Skocz do zawartości

Jowisz 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna próba. Tym razem setup mocno eksperymentalny , ale działa !

FSQ 106N na ogniskowej 4250 mm ! FSQ ma 530 mm, z własnym , oryginalnym extenderem 850 mm, z barlowem TV x5 - 4250 mm.

3000 klatek po 1/5 sekundy, kamerka DBK kolor. Oczywiście ostrość cały czas nie jest dobra...walczę dalej.

 

Jowisz3.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ostrością nie jest najgorzej tylko za długi jest czas zbierania materiału i ekspozycji

Jowisz dość szybko obraca się wokół własnej osi. Przy tak długiej ogniskowej rotacja wyraźnie uwidoczni się już po 100 sekundach

przy czasie ekspozycji 200 ms trzeba mieć idealnie stabilną atmosferę. Ja staram się nie przekraczać 50 ms

mała apertura też nie pomaga ... takiego detalu jak z 2-3 razy większego teleskopu nie zarejestrujesz

 

próbowałeś bardziej agresywnego wyostrzania? Zdjęcie jest dość "gładkie"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie ten pomysł :) ale mam problem z focuserem bo musiałbym jakoś kamerkę DBK zainstalować do fokusera Atlas. To mniej więcej takie samo zagadnienie jak wszywanie chipa słoniowi :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za czasy;DSowcy biorą się za planety :) Ja też ostatnio ten kierunek obrałem,ale na razie wychodzi mi to blado,choć kupuję ciągle teraz sprzęt wyłącznie planetarny,ale obróbka planet to całkiem inna bajka niż DSy i trzeba się mocno przestawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę spróbować z Veloce. Tam przy ogniskowej 3 metry będę miał f/15 . Tutaj przy 4250 miałem f/42,5 i zabrakło sygnału na dobrze naświetloną klatkę , stąd te czasy 1/4 czy 1/5 sekundy. Jak rozumiem optymalnie dla tej skali ( ogniskowa 3 m i DBK 21) byłoby naświetlać 1/60 sekundy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jowisz z godzin wieczornych. nie spodziewałem sie takich efektów po dzisiejszej pogodzie, co chwilę jakieś cienkie warstwy chmur sie przemieszczały. Kilka avi poczyniłem, wybrałem najlepsze wg mnie. Kręcone 8" na dobsonie lifecamem z filtrm ir/uv z barlowem gso 2,5x oraz bez niego. Wersja z barlowem w dwóch wersjach; jednej na szybko, drugiej na ostro.

Dedykowane Madzi.

 

Pozdrowka i pogodnych nocy.

T.

 

Trochę zamieszałem z kolorem (sugerując sie wersjami kolegi Wojtka), teraz chyba odrobinę lepiej to wygląda w porównaniu z poprzednikami:)

jowis2013-12-22 20_16_49_castr_g4_b3_ap27.jpg

jowisz2x2013-12-22 20_44_54_castr_g4_b3_ap44.jpg

jowv22013-12-22 20_44_54_castr_g4_b3_ap44.jpg

jowis2013-12-22 20_16_49_castr_g4_b3_ap27v2.jpg

jowisz2x2013-12-22 20_44_54_castr_g4_b3_ap44v2.jpg

jowv22013-12-22 20_44_54_castr_g4_b3_ap44.jpg

Edytowane przez yui1
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej platformy, tylko pewna ręka. Przy tym powiększeniu jednak jest to maks jaki mogę osiągnąć na chwilę obecną(nie wspomnę o tm że mont nie jest łożyskowany i jego prowadzenie to ciężka sprawa). Wydaje mi się, że gdyby tuba poruszała się swobodniej to wyszedł bym poza 1000 klatek przy użyciu barlowa 2.5x, ponieważ obecnie osiagam ok 500-800 klatek, a z tego wiele zrobić sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr przewiał wczoraj wszystkie chmury i było naprawdę niezłe niebo,tylko wiatr wciąż narastał i to tak,że du..e urywało,więc mam tylko skromne f10.

 

SCT9.25,Basler,IR Pro807

 

~2500 klatek

 

1.jpg

 

 

13x2500 klatek (detal już rozmazany)

 

2.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.