Skocz do zawartości

czy macie niebo na południu Polski?


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

od paru dni nawet na zdjęciach sat w pasmie IR widać ciemną "dziurę" w chmurach

images.php.gif

http://www.sat24.com/images.php?country=pl...p;1225904818741

lecz coś dziwnego, bo teoretycznie oznacza to, że powinno być niebo, a w końcu okazuje sie że to chyba jakaś bardzo cieńka i niska powłoka chmur, zalegająca nieruchomo od wielu dni nad środkową Europą, z której jeszcze siąpi mżawka,

ale dziś już od rana widać od południa postępuje chyba już prawdziwa dziura w chmurach

może wreszcie będzie niebo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójmiasto od czterech dni spowite gęstą mgłą i do tego zero wiatru... :blink: bezwietrzność to stan nienormalny dla Gdyni, jakoś dziwnie się czuję patrząc za okno, jakbym na jakiejś innej planecie się znalazła... :angry:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w Łódzkiem to samo ;P Jak dzisiaj zachodziło słońce to się przejaśniało ale tylko na chwilkę, a takto od niedzieli ciemno wszędzie głucho wszędzie (Nieumarły wnet nadejdzie :D ) A poza tym witam wszystkich bo to mój drugi czyli tak naprawdę pierwszy post B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górny Śląsk bezchmurny, delikatnie wieje z pd-wsch bardzo gorące, jak na tą porę roku powietrze. Jednak ta masa ciepłego powietrza zdaje się zatrzymuje w połowie kraju i dalej na północ jest standard jesieni: chmury i mgły. Na 'twojejpogodzie' wspominają o historycznym rekordzie ciepła na południu kraju.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie znacznie lepiej niz wczoraj - dokladnie widac ksiezyc i co jasniejsze gwiazdy, przynajmniej w samym miescie. Podejrzewam, ze z 10 km od miasta mozna prowadzic skuteczne obserwacje. Niestety unosie sie jeszcze troche mgla.

 

tehen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd żyję nigdy nie było tak ciepłego początku listopada.

Aktualnie (21.20) jest 12 stopni ,wczoraj o tej porze było 15.

To i tak "zimno" gdyż w ciągu dnia dochodziło do 20 stopni.

 

Pamiętam iż rok temu w nocy dochodziło do -10 . :blink:

 

Niebo bezchmurne i przejrzyste ,trochę wilgoci w niższych partiach miasta.

 

Dla mnie może tak być do grudnia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest godz. 01:38,niebo na podkarpaciu bardzo ciemne i przejrzyste,zero wiatru,temperatura +13 stopni,niestety nie mogę ocenić seeingu ze względu na brak odpowiedniego powiększenia,ogólnie pogoda wymarzona na obserwacje,pozdrawiam z południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Katowice fajnie maja ale jak kolega wspomnial- Gwiazdy sa niemrawe :D LP jest tu duzy. Jowisz po 18( wtedy go mam z balkonu) jest juz falujacy i prawie bez detalu :angry: No ale nisko wtedy jest. A szkoda bo jestem fanem planetek. Ale to prawda ze tak od 23 do 1 to jest ekstra. M31, M45 chichoty, eMki w woznicy, M42, hiady itd.. No to sie czlowiek naoglada. Wczesniej to M27 i M57 mozna spokojnie upolowac i jest calkiem niezle- dobrze widoczne. A kiezyc... B)

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj udało mi się w końcu wystawić telpa. Przez Kraków jechałem o 20 - zaczynała się mgła. U mnie - 8 km na NE od Krakowa było OK. O 23 w dolinkach poniżej stanowiska zaczęły tworzyć się mgły, które dotarły do nie o 2. I to był koniec obserwacji. Woda z telpa już nie kapała, tylko prawie lała się strumieniem, koszarka nie nadążała :huh: . Dzisiaj od rana mgła.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.