Skocz do zawartości

Jowisz 2014


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas Was gonię, ale jeszcze macie chwilę czasu bo dostałem zadyszki :). Na razie oswajam nowa kamerę od Wojtka :)

 


j12.jpg

 

Mam kłopoty z uzyskaniem odpowiedniego kontrastu na materiale po stacku. FPS 30 klatek, histogram 70-80% i potem blado, nie ma z czego wyciagać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas Was gonię, ale jeszcze macie chwilę czasu bo dostałem zadyszki :). Na razie oswajam nowa kamerę od Wojtka :)

 

 

attachicon.gifj12.jpg

 

Mam kłopoty z uzyskaniem odpowiedniego kontrastu na materiale po stacku. FPS 30 klatek, histogram 70-80% i potem blado, nie ma z czego wyciagać :(

No właśnie ja mam podobnie podkręcam kontrast a obwód planety się kurczy i przyciemnia . Z tego co widzę genialnie ma to opanowane Andrzej krawędz planety ostry ja brzytwa przy dobrym kontraście i naświetleniu. Andrzejku co tam takiego robisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Wojtek, każdy taki błąd w 90% wynika z braku umiejętnosci obsługi :)

To przyciemnienie krawędzi akurat w mnie jest celowe, bo mnie wychodziła płaska tarcza :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mak. Veloce będzie jak nauczę się robić jakie takie fotki :) na razie zarabia na siebie w narrowbandzie. Brakuje mi jednego montaźu :(

Ale Jupek w wizualu przez Veloce na ogniskowej 3 metry wygląda odjazdowo :D

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam podobnie podkręcam kontrast a obwód planety się kurczy i przyciemnia . Z tego co widzę genialnie ma to opanowane Andrzej krawędz planety ostry ja brzytwa przy dobrym kontraście i naświetleniu. Andrzejku co tam takiego robisz. :)

No... robię Photoshopa ;)

 

Ale tak poważniej u Wessela to albo rosa albo pewniej - za mały gain przy dużej prędkości.

Planetka wygląda jak avikowana przez mgłę a już kilka razy mi się zdarzało sesja z cirrusami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem sobie sesyjkę no dwie sesyjki z Jowiszem. O godzinie 17 i 20. Każda około godziny. Natrzaskałem materiału i dziś na spokojnie sobie go przejrzałem. Okazało się że z 2 godzin nagrywania tylko dwa aviki nadają się do obróbki. Seeing naprawdę był zmienny. Mono i kolor z około 18 godziny.

kolor.jpg

mono.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozbawienia towarzystwa pokażę moje jowiszowe "dokonania."

Z ciekawości, do świeżo nabytego RC-eka 6" założyłem lustrzankę z najmniejszym posiadanym pikselem i z balkonu wycelowałem w Jowisza.

Namęczyłem się z ostrością i strzeliłem serię 200 klatek. 60 zepsuły chmury. Reszty użyłem w Registaxie i w taki oto sposób, po raz pierwszy w życiu cyknąłem Jowisza, na którym widać niezbędne minimum detali :)

 

Final_60z140.jpg

Edytowane przez Loki
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie chyba brak u mnie tego filtra jest powodem słabo zarysowanej WCP. Jednakże najlepiej chyba jest kupić cały zestaw który ze sobą stroi niż kupować osobno na czuja.

 

Zestawy są przeważnie parafokalne. Oszczędza to czas i nerwy przy ostrzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy są przeważnie parafokalne. Oszczędza to czas i nerwy przy ostrzeniu.

Tak naprawdę parafokalny spotkałem jeden - Astrodon Gen II. Baadery, starsze Astrodony, Meade mają oczywiście taką metkę, ale różnice w punkcie ostrości są i to całkiem spore.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Umycie luster chyba też miało w tym swój udział ;)

I kolor, "na miękko":

attachicon.gifJU2014-02-18-1811_4.jpg

Lepiej tak nie pisz . Bo za chwilę wszyscy będziemy szorować nasze lustra hi . Naprawdę imponująco wyszło . Jakby jeszcze trochę te równikowe chmurki powiały błękitem było by perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej, myślę, że możesz trochę skalować wyniki do większego rozmiaru,

a i przy obróbce przeskalowanie czasem działa znakomicie.

 

Nie wierzę że to czytam ^_^ a jeszcze niedawno się ze mną spierałeś że 200px to jest max i nie mam racji. Wreszcie to zauważyłeś i doceniłeś?

 

Dla mnie skalowanie czy też korzystanie z ogniskowych rzędu 15-20 metrów nie ma sensu

18 styczeń 2014 - 16:48

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.