Skocz do zawartości

Bieszczady 2009


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze są miejsca.

Zapraszam.

 

Powiem szczerze, że też się zastanawiałem nad rezerwacją, ale nie odpowiada mi termin ;/

bo w tym roku matura, a teraz to już nie przelewki :szczerbaty: , gdyby zlot odbył się miesiąc, dwa wcześniej. w 90 % bym był :)

 

edit:

Kurcze, szkoda że tak późno dorwałam ten temat może też bym się wybrała <_<

Agata, korzystaj jak możesz. dotkniesz własnymi rękoma sprzęt astronomiczny i może się na coś zdecydujesz :)

Polecam.

 

Pozdrawiam i życzę udanego zlotu :)

mlody188

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest może ktoś kto się bedzie przez Poznań albo okolice przebijał?? Jestem mała i nie mam żadnych ogromnych rzeczy ze sobą :D Może ktoś by mnie zabrał ze sobą?? Mogę jechac chodzby w bagażniku :rolleyes: . A tak dokładnie to z Gniezna jestem...

 

A tak w ogóle to też mam maturę w tym roku dlatego zależałoby mi na tym by sie nie tłuc nie wiadomo ile czasu jakimiś dziwnymi środkami transportu

Edytowane przez Agatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja się określic

dokładnie jade przez: września-konin-łódź-piotrków trybunalski i potem kielce i tak dalej.

 

Mam do Cisnej jakieś 650km więc samej to bedzie trochę nieciekawie

 

jeśli dobijesz do Łodzi na 14-stą w czwartek to mogę Cię dalej zabrać, właśnie mi się zwolniło miejsce.

pozdrawiam,

wolfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z planowanym konkursem na zlocie w Bieszczadach "Adept 2009":

Konkurs tak czy siak się odbędzie - to dobra wiadomość, zła to taka, że nie wiadomo czy uda się wywalczyć jakieś nagrody, tak jak to było rok temu.

Na razie trwają negocjacje z ewentualnymi sponsorami, jednak nie wiadomo, czy coś z tego wyjdzie.

 

Jeżeli na naszym forum znalazłby się ktoś, kto mógłby coś za sponsorować jako nagrodę byłoby ekstra.

 

PS. Pytania na konkurs nadal powstają w znoju i trudzie - oczywiście będą łatwe, proste i przyjemne :D - oczywiście konkurs proszę traktować tylko i wyłącznie jako zabawę - taki zlotowy przerywnik między lookaniem w niebo, a integrację :D

 

A flaszka byłaby dobrą nagrodą?? To mogę przywieśc :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrody będą tylko i wyłącznie typu astro - także flaszka odpada.

 

Przypomnienie dla niektórych tego co powinno należeć do dobrego tonu jeżeli chodzi o zlot:

"Komunikat!

Ze względu na to, że na zlocie będą przebywały dzieci spożywanie alkoholu w większych ilościach będzie możliwe dopiero w godzinach nocnych!

Bardzo proszę o przestrzeganie tego wymogu!"

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nagród do konkursu "Adept 2009" już troszkę mamy.

Na razie nie zdradzę jakie są to nagrody ale na pewno astro.

Mamy już kilku fundatorów nagród:

PTMA Lublin

Vademecum Miłośnika Astronomii

Astrozakupy.pl

i jeszcze może ktoś dojdzie.

 

Pozdr Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miło mi poinformować iż mamy już kompletną listę nagród oraz fundatorów.

Składam serdeczne podziękowania fundatorom:

ScopeDome

Teleskopy.pl

Astrozakupy.pl

Vademecum Miłośnika Astronomii

Przemysław Rudź

Paweł Maksym

PTMA Lublin

 

Szczegóły dotyczące nagród na stronie astrozloty.pl

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje i zapraszam do konkursu.

Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pewnie dość banalne dla wielu z Was. Jak zabezpieczyć Syntę 8 aby bezpiecznie dowieść ją na zlot?? Już mam stracha, ponieważ jeszcze nigdy nie przemieszczałem się razem z teleskopem autem, a droga przede mną dłuuuga :huh: Samochód to Nissan Primera.

Robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz oryginalne kartony + styropian, w którym Synta do Ciebie dotarła, to powinno być to wystarczającym zabezpieczeniem.

Mój patent (nie mam tych kartonów) to po prostu dwie poduchy pod oba końce tuby + zabezpieczenie, żeby nie latała (czasem wystarczy przyłożyć jakiś plecak, żeby ograniczyć turlanie się rury :D). No i nie szaleć na drogach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kartonów...już dawno je spaliłem na działce :szczerbaty: Zostają więc poduchy, spróbujemy...dzięki

 

Ja tam wożę swojego Taurusa w stanie w pełni złożonym i gotowym do obserwacji, kładę go na tylnej kanapie i przymocowuję pasami bezpieczeństwa i tyle. W bieszczady też go tak wiozłam i o dziwo bardzo mało się rozkolimował :szczerbaty: , prawie wcale. Myślę, że te poduchy to przesada... podejrzewam, że jak z dziewczyną jedziecie, to poduszek dla niej nie bierzecie :szczerbaty: . Pewnie jeszcze śpicie w łóżku ze swoimi syntami, co? ;):Beer:

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kartonów...już dawno je spaliłem na działce :szczerbaty: Zostają więc poduchy, spróbujemy...dzięki

 

Spoko, Robson! Ja swoje kartony mam, ale nie wiem czy je będę wykorzystywał. Przez weekend moja Syncia przejechała się dwa razy trasą Gdynia - Toruń (relacja z pokazów w innym wątku), co daje ok. 800 km, czyli tyle ile będę miał do Roztok. Jechała położona wzdłuż, na rozłożonym w tym celu kocyku. :D Była tak ulokowana, że sąsiadujący z nią montaż zabezpieczął ją przed przesuwaniem się na tyle, że zrezygnowałem z jej dodatkowego mocowania.

 

Po powrocie co prawda nie sprawdzałem kolimacji, ale wizualnie nic się specjalnie nie pogorszyło - przerwa między pierścieniami a tarczą Saturna widoczna jak na dłoni. :helo:

 

Pozdrawiam,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.