Skocz do zawartości

Zlot Delta Optical AstroShow 2011


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.astroshow.deltaoptical.pl/

 

Wybiera się ktoś? Trzy lata temu byłem w Nowogrodzie na praktykach ze studiów, w tamtejszym skansenie kurpiowskim. Wówczas nie miałem żadnego sprzętu obserwacyjnego, ale coś tam w niebo patrzyłem i muszę przyznać - warunki mają tam znakomite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też wybieram się z rodziną na ten zlot. Tylko mam jeden dylemat czy brać moją rozsuwaną Syntę 8" na dobsonie czy zostawić ją w domu. Za bardzo nie mam też jak jej zabrać. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz jak zabrać teleskopu, to w zasadzie jest pozamiatane. Jeśli jednak by się okazało, że dałbyś radę kosztem drobnych wyrzeczeń, to w przypadku pogody obserwacyjnej na pewno zyskasz.

Na tym zlocie zapowiadana jest obecność sprzętów pokazowych, lecz te mają to do siebie, że najczęściej ustawiają się przy nich kolejki. Oczywiście pozwala to na pobieżne zaznajomienie się z takim sprzętem, ale niekoniecznie pozwala na obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No cóż, ja niestety nie jadę. Jak już będziecie na miejscu to polecam w dzień przejść się po skansenie kurpiowskim. Kilka lat temu miałem tam praktyki - całkiem miło zobaczyć, jak ludzie dawniej żyli. A i sam skansen jest malowniczo położony nad rzeką. Poniżej macie jedną z moich fotek.

 

PS Możecie pozdrowić babki tam pracujące od praktykanta etnologa z Wrocławia ;).

IMG_0736.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie BOMBA! Cała rodzinka bardzo zadowolona - i ta astronomiczna i ta trochę mniej :) Fantastyczna organizacja i profesjonalne podejście. Kuuuupa sprzętu i to fajnego ale co najważniejsze - i to wprost niedowiary tego lata - super pogoda! Ci co nie byli niech żałują! :yes:

 

Pozdrawiam,

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było? Opowiadać! ;)

Cholernie żałuję, że nie mogłem. Urokliwe miejsce. Skansen jak? Był ktoś? :)

 

 

 

faaaaaaaaaajnie było

 

Najlepsze elementy dla mnie:

1. wypożyczalnia sprzętu astro - mogłam wybrać najlepszy okular, który planuję zakupić za wy-ciułane pieniądze

2. warsztaty mikroskopowe super, zwłaszcza obaj panowie fachowcy

3. dobra pogoda

4. baaaardzo zaangażowani organizatorowie

 

i jeszcze konkurs piękności z kolegą po fachu Adamem

to samo niebo

to samo miejsce

ten sam okular

ten sam obiekt M31 - chyba to było

 

na 8'' mojej, 12'' jego, i 16'' Delty

 

pytanie zasadnicze: czy warto? co widać? jaka różnica?

nasza zgodna konkluzja

pomiędzy 8'' a 12'' przepaść

w 8'' obiekt obłoczkowaty jak niewyraźna chmurka w 12" dużo jaśniejszy, ostrzejszy, dużo więcej widać szczegółów. Wniosek: 8'' do nauki obiektów, 12'' do podziwiania.

pomiędzy 12'' a 16''

jest, owszem, ale nie tak wyraźna jak 8'' kontra 12'' - trochę jaśniej, trochę ostrzej

Edytowane przez Ursula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.