Skocz do zawartości

okularki??


Rammstein5

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym miał tyle kasy to z pewnością kupiłbym sobie jakiegoś długoogniskowego Plosla (marzy mi się 40 mm, bo na szerokokątny to na pewno sobie nie pozwolę) i jakiś lantan krótkoogniskowy. A jeśli nie masz, to wypadałoby się wyposażyć jeszcze w jakiegoś Barlowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek uzyj opcji "szukaj" o okularach bylo juz nie raz sporo.

Pozniej albo pojdziesz w tanie i dobre Plossle i zmiescisz sie w budzecie, albo:

Na male powiekszenia: Erfla modyfikowany 30mm, czy Swana, czy Hyperiona ~ 450zl

Na srednie: Hyperiony 17-13mm ~ 450zl albo Speers-Waler ~ 500zl

Na duze: Lantan - i juz kasy brakuje.

Barlow ewentualny - brak kasy.

 

A serio, pod taki teleskop: seria LVW Vixena.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to nie nie jest okular na Saturna, ale ostatnio kupiłem w D.O. Plossla Vixen 32 mm do mojego Celestrona 80 ED, aby móc ogarnąć niektóre gromady otwarte. Wstępnie go przetestowałem i mogę śmiało go każdemu polecić. Uzyskałem pole widzenia ok. 2,5 stopnia, a obraz jest ostry prawie po same jego brzegi. A cena /145,-/ wydaje mi się całkiem przystępna jak na dawane przez niego obrazy.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Wprawdzie to nie nie jest okular na Saturna, ale ostatnio kupiłem w D.O. Plossla Vixen 32 mm do mojego Celestrona 80 ED, aby móc ogarnąć niektóre gromady otwarte. Wstępnie go przetestowałem i mogę śmiało go każdemu polecić. Uzyskałem pole widzenia ok. 2,5 stopnia, a obraz jest ostry prawie po same jego brzegi. A cena /145,-/ wydaje mi się całkiem przystępna jak na dawane przez niego obrazy.

:Salut:

 

Potwierdzam.

uzywam Vixena PL32mm i uwazam, ze jest swietny.

 

Jesli marzy Ci sie 40mm to tylko 2", bo przy 1,25" pole widzenia okularu to ok. 40st. co da podobne pole rzeczywiste jak PL32mm (ok. 50st.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to nie nie jest okular na Saturna, ale ostatnio kupiłem w D.O. Plossla Vixen 32 mm do mojego Celestrona 80 ED, aby móc ogarnąć niektóre gromady otwarte. Wstępnie go przetestowałem i mogę śmiało go każdemu polecić. Uzyskałem pole widzenia ok. 2,5 stopnia, a obraz jest ostry prawie po same jego brzegi. A cena /145,-/ wydaje mi się całkiem przystępna jak na dawane przez niego obrazy.

:Salut:

 

to i ja potwierdzę :szczerbaty: wspaniały okular :D

 

...widoku saturna w żłóbku przez ten okularek nie zapomne nigdy :) a przy hihotkach można stracić przytomność :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zamiast RKE i Plossla polecam http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...&products_id=85

 

A tak na marginesie to Właśnie Nagler 31 i dobry ortoskop załatwia sprawę. Dlaczego?

 

Do DS-ów nie ma nic lepszego od Naglera, szczególnie w połaczeniu z odpowiednią aperturą. Do planet wiadomo co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast RKE i Plossla polecam http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...&products_id=85

 

A tak na marginesie to Właśnie Nagler 31 i dobry ortoskop załatwia sprawę. Dlaczego?

 

Do DS-ów nie ma nic lepszego od Naglera, szczególnie w połaczeniu z odpowiednią aperturą. Do planet wiadomo co.

 

Ciekawy okular tylko 30mm przy ogniskowej 1600 da powiększenie x53 czy to niezamało na DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to można polecić okulary LV Vixena - bardzo dobra jakość i wystarczające pole. Oczywiście jeszcze lepsze są LVW. Ale i droższe. Oferują jednak pole 65 stopni i są w oprawie 2 cale.

 

 

To prawda dużo dobrego słyszałem o tych okularkach, ale nienależą one tesz do najtańszych, wydaje mi sie że napoczątek to niepotrzebne takie super szkiełka. Można je traktowac jako okulary docelowe <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Ogólnie to można polecić okulary LV Vixena - bardzo dobra jakość i wystarczające pole. Oczywiście jeszcze lepsze są LVW. Ale i droższe. Oferują jednak pole 65 stopni i są w oprawie 2 cale.

 

Tak naprawde to LVW sa 1,25", ale maja mozliwosc zastosowania w wyciagu 2" bez przejsciowki 1,25".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy okular tylko 30mm przy ogniskowej 1600 da powiększenie x53 czy to niezamało na DS?

 

Do Ds ów wystarczy Ci nawet powiększenie 40 x. Dzięki temu możesz objąć sporą częśc Veila lub Ameryki.

 

A jeżeli chcesz widzieć więcej szczegółów (mówię o Ds ach) to polecam http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=337

to okular do teleskopu o dużej światłosile.

 

Piszę z własnego doświadczenia.

Przykład ? M 42 bedziesz widział tak jak by w 3D po prostu rewelacja. Natomiast do planet ten okular to totalna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.