Skocz do zawartości

Bieszczady 2009


Rekomendowane odpowiedzi

I mnie w końcu udało się dotrzec do domu :banan: szkoda, że tak szybko musiało to nastąpic. Drogę do domu też miałam ciekawą- uwolniłam gołębia zamkniętego na dworcu:), a szkice, które dostałam od wimmera w prezencie jako pierwsza obejżała babca klozetowa na łódzkim dworcu (była tak dobra, że pomagała mi nosic bagaże :szczerbaty: ) Już nie mogę doczekac się następnego zlotu więc Do Zobaczenia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maraton Messiera pierwszej nocy, Merkury i pierwsze w życiu szkice astronomiczne ostatniej nocy, czyli cały mój plan zlotowy zrealizowany :banan: Dziękuję bardzo przede wszystkim organizatorom, prelegentom, Alexowi i piotrsowi za transport, a wszystkim pozostałym za niesamowitą atmosferę :notworthy:

Do zobaczenia następnym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za miłe towarzystwo - to był świetny zlot , organizator naprawde się postarał . Było wszystko co trzeba - obserwacje pod czarnym niebem :) , wycieczki w wyjątkowe bieszczadzkie zakątki w miłym towarzystwie :helo: oraz jak zawsze wieczorem integracja :Beer::D:lol: . Aż nie chciało sie wyjeżdżać , ale jak to powiedział kolega co dobre szybko się kończy.... I jak tu wytrzymać tyle miesięcy do kolejnego zlotu w Jodłowie .

 

Przez weekend doładowałem baterie pozytywna energią , do głowy wpadły mi nowe pomysły także jutro zabieram sie za wykańczanie obserwatorium :rolleyes::banan:

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za super atmosfere .

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarnobrzeg dotarł wczoraj do domciu około 13.

 

Jeżeli chodzi o zlot to było przezajefajnie :D - wielki szacun dla organizatora, dzięki wielkie dla uczestników (miło zobaczyć nowych astro amatorów jak i tych, którzy przyjeżdżają co rok). Pogoda dopisała, parę fotek udało mi się zrobić (wrzucę wieczorkiem). Czekam z niecierpliwością na kolejny zlocik :D. No i może zrobi się kolejną 3 edycję konkursu :D

 

 

PS. do kolegi Jacapa - nie znalazłeś czasem w naszym pokoju czarno-pomarańczowej nakrętki ? daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Żeby się nie rozpisywać: było super. Pozdrawiam wszystkich których spotkałem i wszystkich których nie spotkałem na zlocie (było dużo luda!).

 

Mam kilka zdjęć dziennych i "nocnych" ;-) ale pewnie inni pokażą dużo swoich. Zamiast tego pokażę Wam doświadczenie które pozwala na porównanie nieba zlotowego i podwarszawskiego.

 

Zdjęcie ze zlotu z nocy 18/19.04 oraz z domu (kilkanaście km na Pld-Zach od centrum W-wy, już poza miastem) zrobione w nocy 19/20.04 (w sumie to było wariactwo: zarwane wszystkie noce na zlocie, 6.5 godz za kółkiem i prosto z drogi znów astrofoto do 2-giej w nocy :Boink: ).

 

Ten sam obiekt, ten sam sprzęt, ten sam czas naświetlania. Parametry zdjęcia: 339 sek, kamera DSI III, prowadzenie guiderem, montaż CGEM, teleskop MT-800.

 

To są pojedyncze klatki, bez żadnej obróbki (tylko suwaki na histogramie).

 

ZLOT:

Abell1185_339sek_Roztoki.jpg

 

SPOD W-WY:

Abell1185_339sek_Komorow.jpg

 

Suwaki ustawione w w-skim zdjęciu ręcznie tak, żeby tło z grubsza wyglądało podobnie.

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staaaaasznie fajnie było.

Niestety z pewnych przykrych dla mnie powodów nie mogłem w pełni cieszyć się piątkowo sobotnimi dziurami w chmurach ale zlot uważam za jak najbardziej udany.

Cieszę się przede wszystkim z tego, że wreszcie spotkałem starych znajomych z którymi nie widziałem się od bardzo dawna ale również z faktu poznania nowych osób znanych wcześniej z forum (zwłaszcza Wimmer i chłopaków z Bliżej Gwiazd :) ).

 

Wszyscy jesteście po sto kroć absolutnie rewelacyjnie!!!

 

Już bez Was dostajemy pierdolca :szczerbaty:

gallery-75787089-500x500.jpg

 

Karol

Edytowane przez Karol Wójcicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Niestety z pewnych przykrych dla mnie powodów nie mogłem w pełni cieszyć się piątkowo sobotnimi dziurami w chmurach ale zlot uważam za jak najbardziej udany.

