Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyłem nowy dział (pewnie już był dość długo, co? :) ) - Nauka Astrofotografii.

Super, bo będzie można swoje amatorskie wypociny pokazywać, bez stresu, że nie wypada takie fotki pokazywać :P

 

edit:

 

chyba się trochę zapędziłem :Boink: widzę, że to same tutoriale. myślałem, że powstał dział dla początkujących astrofotografów, gdzie można by swoje prace pokazać i krytykę na klatę brać, a i może pomocne uwagi otrzymywać :P

 

edit2:

 

choć i tak dobrze, że jest taki dział bo dużo ciekawych rzeczy od razu można znaleźć i dowiedzieć się. ktos dobrą robotę odwalił zbierając to w jedno miejsce. dzięki

Edytowane przez bamus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

być może problem o którym wspomnę był już poruszany na Forum, pewnie niewiele osób stosuje dziś rozdzielczość 800x600 pikseli, ale przy tej rozdzielczości pojawiają sie trudności w przeczytaniu niektórych tekstów, bo zasłaniają je ilustracje, tak jak przykładowym screenie:

post-14903-126697200318_thumb.gif

 

Przy rozdzielczości 1024x768 to nie występuje, ale mała czcionka utrudnia mi wtedy czytanie tekstu pisanego małą czcionką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dodatkowo zauważyłem, że występuje problem z licznikiem odwiedzin w profilach.

Z tego co zauważyłem przestał naliczać poszczególne odwiedziny, "zegary się zatrzymały".

 

W niczym to nie przeszkadza, taka drobnostka na którą przypadkiem zwróciłem uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślnie jest chyba 30 wątków na stronę, ale przez wyświetlanie miniaturek w wątkach, silnik trochę głupieje podczas przeliczania ilości wyświetlanych stron, więc może się zdarzyć, że ostatnia strona jest pusta,

mam nadzieję, że Ci to zbytnio nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję, że Ci to zbytnio nie przeszkadza?

w niczym mi to nie przeszkadza, nie drażni, nie irytuje, nie wnerwia ani nie doprowadza do szału

zwyczajnie ... zauważyłem coś dziwnego więc zgłaszam ... żeby potem nie było, że wiedziałem ale siedziałem cicho :szczerbaty:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niniejszym zgłaszam oficjalnie problem o którym już kiedyś pisałem w innym miejscu:

 

AF praktycznie nie nadaje się do użycia na iphonie bo silnik forum po wykryciu jego przeglądarki prezentuje uproszczoną wersję strony pozbawioną najważniejszej funkcji, czyli "co nowego".

sprawdzenie czy ktoś coś napisał możliwe jest tylko przez wejście po kolei do wszystkich działów (bo nawet na liście działów nie ma podanego czasu ostatniej wiadomości w danym dziale). nie ma też funkcji szukaj (ale to mniejszy problem bo zawsze można użyć googli). jest za to czat, który jest bezużyteczny bo nie da się go przewinąć żeby zobaczyć najnowsze wpisy.

 

zwykle nie czytam forów w telefonie ale czasem będąc z dala od komputera chciałoby się zobaczyć co słychać - a tu zonk :P

 

ciekawe czy taka reakcja jest tylko na iphone czy inne mobilne przeglądarki też na tym cierpią?

jeżeli nikomu by się nie chciało bawić w zajmowanie się problemem dotyczącym tak niewielkiej części użytkowników to może po prostu wyłączyć tę specjalną obsługę - normalny widok forum byłby chyba bardziej użyteczny niż to co jest teraz.

 

wskazówka: widok AF na iphonie można zasymulować przełączając useragent przeglądarki, na przykład w firefoksie jest taka funkcja w którymś z jego licznych pluginów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AF praktycznie nie nadaje się do użycia na iphonie

i uzupełnienie:

porównując AF z typową konfiguracją IPB, brakuje funkcji wybierania skina.

IPB widząc ifona automatycznie włącza "IP.Board Lo-Fi", ale umożliwia powrót do normalnej wersji. AF niestety na to nie pozwala. dlaczego?

(skoro już musi przełączać to szkoda że nie wybiera wtedy skina "Mobile" który wydaje się lepszy)

 

natomiast dobra wiadomość jest taka, że wklepując link do strony z nowymi postami (z normalnej przeglądarki) można tę stronę zobaczyć również na ifonie, tak więc najważniejszy problem został rozwiazany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja też - zapewne domyślacie się czym sprowokowany ale może ja nie mam poczucia humoru dlatego nie wskażę palcem

- "uprzejmie donoszę" że nie mogę rezultatywnie nacisnąć guzika "raportuj" (mam błąd).

