Skocz do zawartości

Dziwne obiekty


Kropa

Rekomendowane odpowiedzi

Pół godziny temu obserwowałem przelot punktowego białego obiektu wysoko (ok 60 stopni) nad zachodnim horyzontem z lewa na prawo. Zauważyłem go gdy był bardzo jasny, ok. -2 mag, pierwsza myśl - błysk Iridium, ale obiekt poruszał się szybko, za szybko na satelitę nawet na niskiej orbicie, ale za wolno na meteor. Po chwili osłabł, po czym znowu rozbłysnął do 0 mag, następnie stopniowo osłabł i zniknął z oczu. Ot, taka ciekawostka, zazwyczaj gdy widzę coś na niebie, to wiem, co to jest, a tu mam problem z interpretacją :)

 

Do Gemini - sprawdź przeloty satelitów serii NOSS, one sporadycznie potrafią dawać jasne flary, ale zazwyczaj mają jasność na poziomie 4-6 mag. Pisałem o tym kilkakrotnie przy różnych okazjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem też napisać bo powiem wam wczoraj i dziś widziałem ciekawe obiekty:

Wczoraj dokładnie o 22.01 przelatywał obiekt który byłyskał na biało mag -2/-3 co jakieś 20-25 sek.napewno nie był to zwykły samolot (brak świateł nav i bcn a strobe jeśli to były to świciły za żadko).Leciał z północy na południe constans jak satelita doleciał do zenitu po czy zaczął na stałe słabo świecić mag około +2 po czym znikł. Sprawdzałem na heavens above i nić tutaj wczoraj lecieć o tej godzinie nie powinno. Ale najlepsze było dziś około 21.30 nad miastem pojawiło się około 40-50 obiektów jasno świecących lecących wolno. Ciekawy jestem czy ktoś na Górnym Śląsku też je widział, widziałem je tylko przez chwilkę ale qmpel mi też o tym dzwonił o nich a nawet zrobił fotki ale nie wiem jak wyszły zobaczymy jutro... heh dziwne te dwie ostatnie noce. Może to chmury - podobno było takie zjawisko z kryształkami lodu podświetlanymy przez słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem też napisać bo powiem wam wczoraj i dziś widziałem ciekawe obiekty:

Wczoraj dokładnie o 22.01 przelatywał obiekt który byłyskał na biało mag -2/-3 co jakieś 20-25 sek.napewno nie był to zwykły samolot (brak świateł nav i bcn a strobe jeśli to były to świciły za żadko).Leciał z północy na południe constans jak satelita doleciał do zenitu po czy zaczął na stałe słabo świecić mag około +2 po czym znikł.

 

Wczoraj po 21.20 widziałem podobny obiekt. Poruszał się z prawie dokładnie z południa ma północ. Miał jasność ok. 4. Co kilkanaście sekund rozbłyskiwał na biało do 1. W tym miejscu (okolice Krakowa) nie ma żadnej górnej drogi lotniczej przebiegającej w tym kierunku, nie słychać było też huku silników (inne samoloty lecące perę minut wcześniej i później były dobrze słyszalne). Prawdopodobnie był to jakiś satelita, lecz nie udało mi się go zidentyfikować.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem około 22;00 podobny obiekt lecący z północy na południe ok 20-30 stopni.Dwa razy błysnął światłem o sile około -2mag ,a pomiędzy nimi było 5 mniejszych rozbłysków o sile 2-3mag.

8 minut wcześniej lecący prawie takim samym kursem satelita rozbłysnął światłem o sile -6, -7mag ,aż oko zabolało.

 

Btw o godzinie 22;03-22;04:30 3 bardzo jasne meteory zaobserwowałem(mniej niż -2mag, nie wiem ile dokładnie, bo widzałem je kontem oka)dwa chyba perseidy a trzeci nie wiem, pojawił sie gdzieś pomiędzy głową węża, a wolarzem.

Wszystkie zostawiły po sobie ślad który był widoczny przez 2-3 sekundy.

