Skocz do zawartości

Nowa wersja forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie małe grafiki "kup reklamę na AP" z prawej strony zrzucają panel logowania tak nisko, że trzeba zjechać w dół żeby się zalogować, a nad nim jest biała dziura. Nieprzyjemne i wkurzające wrażenie.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest prościej i chyba lepiej

wcześniej było tego za dużo na głównej przez co było bardzo nieczytelnie

kilka dni na przyzwyczajenie i będzie dobrze

tylko Chat znowu jest w nogach :no:

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

Wielkie Księstwo Wrocławskie chce mieć swój kącik w lokalnych

Edytowane przez ZbyT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy problem występuje tylko u mnie, ale na monitorze domowym o ustawionej rozdzielczości 1024x768 forum staje się kłopotliwe do przeglądania w całym kształcie. Wynika to z tego że ekran jest równo podzielony pomiędzy forum a okna statusu. itp po prawej stronie. Jedynie zwinięcie ich powoduje że da się "normalnie" korzystać z forum. Wcześniej te okienka były bardziej ściśnięte (węższe) więc problem nie występował.

 

Da się coś z tym zrobić - żeby wszystkie elementy były na ekranie - ale w odpowiednich proporcjach?

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w Księżycu były aktywne tylko 3 wątki

bo Księżyc latem śmiga dość nisko więc nie ma sensu go fotografować. Teraz rozpoczyna się na niego sezon

co do spotkań lokalnych to starzy bywalcy dadzą sobie radę ale nowi mogą mieć problem by znaleźć odpowiednie wątki ... chyba, że wpadną na nie przypadkiem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zmiany sporo namieszały w działach "zloty i spotkania lokalne" oraz w "astromarket". Nie wiem czy to jedynie efekt przyzwyczajenia do tego co znane ale wydaje mi się że zrobił się mały bałagan. Dotychczasowy podział "Astromerketu" wydaje się najbardziej logiczny. Pozwalał na szybkie dotarcie do interesujących ofert. Teraz muszę sprawdzać czy ktoś kupuje czy sprzedaje. Nie wszyscy to zaznaczają. Poprzednie było to widoczne od razu.

Podobnie jest w dziale "zloty i spotkania lokalne".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w Księżycu były aktywne tylko 3 wątki,

to samo niestety dotyczyło subfor zlotów i spotkań lokalnych

 

Ostatnio może tak, ale trudno latem robic zdjęcia Księżyca - jest za nisko. Dopiero tera zaczyna wspinać się na +50 deg.

 

Jedną zmianą przestało mi działac kilkanaście linków w ulubionych - odniesień do ulubionych wątków. A czy zastanawialiście się co spowodowało ponadto odpływ uczestników?

Deszczowe lato?

Za dużo zmian?

Kryzys 2009 który wymaga od "wolnych zawodów" więcej pracy? Nie mam tyle czasu na hobby jak miałem w 2007 czy 2008.

Mailingi bez polskich znaków?

Polecam widok kategorii Pochmurnych Nocy (Astropolis miało circa about podobne kategorie):

 

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/ubbthreads.php?Cat=

 

Trzeba się chyba będzie przesiąść na obcojęzyczne forum. I to z pożytkiem - uczymy sie języka. Co do reklam, nie przeszkadzają bo jakoś ich nie widać. A nie wiem czy branża foto/astro ma tyle kasy by lekką ręką kupowac reklamy.

 

Pozdrawia nie lubiący zmian Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... A czy zastanawialiście się co spowodowało ponadto odpływ uczestników?

Deszczowe lato? ...

 

Robercie, sytuacja akurat jest odwrotna, ilość nowych użytkowników rośnie niemal wykładniczo, co niestety nie przekłada się na wzrost aktywności,

bo już od lat daje się zauważyć powolny proces zamierania for i to nie jest trend sezonowy, odejdą w zapomnienie tak jak BBS, sieci FIDO, grupy dyskusyjne, po prostu nowe formy mediowe, vide Skype, Facebook, umożliwiają pewnie lepszą, może ciekawszą, po prostu inną platformę kontaktu pomiędzy ludźmi, niż te tradycyjne,

dlatego też, te nieustanne zmiany na forum to nie przyczyna, a raczej skutek tych trendów, może to walka z wiatrakami, może niepotrzebna, ale wiedz, że stagnacja to oznacza zawsze jedno

...poddanie się bez walki

.. a walczyć trzeba zawsze do końca... ;)

 

miało iść na priva, ale niech będzie tu, co zapewne może mieć, takie czy inne reperkusje

i przykro mi za te kilkanaście śledzonych przez Ciebie wątków, ta "komasacja" niestety wywołała parę restartów serwera i pewnie zgubienia z cache tych ustawień

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... cieszę astronomia nie umiera, choć w szkołach jej prawie nie ma.

