Skocz do zawartości

Urodzeni pod znakiem Wężownika,


Rekomendowane odpowiedzi

Z artykułu http://interia360.pl/hobby-i-pasje/artykul...ki-zodiaku,2519, choć to całkiem logiczne to niespodziewanie dowiedziałem się, że inne są dane astronomiczne, a inne astrologiczne w stosunku do poszczególnych znaków zodiaku. Ponadto astrolodzy nie uwzględniają faktu, że Słońce i planety poruszają się na tle 13 gwiazdozbiorów, powiększonych o Wężownika (Ophiuchus), który wkracza na teren zodiaku zaraz po Skorpionie, który gości Słońce przez 6 dni.

 

Zatem sprawdź spod jakiego znaku jesteś, bo ja zostałem oszukany ;)

 

znak.jpg

 

UWAGA: Nie weryfikowałem tej tabeli, użytek na własne ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno byc 'astronielogiczny'. ;)

 

Nie ma w tym nic nie logicznego :P. Po prostu poprzez zatwardziałą ignorancje utrwalił się fakt że gwiazdozbiory ASTROLOGICZNE to to samo co ASTRONOMICZNE. Błąd! Twój znak zodiaku zależy od miejsca gdzie znajduje się słońce w dniu twych urodzin, a dokładnie w którym gwiazdozbiorze ASTROLOGICZNYM. Gwiazdozbiory ASTROLOGICZNE, których jest 12 bez wężwonika (13 nie dzieli 360* tak fajnie jak 12 :P ), oblicza się biorąc punkt Barana, czyli przecięcie ekliptyki z równikiem niebieskim, i do niego ustalamy zodiaki, pokoleji pierwsze 30* należą do zodiaku Barana (dlatego ten punkt tak się nazywa!) następne 30* od tego to Byk itd. Jak widzimy gwiazdozbiory ASTROLOGICZNE nie mają nic wspólnego z ASTRONOMICZNYMI! Co więcej wiemy że punkt Barana wykonuje pewną powolną procesje, którą dzisiaj uwzględniamy, jednak za czasów rozkwitu Astrologi nie wiedziano, dlatego mamy 12 gwiazdozbiorów bo te 3 000 lat temu gwiazdozbiory ASTROLOGICZNE pokrywały się z ASTRONOMICZNYMI, a dzisiaj wszystko się rozjechało.

 

P.S. Wiatr i bardzo dobrze ;) Bo ja jestem Strzelcem :D

Edytowane przez Kurak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie ja swój horoskop teraz znajdę?

 

Jest tak dlatego, że granice tego gwiazdozbioru przecinają ekliptykę od stosunkowo niedługiego czasu – od standaryzacji gwiazdozbiorów w roku 1930.

 

Musisz zdać się na własną pomysłowość i wyobraźnie ;) Osobiście twierdze że do dwóch dni albo dalej spotkasz miłość przyszłą lub dawną, znajomą z dawnych lat lub nieznajomą z nikąd, będzie to w czasie burzy lub pogody, na zewnątrz domu lub w twych porogach! Musisz się rozglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co więcej wiemy że punkt Barana wykonuje pewną powolną procesje, którą dzisiaj uwzględniamy, jednak za czasów rozkwitu Astrologi nie wiedziano, dlatego mamy 12 gwiazdozbiorów bo te 3 000 lat temu gwiazdozbiory ASTROLOGICZNE pokrywały się z ASTRONOMICZNYMI, a dzisiaj wszystko się rozjechało.

 

No i wreszcie zrozumiałem etymologię słowa "precesja" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z artykułu http://interia360.pl/hobby-i-pasje/artykul...ki-zodiaku,2519, choć to całkiem logiczne to niespodziewanie dowiedziałem się, że inne są dane astronomiczne, a inne astrologiczne w stosunku do poszczególnych znaków zodiaku. Ponadto astrolodzy nie uwzględniają faktu, że Słońce i planety poruszają się na tle 13 gwiazdozbiorów, powiększonych o Wężownika (Ophiuchus), który wkracza na teren zodiaku zaraz po Skorpionie, który gości Słońce przez 6 dni.

 

Zatem sprawdź spod jakiego znaku jesteś, bo ja zostałem oszukany ;)

 

UWAGA: Nie weryfikowałem tej tabeli, użytek na własne ryzyko.

 

Swego czasu też "popełniłem" tekst na podobny temat. Jeśli to kogoś interesuje, to proszę się częstować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ej, no, jestem strzelcem i mi to bardzo pasuje, a teraz co? Wężownik jakiś?! Co to do cholery w ogóle jest?...!

Rzeczywiście fatalna sprawa. Wszystkie dotychczasowe horoskopy diabli wzięli a dla Wężownika żadnych nie ma. Ale wiesz co, my tu na Forum znamy się na tym i za godziwą opłatą chętnie sporządzimy Ci wspaniały horoskop. Powiedz tylko, co lubisz, na czym Ci zależy itp, a ja sie zajmę resztą. Może nawet wierszem się uda, kto wie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MalaCzarna

W jakimś durnowatym filmie o Nostradamusie (tematyka: KONIEC ŚWIATA!!!!!) mówili o tym całym wężowniku. Z tym że tam uczeni twierdzili że już w XIV wieku wiedzieli o wężowniku ale kościół kategorycznie zabronił o tym mówić. odnaleziono starą księgę z akwarelami Nostradamusa, która była strzeżona lepiej niż prezydent USA i w niej właśnie była mowa o wężowcu i ogolnych wskazówkach dowodzących na koniec świata.

a teraz najlepsze... wykombinowali że w grudniu 2012 nastąpi koniec świata bo: "Nostradamus odnosi się do Wężowca, a niezależnie piramida Majów w Chichen Itza w dniu 21 grudnia 2012, gdy słońce znajdzie się w "Centrum" Galaktyki, utworzy na ścianie wzór "schodzącego WĘŻA". nie wiem jak to traktować, ale nie biorę tego zbyt poważnie bo jestem raczej racjonalistką i nie wierzę w jakieś nadprzyrodzone sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...ja zostałam wężownikiem .. to dopiero kryzys.