Edytowane przez Morth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególista jeden tfuuu.. :D;) - poprawione :lol:

Dziś ok godziny 21.30 na niebie południowo-wschodnim zobaczyłam dziwną czerwoną kulę, wyglądała jak ognista kula i przemieszczała się w kierunku północno-wschodnim. Zastanawiam się co to mogło być, bo samolot na pewno nie. Czy ktoś widział to samo???

 

 

Czy naprawdę nikt nie wie co to może być? Mieszkam niedaleko Poznania - 30 km na południe. Widziałam to 15.08.2009r, również moja mama i chłopak, z którym postanowiliśmy obejrzeć sobie gwiazdy. Było to parę razy większe od samolotów, które pojawiały się na niebie, pomarańczowa kula, która jakby się żarzyła, leciała poziomo w jednym torze, ale nie było słychać żadnego silnika. Myślałam, że to może balon, ale jakby tak było to ogień podświetliłby kosz i balon, więc by było widać, a to było okrągłe. Zastanawiam się czy ktoś jeszcze był świadkiem tego czegoś na niebie. Tak nas to zaskoczyło i wywarło na nas takie wrażenie, że nie pomyśleliśmy nawet, żeby to nagrać, choć telefon był pod ręką :( A lot tego czegoś nie był zbyt szybki. Ciągle chodzi mi po głowie czym była ta dziwna "kula ognista". Myślałam jeszcze, że to piorun kulisty, ale wczoraj było bezchmurne niebo, więc też to wykluczyłam. Czy ktoś zna się na astronomii?? Bardzo Was proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aby oddać honory pozwolę sobie napisać, że bodajże 16 sierpnia zaobserwowałem podobne lampiony w Londynie. Migotały niczym świeczki.

 

Przez lornetkę wyglądało to jak coś ze 'świeczką' u dołu i 'siatką' u góry, która falowała. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dziś ok godziny 21.30 na niebie południowo-wschodnim zobaczyłam dziwną czerwoną kulę, wyglądała jak ognista kula i przemieszczała się w kierunku północno-wschodnim. Zastanawiam się co to mogło być, bo samolot na pewno nie. Czy ktoś widział to samo???

 

 

witaj. mój chłopak i moi bracia widzieli to samo o tej godzinie. Z tym że my jesteśmy z okolic miedzy Wawa a Białymstokiem. Opowiadali że to była pędząca czerwonaa kula, która rozswietliła niebo. Mój chłopak okreslił to mianem "strzały". Sama jestem ciekawa co to za zjawisko i bede oczekiwac na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś ok godziny 21.30 na niebie południowo-wschodnim zobaczyłam dziwną czerwoną kulę, wyglądała jak ognista kula i przemieszczała się w kierunku północno-wschodnim. Zastanawiam się co to mogło być, bo samolot na pewno nie. Czy ktoś widział to samo???

 

 

witaj. mój chłopak i moi bracia widzieli to samo o tej godzinie. Z tym że my jesteśmy z okolic miedzy Wawa a Białymstokiem. Opowiadali że to była pędząca czerwonaa kula, która rozswietliła niebo. Mój chłopak okreslił to mianem "strzały". Sama jestem ciekawa co to za zjawisko i bede oczekiwac na odpowiedzi.

 

pamiętasz co do godziny co było pół roku temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość swidnica2010

czesc

 

moze to jeszcze kogos zainteresuje.

 

Data: 19 czerwca 2010 roku

Godzina 22:25 - 22:35

Miejsce: droga wjazdowa za przejazdem kolejowym nr 35 tuz przed tablica wjazdowa do Swidnicy (stalismy okolo 3 metrow od niej)

obserwowany obiekt: szybko poruszajace sie obiekty, o jasnosci i barwie odpowiadajacej marsowi. Wszystkie tej samej wielkosci. rozmiar: okolo polowy wielkosci Venus.

proby zarejestrowania obserwacji: proba nagrania i zrobienia zdjec za pomoca telefonu samsung z kamera 3.2 Mp. obiekty sa niewidoczne zarowno na zdjeciach jak i na filmie. co dziwne Venus jest widoczna.

