Skocz do zawartości

Jowisz 2012/2013


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Wklejam tą fotkę jako ciekawostkę. Zrobiona w Niemczech z Mak 150mm i ALCCD5L-IIc. Jak dla mnie super, patrząc czym zrobione. Data 2013/12/11 . Żródło: http://alpo-j.asahikawa-med.ac.jp/indexE.htm

 

 

j131211c1.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękne te szczegóły w atmosferze!

 

Ja wczoraj popatrzyłem w wizualu na Jowisza (słabe warunki i silny wiatr), ale nakręciłem 1,5min. filmiku, z czego zrobiłem całą gromadkę.

 

To taka "poprawna gromadka" Od lewej: Kalisto, Io, Ganimedes, Europa.

 

SCT 6", kompakt Canon A1200, 500kl.

jowisz_Kalisto_Io_Ganimedes_Europa_18_12_2013_00_00.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od wielu, wielu dni niebo nad Poznaniem rozchmurzyło się. Księżyc niemalże w pełni, więc o DS,ach można zapomnieć.

Postanowiłem zapolować na Jowisza. Po rozłożeniu sprzętu okazało się, że pogoda wcale nie jest taka dobra. Bardzo dużo wilgoci w powietrzu oraz delikatne chmurki wysoko na niebie.

 

Skoro już się rozstawiłem i dałem MAKowi się wystudzić postanowiłem zaszaleć i założyć Barlowa 1,5 X.

 

Przy moim setupie dało to ponad 4 m ogniskowej. Pomyślałem, że to dużo, a na dzisiejsze warunki zdecydowanie za dużo.

 

Mimo wszystko efekt mnie zaskoczył, bo udało się zrobić całkiem wyraźną fotkę, a jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że przy dobrych warunkach setup pokaże jeszcze więcej.

 

MAK 180. DMK21AU618 po 1000 klatek na każdy kanał LRGB.

 

Dodaję dwie wersje zdjęcia druga z mniej agresywną obróbką.

 

Która Wam się bardziej podoba?

 

Naprawde bardzo dobre fotografie jowisz gratuluje i Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od wielu, wielu dni niebo nad Poznaniem rozchmurzyło się. Księżyc niemalże w pełni, więc o DS,ach można zapomnieć.

Postanowiłem zapolować na Jowisza. Po rozłożeniu sprzętu okazało się, że pogoda wcale nie jest taka dobra. Bardzo dużo wilgoci w powietrzu oraz delikatne chmurki wysoko na niebie.

 

 

Która Wam się bardziej podoba?

 

Druga fotka jest lepsza, nie "przeprocesowana) - z wyjątkiem krawędzi, troszkę za mocno odcięte.

Generalnie jednak - świetna fotka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po dwóch latach wyciągnąłem Maka i próbowałem coś zrobić. Nieostre, małe ale...już wiem w która stronę mam iść dalej z planetarką.

Mak 182/2700, DBK 21 , EM-200. 860/3000 klatek. Autostakkert, Photoshop.

j6.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z dzisiejszej nocki, ale z kamerki mono. Mały Jowisz bez soczewki. Tam gdzie jest kilka, to fotki z wielu avi, nagrane między godz. 01.14.13 a 01.21.49. Fotki z Jowiszem w negatywie to Drizzle 15X oraz zmniejszone do 70%, z najlepszego avi.

 

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL,

FireCapture 2.3beta, AutoStakkert!2.1.05, Paint, Astra Image 3.0 Pro, Corel PaintShop Pro X5.

 

 

 

Jup_20131218_011052.jpg

Jup_20131218.jpg

Drizzle15_Jup_20131218_011931.jpg

Drizzle15_Jup_20131218_01193170%.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po dwóch latach wyciągnąłem Maka i próbowałem coś zrobić. Nieostre, małe ale...już wiem w która stronę mam iść dalej z planetarką.

Mak 182/2700, DMK 21 , EM-200. 860/3000 klatek. Autostakkert, Photoshop.

 

Hej,

 

DMK mono czy kolor?

 

Ustawianie ostrości na planetach strasznie mnie irytowało. Problem rozwiązałem instalując w MAKu dodatkowy wyciąg np. GSO oraz dodając do niego sterowanie za pośrednictwem silniczka elektrycznego marki Sky-Watcher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

DMK mono czy kolor?

 

Ustawianie ostrości na planetach strasznie mnie irytowało. Problem rozwiązałem instalując w MAKu dodatkowy wyciąg np. GSO oraz dodając do niego sterowanie za pośrednictwem silniczka elektrycznego marki Sky-Watcher.

DMK kolor. Mam wyciąg Takahashi i silnik Robofokusa. To kwestia treningu i kolimacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.