Skocz do zawartości

Premiera: Nowe forum Astropolis.pl


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy ktoś jeszcze ma taki problem, czy tylko ja. Mianowicie w przeglądarce opera 11 gdy chce przeczytać jakikolwiek post, to wczytuje sie strona a jakieś 3s później pojawia mi sie pusta karta. Na sub fora mogę normalnie wejść, natomiast w przeglądarce firefox wszystko działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wszelkich forach czy stronach www ciężko mi się przyzwyczaić do zmian, tak ta wersja AF wygląda po prostu ładnie, zgrabnie i przyjemnie od pierwszego wejrzenia :).

Może jedynie te poziome, wyblakło-zielone paski oddzielające posty mogły by mieć bardziej astronomiczny kolor, no ale jak rozumiem, pewnie chodzi o zachowanie spójności kolorystycznej z "czymś tam".

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli sobie dyskutujemy o kolorkach, to pozwolę się nie zgodzić z przedmówcami. Moim zdaniem jest dobrze. Oczywiście warianty kolorystyczne można mnożyć w nieskończoność, tylko po co? I tak zawsze będzie ktoś, kogo wizja będzie bardziej mojsza niż twojsza.

Poza tym, zawsze co zmiana szaty forum, to 1273765 propozycji kolorystycznych, o których na szczęście zapominamy mniej więcej po tygodniu. Weźcie też pod uwagę, że z racji siedzenia w takiej a nie innej branży Jesion wie doskonale co robi.

 

Nie zachowujmy się więc jak panie w sklepach odzieżowych, które każdą propozycję jakiegoś zestawu kolorystycznego podsumowują czymś w rodzaju:

- No, no, no... hmm... no sama już nie wiem... a macie może takie same ale tu szersze a tu węższe i w kolorze wpadającym w mysio-wiaterkowy albo może ekri jednak?

 

 

ps.

u mnie też obcina prawą stronę obrazka

U mnie wyświetla dobrze (Chrome, WinXP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli sobie dyskutujemy o kolorkach, to pozwolę się nie zgodzić z przedmówcami. Moim zdaniem jest dobrze. Oczywiście warianty kolorystyczne można mnożyć w nieskończoność, tylko po co? I tak zawsze będzie ktoś, kogo wizja będzie bardziej mojsza niż twojsza.

Poza tym, zawsze co zmiana szaty forum, to 1273765 propozycji kolorystycznych, o których na szczęście zapominamy mniej więcej po tygodniu. Weźcie też pod uwagę, że z racji siedzenia w takiej a nie innej branży Jesion wie doskonale co robi.

 

Nie zachowujmy się więc jak panie w sklepach odzieżowych, które każdą propozycję jakiegoś zestawu kolorystycznego podsumowują czymś w rodzaju:

- No, no, no... hmm... no sama już nie wiem... a macie może takie same ale tu szersze a tu węższe i w kolorze wpadającym w mysio-wiaterkowy albo może ekri jednak?

 

Panasmaras: podtytuł wątku brzmi: "czekamy na uwagi". Moją uwagę akurat zwróciły te paski oddzielające posty. Nie wiem skąd ta analogia do paniusi w sklepie, skoro w tym przypadku ja się nie waham co mi się podoba a co nie - widzę to. Tobie jak i innym może się nie podobać, ale zgodnie z podtytułem wątku złożyłem moją uwagę-propozycję. I tyle.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wszystko jest w porządku. Ja naprawdę cieszę się z tych uwag, w ten sposób poznaję wasze preferencje, choćby były bardzo subiektywne. Nie chodzi tylko o te pozytywne, ale także i te mniej pochlebne. Sądzę, że każdy też rozumie, że formułuje sugestie w swoim imieniu, a nie polecenia natychmiastowej realizacji. To wydaje mi się zrozumiałe, bo ostateczna decyzja dotyczy wszystkich. Co innego, jeżeli zgłaszacie ważne kwestie związane z mechaniką serwisu, czy zwykłymi błędami (jak te obrazki). Wtedy nie podlegają polemice i wstawiane są na listę poprawek ASAP.

 

Dla mnie nie ma nic gorszego niż obojętność. Wolę wątęk z opierniczem, niż ciszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku o tym myślałem - te paski oddzielające posty są zbyt mocne IMO.

Moją propozycję zamieszczam poniżej. Kolor wziąłem z bocznych pasków, więc kolorystyka zachowana.

Propozycja jest jak najbardziej pozytywna, tylko musisz wziąć pod uwagę fakt, że w kolejnej wersji zasadniczo osłabię czarne przyciski (do szarego), tak więc - zrobi się już bardzo smutno. Paski mają przełamywać pewien ład, spokój. Są taką lekko przekorą wizualną. Do tego spełniają rolę rozdzielacza treści.

 

Kiedy znikną czarne przyciski całość na pewno wyda Ci się zdecydowanie "lżejsza".

 

Hmmm, czy Wam też w ten sposób powiększa obrazek?

powiekszenie.th.jpg

Dzięki za zgłoszenie ważnego bug'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wszelkie zmiany w layoucie tudzież funkcjonalności budzą opór użytkowników. Tutaj jest inaczej czemu sie kompletnie nie dziwie ;) Wszyło extra.

Ewentualnie kontrast szarych pół mógłby być ciut większy.

No, ale tak czy tak jest fest. Choć nie wiem czy to zasługa doskonałej post czy słabej pre wersji. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Strasznie cukierkowy jest teraz layout AP ale podoba mi się. Co do problemów zgłaszam dwa:

1. Pod Operą nie mogę się zalogować - wywala mnie na główną.

2. Pisząc bez logowanie nie ma pod Operą wiersza do wpisania kodu bezpieczeństwa z obrazka.

 

A tak przy okazji widzę też że wróciła ocena posta. Na szczęście brak minusa więc ciekawe jak to się dalej potoczy :)

Pozdrawiam

merti

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.