......

 

Karol, nie masz co żałować, tych dziur to prawie a tą noc to akurat nie było. Wiesz, jak pada i pokaże się 5 gwiazd na krzyż, to każdy się podnieca ale prawda jest taka, że noc z piątku na sobotę była zdecydowanie integracyjna a nie obserwacyjna :)

 

Ja też pozdrawiam wszystkich uczestników no i duże pokłony dla Adamo, po raz kolejny zlot w Roztokach super przygotowany, nic dodać, nic ująć.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Ja w pewnym momencie zaczęłam się zastanawiać, czy my (mam na myśli siebie i męża) nie za wcześnie na taki zlot przyjechaliśmy. Choć niewątpliwie super było popatrzeć na przepiękne bieszczadzkie niebo i poznać tylu prawdziwych pasjonatów astronomii :)

Czy gdzieś będzie jakaś ogólna galeria zdjęć? Albo czy może się ze mną skontaktować chłopak, który mnie i mężowi zrobił zdjęcie na Przełęczy nad Roztokami?

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elemelka, co znaczy "za wcześnie"? W tej chwili macie wyrobione zdanie na temat sprzętu i obserwacji. Jaki kupić i czego się spodziewać. Nie będziecie na forum zadawać takich pytań, tylko od razu - opisy obserwacji, szkice itp. I nie przejmujcie się, że jesteście "świeżakami". Pewnie 1/3 zlotowiczów, łącznie ze mną, nimi jest. Pozdro i do następnego zlotu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się przede wszystkim z tego, że wreszcie spotkałem starych znajomych z którymi nie widziałem się od bardzo dawna ale również z faktu poznania nowych osób znanych wcześniej z forum (zwłaszcza Wimmer i chłopaków z Bliżej Gwiazd :) ).

 

Dziękuję, mi również było bardzo miło Ciebie poznać.

 

Oto kilka zdjęć z cyklu nietypowe ludzkie ujęcia :szczerbaty:

 

canonimg_011.jpg canonimg_013.jpg canonimg_024.jpg

 

oraz fristajl blues :Beer: i pole obserwacyjne

 

canonimg_056.jpgcanonimg_119.jpg

 

Jak obiecałem szykuję relację ze zlotu, a pozostałe zdjęcia też postaram się wrzucić gdzieś i dać linka.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Tradycyjnie Zlot Udany ale niestety jak dla mnie tylko w połowie udany gdyż musiałem opuścić zlotowiczów w sobotę rano o 5:00 :unsure:

Ale czwartek i piątek były po prostu extra.

A szczególnie piatek późnym wieczorem kiedy to wszyscy śpiewali mi STO LAT :banan:

Jejku Ludziska Dziekuję Wam to było niesamowite :Beer:

Do zobaczenia na następnym AstroSpotkniu

 

A tu kilka fotkuff:

 

Tak Paweł wygląda gdy śpiewa :D

PawelMm.jpg

 

A tak wygląda prawdziwa miłość do Astronomii... :notworthy:

ADFoto.jpg

 

A tędy chyba jakiś misio szedł...

stopa.jpg

 

Zapomniane miejsce co roku prze Nas odwiedzane...

obsewatorium.jpg

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, drugie zdjęcie to najlepsze jakie widziałem :szczerbaty: Chyba po każdym zlocie trzeba będzie robić jakiś festiwal na najbardziej oryginalne ujęcia :D Teleskop jest Pawła ale czy to Paweł czy Bogdan? :D

 

edit: post dotyczy postu BODI'ego.

Edytowane przez wolforzech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh. Spanie pod golym niebem to jedna z wielu rzeczy, ktore bede wspominal goraco po zlocie. Wbrew pozorom bylo bardzo cieplo. Widok cudownego nieba ogladanego przez dluuuugi czas przed zasnieciem i muzyka "Majka Oldfilda" z plyty Music of the spheres to bylo cos co mozna okreslic mianem ekstazy :D. Tego po prostu nie da sie opisac. Szkoda, ze osamotniony bylem na tym polu, ale mam nadzieje, ze za rok bedzie wiecej chetnych.

 

A tak pozatym to gdyby mnie jakies wilki zjadly albo niedzwiedz rozszarpal to nikt by sie nie dowiedzial i teraz wszyscy by sie zastanawiali .... hmmm "Eeee, a gdzie jest Adfotek??" :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było git.

Dziękuję: organizatorom za poniesiony trud, Agacie za towarzystwo w podróży, osobom, które mi pomagały na polu oraz dzieliły się swoją wiedzą, ekipie z Radocyny za szczególne wibracje a wszystkim, wszystkim za klimacik. Za rok też jadę.

pozdrawiam,

wolfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.