Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu "wyświetl nową zawartość". Może coś przeoczyłem ale powiedzmy śledziłem jakiś temat, w którym było dużo odpowiedzi. Miałem dzień przerwy w czytaniu A-F. Po wejściu na forum i kliknieciu w "nową zawartość" mogłem naciskając mały pomarańczowy (chyba?) kwadracik przejść do ostatniej nieprzeczytanej odpowiedzi mają kilka odpowiedzi przed sobą. Teraz mogę wyświetlić tylko albo pierwszy albo ostatni. Gdzie jest ten magiczny kwadracik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy próbuję wysłać wiadomości klikając na ikonę "Wyślij PW" która jest w "wyskakującym" profilu użytkownika (tym który otwiera się po kliknięciu na zielony znaczek obok nazwy użytkownika), zwracany jest błąd. Nazwa odbiorcy jest poprawnie wpisana. Mimo to pojawia się komunikat:

 

blad.jpg

 

Nie ma tego problemu, kiedy klikam na ikonę "Napisz prywatną wiadomość do użytkownika", która znajduje się pod avatarem oraz w profilu użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po aktualizacji forum do nowej wersji, okazuje się że nie działa większość linków z Celestii prowadzących do Astro-Forum.org. Przykładowy artykuł w którym wszystkie linki zwracają "404 Not Found": Obserwacje z Bazy Wiedzy.

 

Przykładowe rozwiązanie problemu:

 

Link:

http://astro-forum.org/Forum/Abell-2199-t17163.html

 

wystarczy zamienić "Abell-2199-t" na "index.php?showtopic="

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=17163.html

 

Jest to typowe zadanie dla bot-a, który automatycznie wyszukał i zamienił by wszystkie linki starego typu w całej Celestii. Sprawa wygląda na dość pilną i wpływa na funkcjonalność Celestii.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w powiadomieniach na maila o nowej prywatnej wiadomości otrzymuję jakieś łamańce zamiast ogonków

próbowałem wstawić to do postu ale forum automatycznie "przetłumaczyło" to na polski :blink:

podobnie jest w komentarzach i jeszcze w paru miejscach ale już nie pamiętam gdzie :D (gdzieś w komunikatorze)

 

pozdrawiam

 

EDIT

jeszcze przypomniało mi się, że czasem gdy klikam na nową zawartość to wyskakuje mi lista nowych użytkowników

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze przypomniało mi się, że czasem gdy klikam na nową zawartość to wyskakuje mi lista nowych użytkowników

tak się dzieje jeśli np. klikniesz na "wyświetl nową zawartość" zaraz po sprawdzaniu swojej skrzynki PW. Grzebiąc w niej, jesteś w zakładce użytkownicy - a nowa zawartość w tym dziale to nowe rejestracje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest tu jakaś niekonsekwencja bo wtedy ponownie klikam w nową zawartość (cały czas będąc w zakładce użytkownicy) i przechodzę do nowej zawartości w zakładce forum (a właściwie bez żadnej zakładki) czyli tam gdzie chciałem być za pierwszym razem

 

pozdrawiam

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w powiadomieniach na maila o nowej prywatnej wiadomości otrzymuję jakieś łamańce zamiast ogonków[...]

Potwierdzam. Oto efekt mailingu forum (klient poczty: GMail):

PLiterki_w_mailingu_z_AF.png

 

jeszcze przypomniało mi się, że czasem gdy klikam na nową zawartość to wyskakuje mi lista nowych użytkowników

Przycisk "Nowa zawartość" działa kontekstowo. Tzn. jeśli w głównym menu masz zaznaczone (podświetlone na zielono) "Użytkownicy" to "Nowa zawartość" pokazuje nowych użytkoników. Podobnie z Blogami, Kalendarzem, Galerią itd. Zwróć uwagę czy nie na pewno masz wybrane "Forum"

 

 

EDIT:

Dodatkowo, warto by chyba było zaprojektować favicona dla forum (np. taka ładna pomarańczowa gwiazdka :))

Edytowane przez starczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ktoś wspominał o tym, ale:

 

po wciśnięciu na logo forum otwiera nam się strona AF, ale bez atrochatu.

z tego co zauważyłem wina leży w linku (odnośnik z obrazka na stronę AF):

link gdzie shoutbox jest: http://astro-forum.org/Forum/index.php?act=idx'>http://astro-forum.org/Forum/index.php?act=idx

link po wciśnięciu na logo: http://astro-forum.org/Forum/index.php?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.