Warunki atmosferyczne: bezchmurne niebo, jedynie kilak chmur za naszymi plecami.

 

Opis:

dzisiaj (19/06/2010) wracalem z zona z wroclawia do walbrzycha. tuz przed swidnica moja polowka zauwazyla tuz nad horyzontem lekko pomaranczowo swiecacy obiekt i zapytala sie mnie czy to mozliwe ze mars jest widoczny. ledwo wyjechalem z za zakretu, zobaczylismy dwa wolno poruszajace sie obiekty. poniewaz bylo to naprawde dziwne, zjechalem na pobocze ( tuz za torami kolejowymi i przed tablica swidnica). oba obiekty unosily sie powoli do gory. Nagle jeden z nich rozczepil sie na dodatkowe 4. Obiekty najpierw bardzo szybko w przeciagu sekundy ustawily sie w pionie nastepnie kilka z nich "odlecialo" na boki tworzac szesciakat nieforemny. obiekt najblizszy lini horyzontu po chwili obinizyl sie tak nisko ze znikl z naszych oczu. pozostale poruszaly sie chaotycznie w duzych odstepach i podazalo w gore. najwyzszy obiekt zatrzymal sie i reszta dolaczyla do nich i znikla. obiekt ktory znikl za horyzontem zaczol sie bardzo zybko podnosic a za nim podazaly dwa nastepne. wszytskie 3 podazaly do najwyzszago pkt. gdy byly bardzo blisko niego - znikly. pozostaly obiekt wznosil sie coraz wyzej tak ze mielismy wrazenie ze jest prawie dolkadnie nad nami. nastepnie w ulamku sekundy wznisl sie bardzo szybko (takie wraznie gdy przesuwa sie kursor po ekranie i zostaje zamazana smuga - ktora znikla w ulamku sekundy).

 

Od siebie jeszcze dodam ze nie wieze w zadne ufoludki, ale to co zaobserwowalismy bylo naprawde dziwne. jestem Ciekaw czy ktos zaobserwowal cos podobnego i ma jakies sensowne i racjonalne pomysly co to moglo byc...

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...ciach...)

proby zarejestrowania obserwacji: proba nagrania i zrobienia zdjec za pomoca telefonu samsung z kamera 3.2 Mp. obiekty sa niewidoczne zarowno na zdjeciach jak i na filmie. co dziwne Venus jest widoczna.

Warunki atmosferyczne: bezchmurne niebo, jedynie kilak chmur za naszymi plecami.

 

(...ciach...)

 

 

więc skoro były próby rejestracji obiektów, to może by tak je pokazać?

Wcale się nie obrazimy za taki materiał do analizy :szczerbaty:. Zawsze jest to materiał rzeczowy ;)

 

PS. Czytałeś posty w owym temacie? Któryś opisuje podobne zjawisko do tego, które Ty opisujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam zagadkę.

Jakiś czas temu (dokładnie 28 kwietnia ok. godz. 20.40) zaobserwowałem obiekt znajdujący się bardzo blisko Wenus (2-3 stopnie) o porównywalnej do Wenus jasności. Obiekt wyraźnie się poruszał w kierunku gwiazdy Alnath (Byk), gdzie też straciłem go z oczu ok. 20.50 (jego jasność malała).

 

Udało mi się go złapać (synta 6" + zwykła kamerka internetowa). Dla porównania wstawiam też wykonane w międzyczasie nagranie Wenus. Widać różnicę w ruchu po niebie.

 

NOL:

http://www.4shared.com/video/Tw9YzUQH/Video_2.html

http://www.4shared.com/video/IkNV245i/Video_3.html

http://www.4shared.com/video/4gP0vjRq/Video_4.html

http://www.4shared.com/video/2BGckR-T/Video_5.html

http://www.4shared.com/video/anLnxybb/Video_6.html

 

Wenus:

http://www.4shared.com/video/pb_q0osO/Video_7.html

 

Jakieś pomysły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajaj... zapomniałem się zalogować. to jeszcze raz w takim razie:

 

Mam zagadkę.