A jako dinozaur 50-letni nie lubię zmian. Dobrze że dział Astrofoto daje się sortować. Jakoś się odnajdę.

Od 10 lat wydaję kwartalnik, czy teraz nawet dwumiesięcznik Forum Narzędziowe. Jak zaczynałem wydawać prognoza była, ze gazety zginą w góra 5 lat. Jakoś istnieją, liczba tytułów sądząc z kiosków (pardon - salonów prasowych) rośnie. Podobnie jak żyją malarze pejzaży czy fotografujacy na kliszy. Astrofor może też będzie mniej, ale facebooki, naszeklasy czy skype to innego typu medium komunikacyjne, dla innych ludzi. Wszystko będzie istniało równolegle plus nowe pomysły. NK odpuściłem sobie po spotkaniu na 25 lecie matury. Nie jesteśmy tacy jak 25 lat temu. Facebooka już nie zakładałem, choć dyskutowałem nad zasosowaniem forów społecznościowych w biznesie. Ale uznaję takie wiązanie spraw za nieetyczne. Od klientów jest CRM. Od kolegów telefony, spotkania. Od miłośników astronomii fora. CN pozwala niestety tylko na 800x800 pikseli i max 100kb. Astropolis wypada lepiej, chyba, że były jakies zmiany.

 

BTW - jak chodzi o finansowanie - po kliknięciu w "Kup reklamę..." pojawia się tekst:

 

Odsłon dziennie: 10 394

 

Cena za dzień: 35.00 PLN

 

Opis: Najpopularniejszy w Polsce serwis społecznościowy zrzeszający pasjonatów kosmosu. Istnieje od 2003 roku (wcześniej, jako Astro-Forum.org) i odwiedzany jest ponad 100 tys. razy miesięcznie.

 

Liczba odsłon wydaje mi się za duża do odwiedzin miesięcznych. Chyba, że odwiedzin jest 300 000 miesięcznie.

Niech moc będzie z nami! To na tyle:Salut:, jak trzeba - usuń niepotrzebne wiersze.

 

 

//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Móżecie wkleić jakiś stary link, który teraz nie działa? Wg mnie, nie ma takiej możliwości, żeby nie działał jakiś stary wątek, bo ich ID nigdy się nie zmieniają. Może nie działać link do działu, którego już nie ma, ale nie wątków.

 

Co do giełdy, ileż ja się nasłuchałem na temat bardzo rozdzielenia giełdy. Teraz wróciła do jednego działu i też jest źle? Z CN nie da się normalnie korzystać, bo jego rozbuchanie jest niemiłosierne, co nie raz powodowało tam problemy. Poza tym, dzielenie forum jest zawsze odzwierciedleniem jego aktywności. Każde dzielenie powoduje zmniejszenie ruchu w danych miejscach. Jeżeli tego ruchu nie ma wystarczającego, to wątki zamierają, bo nikt tam nie trafia. Księżyc teraz jest w dziale astrofotografia, co daje mu nieporównywalnie większe audytorium i widzę sam po sobie, że teraz częściej oglądam wątki księżycowe.

 

Po samej giełdzie już teraz widać, że oferty czytane są częściej. Przygotowujemy jeszcze jedną sporą zmianę na głównej. Jestem przekonany, że spowoduje ona lepsze dotarcie do ciekawych rzeczy, które dzieją się w głębi forum.

 

Zarzucanie nam odpowiedzialności za stagnacje jest absurdalne, bo AP jest jedynym miejscem w polskim astro necie, które jeszcze funkcjonuje ze sporą dynamiką. Jest to wprost proporcjonalne do naszego zaangażowania, bo ilekroć z braku czasu przestajemy działać, to wszystkie wskaźniki reagują bezlitośnie - w dół.

 

Tak jak kiedyś pisałem, astronomia miłośnicza w Polsce zamiera z roku na rok - począwszy od 2008 roku. Albo uda nam się zarazić nowe pokolenia, albo z roku na rok będzie coraz gorzej. W "starą gwardię" straciłem już wiarę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde dzielenie powoduje zmniejszenie ruchu w danych miejscach. Jeżeli tego ruchu nie ma wystarczającego, to wątki zamierają, bo nikt tam nie trafia. Księżyc teraz jest w dziale astrofotografia, co daje mu nieporównywalnie większe audytorium i widzę sam po sobie, że teraz częściej oglądam wątki księżycowe.