Niby dlaczego? Przecież Wężownik to Aslepios (rzymski Eskulap), bóg lekarzy. Był synem samego Apollina a na nieboskłon trafił po uśmierceniu przez Zeusa za nadmierną sprawność zawodową - umiał wskrzeszać umarłych. Mnie w dyskusjach o znakach zodiaku (a także w wielu innych dyskusjach) najczęściej przychodzi na myśl znak Barana. Najważniejsze jednak, że nie mamy, jak ci biedni Chińczycy, znaku Małpy ani Świni. Dopiero byłaby bieda! :compress:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie że znak zodiaku może naprawdę wpływać na "przeznaczenie" człowieka?

 

na przykład jeżeli nie jesteś późnym koziorożcem lub wodnikiem to raczej nie zostaniesz gwiazdą sportu.

a to dlatego, że...

http://wiadomosci.onet.pl/rozrywka/gladwell-sukces-nie-zalezy-od-ciebie,1,3500193,wiadomosc.html

 

Gladwell podaje, że ponad 80 proc. graczy w amerykańskiej lidze baseballowej urodziło się w styczniu i lutym. Przyszli sportowcy, jako małe dzieci, trafiają do szkółek baseballowych rocznikami - najstarsze dzieci to te urodzone w styczniu, najmłodsze to te z grudnia. Ci ze stycznia są troszeczkę wyżsi, troszeczkę szybsi, troszeczkę zręczniejsi i tych wybierają trenerzy, bo porównują ich z młodszymi o kilka miesięcy kolegami. Tak samo jest w większości sportów. Większe znaczenie dla przyszłej kariery sportowej ma miesiąc urodzenia niż rzeczywisty potencjał dziecka, bo taki jest system rekrutacji do szkół sportowych.

 

ciekawe czy współcześni astrolodzy biorą takie odkrycia pod uwagę dla podniesienia trafności swoich horoskopów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuu no i chyba jest dla nas oczywiste, że po odjęciu 9 miesięcy wstecz można jeszcze sporo statystycznych relacji wykryć.

 

Wakacyjna miłość => dziecko ma młodych (lekko niedojrzałych) rodziców => wychowanie bardziej na luzie => "łatwiej mu o kłopoty" (rzecz jasna statystycznie ;) ).

 

Przy okazji - ja tam - w całej pełni - popieram występującą tu gościnnie forumowiczkę

"Guest_MalaCzarna_*" {ja to nawet w nadprzyrodzoną miłość nie wierzę}

i namawiam ją do zarejestrowania się na forum to doradzimy jej jakiś teleskop

(np jeśli budżet do 300zł to ja wybrałem sobie lunetę refraktor Sky Watcher 70/700 az2 i nie żałuję)

 

w Polsce ZNAK ZODIAKU MA GIGANTYCZNE ZNACZENIE W ŻYCIU gdyż czasem spotykamy ludzi którzy się tą informacją kierują

i jeśli od nich czegoś oczekujemy (a oni znają nasz znak zodiaku) to możemy się zdziwić;

a także gdy nie oczekujemy :szczerbaty::szczerbaty::szczerbaty:

 

 

p.s.

Kontynuując "pożytki" ze znaków zodiaku:

My mamy nasze "Bruner - ty świno!" ale może byłby lepszy kandydat:

Sukces tak w polityce jak i miłości zapewniają nie jakieś szczególne zdolności, ale brak skrupułów.(Talleyrand)

 

I taki osobnik{lub osobniczka - nie bądźmi szowinistami} - zdobywca serc i ciał (przynależnych do owych serc) to zapewne zmienia znaki zodiaku jak rękawiczki - po wcześniejszym - cynicznym - wybadaniu upodobań :D

niemniej tabelę dat granicznych-znaków musi mieć opanowaną na pamięć do perfekcji

bo sytuacja może go zaskoczyć {na plaży w międzyzdrojach} ;)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja zawsze bylam panna a teraz sie okazuje ze jestem lwem :( pokrecilo sie ludziom aby wprowadzic nowy znak zodiaku ?? a dlaczego by nie zostawic tak jak bylo dotychczas.co komu przeszkadzalo i wymyslil ten Wężownik to jakas glupota !!! LUDZIE NIE ZMIENIAJMY TEGO CO JUZ ByLO OD TYLE CZASU . chcemy normalnych i stalych znakow zodiaku a moze niedlugo wymysla kolejny i wkoncu wyjdzie ze bedzie ich okolo 20?? dajcie sobie spokoj niech zostanie tak jak bylo dotychczas. Pozdrawiam tych ktorzy sa przeciwko wrowadzaniu nowych zmian w znakach zodiaku !!!!!!!! paula z Bydgoszczy :astronom::uhm::g::fool::Salut:<_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie: wiem, w których gwiazdozbiorach znajdują się planety, Słońce i Księżyc (przeliczenie tego na znaki zodiaku nie jest trudne), ale nie wiem, co z tego wynika. A szkoda, bo można nieźle na tym zarobić.

 

Pytanie też, czy Plutona trzeba liczyć, czy już nie? I czy wpływał na nas przed 1930 rokiem? Tak samo Uran i Neptun odpowiednio wcześniej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.