Jakiś czas temu (dokładnie 28 kwietnia ok. godz. 20.40) zaobserwowałem obiekt znajdujący się bardzo blisko Wenus (2-3 stopnie) o porównywalnej do Wenus jasności. Obiekt wyraźnie się poruszał w kierunku gwiazdy Alnath (Byk), gdzie też straciłem go z oczu ok. 20.50 (jego jasność malała).

 

Udało mi się go złapać (synta 6" + zwykła kamerka internetowa). Dla porównania wstawiam też wykonane w międzyczasie nagranie Wenus. Widać różnicę w ruchu po niebie.

 

NOL: :lol:

http://www.4shared.com/video/Tw9YzUQH/Video_2.html

http://www.4shared.com/video/IkNV245i/Video_3.html

http://www.4shared.com/video/4gP0vjRq/Video_4.html

http://www.4shared.com/video/2BGckR-T/Video_5.html

http://www.4shared.com/video/anLnxybb/Video_6.html

 

Wenus:

http://www.4shared.com/video/pb_q0osO/Video_7.html

 

Jakieś pomysły? :)

Edytowane przez sand_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, to lampiony są tańsze od fajerwerków i polecane przez organizatorów wesel. Pewnie będzie coraz gorzej...

mi tam nie przeszkadzają dopóki czegoś nie podpalą :)

 

właściwie to aż sie dziwię że jeszcze do tego nie doszło.

 

a jak sie przeczyta opis u sprzedawców to wychodzi na to że właściwie to nie wolno ich puszczać bo musi być ileśtam kilometrów od lotnisk i ulic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochodze z wroclawia i ostatni zwrocilem uwage na dziwny rozblysk na niebie zjawisko trwalo kilka sekund i byl to jasny blysk tak jakby na niebie nagle pojawila sie gwiazda z tym ze swiatlo bylo bardzo mocne i po chwili zniklo.nie poruszalo sie byl to statyczny punkt . troche dziwne ale moze bylem swiatkiem wybuchu supernowej :) nie wiem co to bylo jesli ktos tez to widzial prosze o odpowiedz .to bylo w nocy dnia 25 lub 26.06.2010 na polodnowo wschodnim niebie miedzy godzina 11 a 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś w nocy dokonałem dziwnej obserwacji.

Po niebie o godzinie 23,30 zobaczyłem coś co wyglądało na kometę koloru zielonego i jakby coś z tego obiektu wylatywało takie iskry by po chwili zgasnąć a obiekt poruszał się dalej z zachodu na wschód, o godzinie 23,50 przeleciał przez zenit i już 20 minut po północy zniknął z pola widzenia.

Edytowane przez MarcinK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z Sosnowca mam balkon na południe 26.06.2010r około godziny 22:40 żona mnie zawołała bo na niebie leciały dziwne światła koloru jasno czerwony dość szybko w kierunku południowym i zniknęły po jakiejś chwili chyba w chmurach nad linią gór w dwóch grupach pierw cztery obok siebie a raczej jedno za drugim a po chwili ( parę sekund ) następne trzy tylko że ten trzeci wyprzedził oba światła w tym samym momencie prawdopodobnie z kierunku południowo-zachodniego w kierunku północno-wschodnim przelatywał w linii prostej chyba satelita bardzo jasno świecił kolor jasno niebieski ten sam chyba satelita w niedziele leciał o podobnej porze czyli 22:45 ten sam kierunek tylko już bardziej jakby linia przelotu była przesunięta na północ. Czy ktoś widział może te światła nad Sosnowcem lub Mysłowicami i może coś powiedzieć na ich temat co to za światła?. Jestem bardzo ciekaw co to było bo raczej nie samoloty, raz nie mrugały, dwa nie było nic słychać i trzy zdecydowanie za szybko wysokość ciężko ocenić ale mieściło by się to na wysokości latania samolotów jak ja oceniam jeśli chodzi o moje spostrzeżenia na nocne niebo a często patrze i bardzo lubię to tyle chciałem się podzielić tym co widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.