Skocz do zawartości

Saturna czas zacząć.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Oto moje pierwsze podejście do zdjęć planet

 

Zrobiłem parę zdjęć Saturnowi i nie mogłem się zdecydować które pokazać więc pokazuje wszystkie

 

1 SW6",Soczewka Barlowa 3x / 1,25",EQ5,Canon 350D niemod,ISO-200

1s

img0021l.th.jpg

0.5s

img0023s.th.jpg

1/4s

img0024x.th.jpg

 

2 SW6",Soczewka Barlowa 3x / 1,25"+Soczewka Barlowa 2x / 1,25",EQ5,Canon 350D niemod,ISO-200

2.5s

img0026.th.jpg

3.2s

img0027d.th.jpg

 

Następnym razem wycągnę ze zdjęcia samego Saturna aby kadr niebył tak duży

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. wczoraj całkiem przypadkiem skierowałem to co miałem 80ED, barlow x3, NexImage (RAW) na Saturna i po obróbce w Registax (po drodze x2) wyszło tak:

 

post-15739-1239206123_thumb.jpg

 

dawno nie robiłem planet i nawet zadowolony jestem z tego co wyszło, dziś jeśli warunki na to pozwolą wyjdę jeszcze raz i bardziej świadomie zadziałam, bo w porównaniu do wcześniejszych męczarni z ustawianiem ostrości w MAK'u wczoraj ten etap przebiegał całkiem sprawnie.

 

Przypomnijcie mi proszę, czy przy foceniu Saturna warto bawić się jakimiś filtrami?

 

 

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna próba Saturnowa, chyba teraz mi ciut lepiej poszło, w porównaniu z tych kompilacyjnych Saturnów powyżej.

 

zdjęcie wykonane zwykłą cyfrówką sony dsc h50 z użyciem synty 8" + SP 10 mm.

saturn2.jpg

 

napewno dużo brakuję porównując te zdjęcie z pracami z tego tematu.

ale są to moje skromne początki.

 

Pozdrawiam

mlody188

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój Saturn z wczorajszej nocki.

Stack około 800 klatek z Philips Vesty 680 + Synta 8 + barlow 2x + próba ręcznego prowadzenia :)

Więcej chyba już nie dam rady wyciągnąć z takiej konfiguracji sprzętu.

 

Gratuluje fantastycznych fotek.

 

094.jpg

 

 

095.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój Saturn z wczorajszej nocki.

Stack około 800 klatek z Philips Vesty 680 + Synta 8 + barlow 2x + próba ręcznego prowadzenia :)

Więcej chyba już nie dam rady wyciągnąć z takiej konfiguracji sprzętu.

...

Konfiguracja sprzętowa ekstremalna ale materiał obiecujący.

Końcowa obróbka chyba zbyt brutalna. Pierścienia prawie nie widać!

Spróbuj może nieco łagodniej obrobić?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jest trochę problem z rozjaśnieniem samych pierścieni, odbywa się to kosztem przepalenia samej tarczy planety, oto co mi się udało zmienić. Może ktoś lepiej znający się na obróbce komputerowej lepiej by sobie dał radę.

 

096.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie odpuszczacie, więc i ja muszę koniecznie dodać coś od siebie.

 

Saturn z 10.04.2009 nagrywany w dwóch trybach, fabrycznym i modyfikowanym do RAW.

 

Teleskop C11 F30. TouCam Pro.

 

post-154-1239632580_thumb.png

post-154-1239632591_thumb.png

 

 

Fantastyczne.

Z ilu klatek składane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też próbowałem sfocić Saturna. Może nie jest rewelacyjny, ale to moja pierwsza próba focenia jakiejkolwiek planety (oprócz Wenus, ale to było na jasnym niebie a nie w nocy, więc było znacznie łatwiejsze).

 

Projekcja afokalna w maku 127/1500 z Plosslem 10 mm. Stack 200 klatek z avika 640x480 + resize 200%.

 

SAT1304A.jpg

 

Na pewno z mojego maka da się wyciągnąć więcej, pytanie tylko jak? :)

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

No to teraz moje dzieło. Mak 127. Ogniskowa 3000, Meade LPI

Mój bład to zapis plików jako JPEG. Pliki z obrazkami z kamerki miały po 6kb, napeno dużo na jakości straciłem ale omyłkowo tak pozaznaczałem :Boink:

Ale co tam, pierwsze koty za płoty.

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

P.S. Jesli ktoś wie jakie opcje zapisu ustawić dla Meade LPI to proszę o pomoc. Niestety mam pozyczanego laptopa i nie mam częstej mozliwości użycia LPI.

SATURN1.jpg

SATURN.jpg

SATURN2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzisiaj seeing byl raczej slabiutki, do tego musialem walczyc z chmurami. Pomimo to chce Wam pokazac te fotke, bo udalo mi sie zalapac na niej cien Rhei. Ksiezyce od lewej to: Tethys, Dione, Rhea i Tytan.

 

Saturn%20130409.jpg

 

Pozdrawiam wszystkich planeciarzy,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne saturny chłopaki :rolleyes: .

 

Maćku gdybyś miał moją kamerkę , i Barlowa 3x TeleVue , nie musiał byś zmieniać teleskopu , ten zestaw z twoim telepikiem dałby ci to samo co C14, jak nie wierzysz to kamerkę mogę ci pożyczyć - na parę godzin :szczerbaty: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ode mnie Saturnik z wczoraj:)

 

Czesc Hanysiak.

 

Ten wir i cien ksiezyca na Twoim saturnie sa rzeczywiste. Tutaj widac ten wir doskonale w animacji Torstena Hansena. A cien ksiezyca to jest ten sam jak w moim zdjeciu, czyli Rhei. B)

 

Pozdrawiam,

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wlasnie skonczylem obrabiac pierwsza w zyciu fotke Saturna. Z jednej strony glupio mi ja prezentowac, wobec o kilkanascie klas lepszych zdjec w tym watku, jednak z drugiej strony mala prosba przy okazji - o jakies namiary na "how-to" czy inne tego typu dokumenty dotyczace avikowania i obrabiania w registaxie planet... jak widac z ponizszego - opis sie przyda, bo "intuicyjnie" to jednak nie wychodzi ;)

 

A wiec:

Mewlon 180 + barlow x2 + 900NC:

saaaa2c_prim.jpg

pozdrawiam, rami

 

ps: po zerknieciu na drugim komputerze, stwierdzilem, ze inne LCD spowodowalo skonsumowanie pierscieni... wiec wersja obrobiona na drugim laptopie ;)

saaaa1_ver2b.jpg

Edytowane przez rami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.