1. A ja DSy.

 

2. Wskaźniki a działanie - też racja, bo gdyby nie zmiany nie pisałbym tyle.

 

3. Linki - faktycznie nie działa do działu, a nie wątku. Czyli:

 

4. Jesteście w porzo :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - jak chodzi o finansowanie - po kliknięciu w "Kup reklamę..." pojawia się tekst:

 

Odsłon dziennie: 10 394

 

Cena za dzień: 35.00 PLN

 

Opis: Najpopularniejszy w Polsce serwis społecznościowy zrzeszający pasjonatów kosmosu. Istnieje od 2003 roku (wcześniej, jako Astro-Forum.org) i odwiedzany jest ponad 100 tys. razy miesięcznie.

 

Liczba odsłon wydaje mi się za duża do odwiedzin miesięcznych. Chyba, że odwiedzin jest 300 000 miesięcznie.

Niech moc będzie z nami! To na tyle:Salut:, jak trzeba - usuń niepotrzebne wiersze.

 

Dobrze to ująłeś - wydaje Ci się. Ale jak wydaje Ci się, że ja nie mam o tym pojęcia, to zawsze możesz skontaktować się z firmą http://www.adtaily.pl/ - która dostarcza te dane (to nie nasze). Liczba odsłon tego banera zliczana jest przez nich, zresztą nie do końca prawidłowo, bo nie wszędzie jest zainstalowany baner. Liczba odsłon całego AP waha się między 15 a 20 tys, dziennie wg google analitycs, a wg danych bezpośrednich z serwera (czyli wszystkie page views html włącznie z includami) 30 tys. dzinnie.

 

Zastanawia mnie, co Ci się nie zgadza w stosunku do 100 tys wizyt, które podane jest w opisie? Ilość wizyt jest delikatnie większa, ale raczej nie przekracza 120 tys. w skali miesiąca. Bardzo ubolewam, że nie masz racji, czyli że nie mamy 300 tys. wizyt ;)

 

Tak samo nie bardzo orientujesz się w sytuacji prasowej, a tym bardzie faceboook'a i trendów w internecie (już nawet nie trendów, ale dnia dzisiejszego). Samo porównanie facebooka do NK wskazuje, że tu także Ci się "wydaje", choć sam przyznałeś, że nie korzystałeś (ale nie przeszkodziło Ci to w ocenie jego jakości). Nie będę tego rozwijał, bo zapewne i tak mnie nie posłuchasz. Zaczerpnij więc wiedzy z innych źródeł.

 

Udzielę Ci koleżeńskiej rady inwestycyjnej (i niech to będzie puenta tej dyskusji) - jeżeli myślałeś o inwestycji w media drukowane, to masz ostatnie 5 min. żeby to przemyśleć. Gwarantuję Ci, że umoczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co do zmian w dziale kupię sprzedam mam także podobne odczucie, jak wcześniejsi rozmówcy. Zrobił się tam niezły bajzel. Nie wiadomo, czy ktoś coś sprzedaje, kupuje, a już nie mówię co to, bo nie można się skupić, jak jest tyle wątków. Już parę razy próbowałem to ogarnąć, ale nie mogę dać rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ta kontrolnie zapytam - czy tylko ja mam wrażenie że forum od kilku miesięcy długo się wczytuje? Dla przykładu czasy pełnego wczytania jakie mam u siebie:

http://www.gazeta.pl/0,0.html - 3..4 sek

http://deltaoptical.pl/ - 2 sek

http://new.meteo.pl/ - 1...3 sek

http://forum.astropolis.pl/ - 14...16 sek

To przez te facebooki itp zewnętrzne? Tak czy siak jest to niewygodne.

 

Ponadto w ostatnim tygodniu A-F przestało mi sie wczytywać na kmórkę (Nokia E66, Symbian).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kontrolnie zapytam - czy tylko ja mam wrażenie że forum od kilku miesięcy długo się wczytuje? Dla przykładu czasy pełnego wczytania jakie mam u siebie:

http://www.gazeta.pl/0,0.html - 3..4 sek

http://deltaoptical.pl/ - 2 sek

http://new.meteo.pl/ - 1...3 sek

http://forum.astropolis.pl/ - 14...16 sek

To przez te facebooki itp zewnętrzne? Tak czy siak jest to niewygodne.

 

Ponadto w ostatnim tygodniu A-F przestało mi sie wczytywać na kmórkę (Nokia E66, Symbian).

 

U mnie jest lepiej niż kiedykolwiek. A-F działa mi w 2 sek., Delta Optical w 1 sek. Całkiem normalnie.

 

Pozdrawiam,

Tomek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.