Skocz do zawartości

Bieszczady 2009


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, ale wam wszystkim zazdroszczę :Cry: Po świętach mam mieć swoją wymarzoną Syncię 10" i taki wypad byłby dla takiego zielonego ludka wspaniałą szansą na naukę, ale nie dam rady......siła wyższa :notworthy: i na świat się w tym terminie wybiera mój drugi synio :banan: :banan: :banan: więc może next time. Pytanko do Adamo kiedy następny zlot, a może jakieś obserwacje w tak zwanym międzyczasie pod lubelskim niebem :astro:

POZDRAWIAM wszystkich i CIEMNEGO nieba i dużo :Beer::glodny::gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój skywatcher mieszka w zasadzie na stałe w bagażniku. Patent na zabezpieczenie, to obłożenie grubą folią bąbelkową (kawałki z oryginalnego kartonu) na obydwu końcach, łącznie z wyciągiem. Dodatkowo od strony lustra zawijam go w kawałek starej wykładziny, ale to już bardziej pomaga mojej paranoi niż tubce. W bagażniku jest przypięty do podłoża gumą i podparty z jednego końca apteczką tak, że w zasadzie nie ma żadnych luzów.

Od października przejechałem z nim nie przymierzając z 6 tysięcy kilometrów po różnych drogach, czasami jak się wpitoliłem w jakieś straszne dziury to w wyobraźni słyszałem już trzask tłuczonego szkła. Ale jak na razie nic mu nie zaszkodziło.

pozdrawiam,

wolfie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony zimowe raczej konieczne gdyż pogoda może się w górach jeszcze zmienić.

 

Co roku była dyskusja na ten temat, wydaje mi się, że bezpieczniej na zimowych, ale z moich doświadczeń i innych osób bo sporo ludzi przyjeżdża na letnich wynika, że można ryzykować i przyjechać na letnich. Ja w tym roku już zrobiłem przekłądkę i jadę na letnich.

 

Piozdr, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pytania do konkursu są ukończone na 85%. Jest trochę pytań łatwych, trochę trudniejszych (mam nadzieje, że uczestnicy się nie zrażą - jest o co walczyć :D). Dla ułatwienia podam z jakich książek układałem pytania:

 

1. ASTRONOMIA. Przewodnik po wszechświecie - Kanipe Jeff, Dyer Alan, Burnham Robert

2. Przemysław Rudź. Niebo na weekend

3. David H.Leavy - Niebo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wożę swojego Taurusa w stanie w pełni złożonym i gotowym do obserwacji, kładę go na tylnej kanapie i przymocowuję pasami bezpieczeństwa i tyle. W bieszczady też go tak wiozłam i o dziwo bardzo mało się rozkolimował :szczerbaty: , prawie wcale. Myślę, że te poduchy to przesada... podejrzewam, że jak z dziewczyną jedziecie, to poduszek dla niej nie bierzecie :szczerbaty: . Pewnie jeszcze śpicie w łóżku ze swoimi syntami, co? ;):Beer:

 

pozdrawiam

Ori

 

Był taki jeden, co spał z moim TMB na Kudłaczach w starym schronisku :szczerbaty: Dziewczynę jeszcze rozumiem, bo to TMB (facet) :banan:

Udanego zlotu Wam życzę i żałuję, że nie mogę przyjechać. Oby pogoda dopisała, bo w zeszłym roku było :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trochę spraw organizacyjnych.

Wszyscy uczestnicy przyjeżdżają na górę do Roztok aby się zameldować, czyli dostać identyfikator, koszulkę, talony na papu oraz kwaterunek.

Wszyscy mają zapewniony nocleg z pościelą.

Najbliższy sklep jest w Cisnej.

Drobne rzeczy takie jak napoje, słodycze itp można kupić także w schronisku.

 

pozdr Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany julek, widziałam listę - szacowne grono się zjedzie :notworthy: . Jak Ja wam zazdroszczę tego zlotu, serce moje się wyrywa do was żeby znowu spotkać starych znajomych i żeby wreszcie poznać w realu nowych znajomych z forum... a tu kicha, jestem uziemiona :(

Dobrze, że chociaż Słoneczko świeci na pocieszenie.

Trzymam kciuki za dobrą pogodę na zlocie i pozaklinam chmury, żeby się nie zbliżały do roztok podczas zlotowiska.

 

pozdrawiam

Ori

 

Ps: piszcie jak najczęściej relacje z pobytu dla spragnionych informacji... aha i nie ważcie się wracać ze zlotu bez co najmniej pięciu śmiesznych anegdot !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w ogóle jedzie na zlot na zimowych oponach??? Zaspałem, nie wymieniłem na letnie, choć od początku zakładałem, że wyruszę na zimowych, teraz mieszane uczucia, temperatura rośnie. Na dodatek najpierw muszę je kupić w internecie, bo u nas drogie :szczerbaty: . Jutro wyjazd o 12.00...nie zdążę. Alej jaja! :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w ogóle jedzie na zlot na zimowych oponach??? Zaspałem, nie wymieniłem na letnie, choć od początku zakładałem, że wyruszę na zimowych, teraz mieszane uczucia, temperatura rośnie. Na dodatek najpierw muszę je kupić w internecie, bo u nas drogie :szczerbaty: . Jutro wyjazd o 12.00...nie zdążę. Alej jaja! :Boink:

 

Robson wyluzuj - ja osobiście jadę na zimowych, ale to już ich ostatni sezon, także nie mam skrupułów :)

A jeżeli tak boisz się o stan swoich zimówekm, to jedź w nocy - temperatury są jeszcze w okolicach zimowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robson wyluzuj - ja osobiście jadę na zimowych, ale to już ich ostatni sezon, także nie mam skrupułów :)

A jeżeli tak boisz się o stan swoich zimówekm, to jedź w nocy - temperatury są jeszcze w okolicach zimowych...

 

Moich zimowych to pierwszy sezon, są nowe, teraz zrobię 2000km, dlatego trudno o luz :D . Zapłacę za własną gł....., trudno, nic już nie zrobię. Trzeba będzie szybciutko przemknąć aby koła prawie nie dotykały asfaltu :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.