięciu z grubsza nieba przyszedł czas na 6 calowego SCT na montażu azymutalnym, który pokazał wiele ciekawych obiektów i zagospodarował mnóstwo wolnego czasu.. Wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i marzy się postawienie jakiegoś solidnego sprzętu na paralaktyku.. Ilość informacji jakie łowię z różnorakich forum jest przytłaczająco-miażdżąca. Poza tym lepiej zobaczyć, zapytać, doświadczyć.. Pytanie czy w okolicach 3miasta istnieje astroekipa przy której możnaby nauczyć się obsługi setupu oraz uzyskać kilka cennych rad dotyczących ewentualnego stworzenia takiegoż setupu.. Pozdrawiam Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kłaniam się wszystkim,

Na forum trafiłem przeglądając wujka google w poszukiwaniu informacji o poszczególnych teleskopach. Nie ukrywam, że głównym celem mojej wizyty jest zakup pierwszego widziadełka do przeglądania nieba. Ostatnimi czasy coraz częściej wydaje mi się, że gołym okiem widzę jakieś większe zbiorowiska gwiazd, które "świecą" mocniej niż reszta nieba. Obserwacja takiej mgiełki zapędziła mnie własnie na to forum. Moim celem stało się zbadanie owego zjawiska. Forum chwali się, że jest największe dlatego wywnioskowałem, że i giełdę macie największą! Prawdziwy detektyw ze mnie. Mieszkam i studiuję w stolicy co niestety implikuje pewną sytuację:

a.) mało funduszy

b.) podobno słabe światło

Z racji punktu pierwszego w planach mam przejrzeć giełdę, założyć temat i docelowo zakupić jakiś teleskop od jednego z użytkowników. Także zaraz pewnie udam się w odpowiednie miejsce na forum, aby założyć temat, a potem przystąpię do zgłębiania części przeznaczonej dla poszukiwaczy pierwszego teleskopu. Czy zostanę na dłużej czy nie to pewnie będzie zależało od mojego zadowolenia z teleskopu.

Powinienem był to zrobić na samym początku jak wymaga tego kindersztuba ale z takim rozpędem wpadłem na forum, że nie zdążyłem nawet się przedstawić

 

pozdrawiam wszystkich, Adam (Wasyl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Mam na imie Jarek. Astronomia fascynuje sie od szkoly sredniej. Niestety dopiero teraz moge sobie pozwolic na realizacje fascynacji z mlodzienczych lat. ;)

Mieszkam w Radomiu i szukam kontaktu z milosnikami astrofotografii z Radomia i okolic.

Licze na to, ze kogos tu znajde.

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.