 

Ponadto (ale może to tylko moje konto tak się uszkodziło) nie dostaje powiadomień

- żadnych: ani o obserwowanych tematach ani o PW ani o nowościach w astropolis

 

Jednakowoż - "naprawiając mnie" - bardzo proszę o ostrożność :)

 

Przy okazji chcę powiedzieć, że nazwa tego guzika "raportuj" podoba mi się i popieram

TOŻSAME z nazwą jego znaczenie - czyli jestem przeciwny "zakopywaniu/wykreślaniu" postów przez automatyczne zliczanie negatywnych kliknięć.

Wolę pozostawić to Moderatorom - tym bardziej, że - na szczęście - sporo osób na forum pełni już tę potrzebną i JAK WIDAĆ niezbędną funkcję.

 

Przy czym nie odezwałem sie tu z niskich pobudek - bo PRZECIEŻ fajnie, że ktoś odświeżył mój wątek (może tym samym doczekam się odpowiedzi na nieretoryczne pytania, które tam postawiłem {po prostu z braku pewnej wiedzy astronomicznej}) - ale wolę (po ewentualnej reakcji Moderatorów) pozostać "nieodświeżony" - TRUDNO!

 

Przy okazji uwaga techniczna - nie odpowiedziałem na kontrowersyjny moim NIESKROMNYM (tym razem) zdaniem post gdyż, antycypując ewentualne jego wykreślenie przez Moderatorów, nie chciałem tworzyć dziwnej "historii" wątku.

zatem nie odpowiadziałem co myślę nie z braku odwagi cywilnej czy czegoś innego ;)

 

Polecam wszystkim rozważenie takiego reagowania na takie posty (czyli niereagowanie).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem, czy to jest właściwy wątek, ale zauważyłem taką ciekawostkę: napisałem coś w wątku "Copernicus Model Układu Słonecznego Orginal" dzisiaj, czyli 8 kwietnia o godz. 0:29, a potem już nic. Ale, jak kliknąłęm w link "od ostatniej wizyty", to na liście nowych wiadomości pokazało mi się, że coś napisałem po godz. 2:00 (już nie pamiętam dokładnie, która godzina się pokazywała), a teraz widzę, że napisałem coś o 7:20, choć wtedy miałem wyłączony komputer i byłem w objęciach Morfeusza.

 

Nie wiem, czy inne osoby też widzą tak samo, jak ja. Oczywiście jak się wejdzie do tego wątku, to nie pojawia się żadna dodatkowa wiadomość napisana przeze mnie o rzeczonej godzinie, a jedynie, że ostatnia wiadomość napisana przeze mnie jest z dzisiaj o godz. 0:29.

 

Ciekawe z czego to wynika.

Edytowane przez majer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego, że "Copernicus Model..." to nie jest normalny wątek tylko ankieta i owszem napisałeś w nim ostatni post o godzinie 0:29

ale o 7:20 ktoś oddał głos w tej ankiecie, więc z automatu podbiło ją na liście ostatnich postów na tę właśnie godzinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poponuję Adminom zablokowanie możliwości dopisywania dowcipów podczas tej ogłoszonej żałoby narodowej. O ile jeszcze to nie nastąpiło. Mogbym to sam sprawdzić próbując coś dopisać ale nie chce wyjść na "TAKIEGO OSOBNIKA" w oczach programistów widzących wszystko "od zaplecza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem bardzo serdecznie podziękować twórcom teraz juz "astropolis" (dobrze nazywam ?) za tak szybka reakcję!

- Już mnie nie wylogowuje jak naciskam HOME.

 

Ponieważ link PanasaMarasa wrzuca nas dzisiaj tuż obok mojej uwagi o dowcipach (żeby zamknąć na czas żałoby)

to dodam coś istotnego (od kilku dni - z przyczyn tu nieistotnych - nie mam ani Radia ani TV => ) zorientowałem sie dziś!!!

- ze smutkiem (że tyle tych rodzinnych tragedii jeszcze TRWA) - że pogrzeby ofiar katastrofy nadal trwają i trwają ...

 

To może dobrze że nikomu - póki co - nie "udało się" zamieścić tam nowego dowcipu. I dobrze, że wątek ten po odemknięciu jest nadal niepolecony.

Upomne sie jedak o "polecenie" go dajmy na to w Maju [bo nowi forumowicze, nie widząc go na wierzchu, nie zorientują się, że mamy taki "luźny" wątek, w którym mogą coś zaprezentować]

 

Ba, powiem więcej, ostatni tam dowcip niefortunnie godzi w człowieka który naprawdę chciał przylecieć do Krakowa na ważne uroczystości zorganizowane przez wszystkie znaczące instytucje. Dlatego zachęcam - gromadcie dowcipy i szybciutko "przykryjcie " ten mój jak tylko pogrzeby się zakończą!

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość polaris

Mam pytanie co do zasady działania "przycisku" Opcje/Twój profil.

Nigdy nie wiem jaką akcję otrzymam po kliknięciu - czasem przechodzę na profil, a czasem na menu z opcją wylogowania. Jest jakaś zależność kliknięcie/akcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.