Skocz do zawartości

Mars 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

Mars z 22:48 z filtrem 15a (ciemniejszy)

 

i 22:34 bez filtra (jaśniejszy)

 

atmosfera strasznie falowała, duża wilgotność bo rano padało potem mocno grzało słońce, coś ale mgiełka podczas nagrywania stąd kiepska jakość materiału do obróbki i finalnych zdjęć.

mars25_04v1.png

mars25_04v2.png

Edytowane przez 21szpak
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Wczoraj niebo się przejaśniło i zachciało mi się Marsa. Lecę wiec rozkładam graty, a tu chmury.. no pecha, ale po chwili sie rozjaśniło i jest, celuje chce nagrywać, a SC nie chce krecić w MJPG! no krew zalewa mnie na miejscu, kiedy uporałem sie z SC znowu sie zachmurzyło... czekam! jest znowu luka i Marsik. Warunki świetne, obraz stabilny ostrość ustawiona, czapa polara juz widoczna na avi, coś z tego będzie. Jednak manipulowanie Dobsonem to nie łatwa sprawa i zanim wycelowałem, ostrość poprawiłem, przed kolejnymi chmurkami udało mi się nagrac dwa filmy, z czego jeden wykorzystałem. Ale zadowolony po godzinie nierównej walki wracam do domku, klamoty do pudełeczka a tu filterek ir/uv się do mnie śmieje :) Krew mnie zalała, jak można filtra zapomnieć nakrecić, do teraz nie mogę tego przeżyć... być może wynik byłby jeszcze lepszy niż to co mam.

A oto i on. Wynik z 15s avi, Castrator, AS2!, Regi6

 

Pozdrawiamy

Tom&Magi

mars2014-04-27 22_02_38_castr_e11111111_b3_ap19.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

...no krew zalewa mnie na miejscu, ...po godzinie nierównej walki wracam do domku,... Krew mnie zalała, jak można filtra zapomnieć nakrecić, do teraz nie mogę tego przeżyć...

Pozdrawiamy

Tom&Magi

 

Spokojnie, przecież to ma być p r z y j e m n e hobby!...

Zresztą, jak dożyjemy, w 2016 ma być jeszcze większa opozycja, a w 2018 jeszcze jeszcze większa, a może i sprzęt będzie lepszy...

 

Zdjęcie całkiem fajne, może przydałoby się jeszcze zdjąć czerwonego..., choć w sumie to Czerwona Planeta.

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spokojnie, przecież to ma być p r z y j e m n e hobby!...

Niestety w astrofoto bardzo często coś idzie nie po naszej myśli, mnie krew zalewa średnio kilka razy na sesję :) Co innego wizual, który jest jednak mniej problemogenny. Może kiedyś, jak opanuję do perfekcji całe focenie, to zdarzy mi się choć jedna noc całkowicie przyjemna :) Ale to jest tez piękne - potem za dnia dowiadujesz się, jak banalny i głupi był twój problem i już go nie popełniasz :)

 

Zresztą, jak dożyjemy, w 2016 ma być jeszcze większa opozycja, a w 2018 jeszcze jeszcze większa, a może i sprzęt będzie lepszy...

Wszystko fajnie, ale jedna i druga opozycja będzie coraz niżej, czyli do kitu...

Dopiero w 2020 będzie dobra opozycja.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy Mars i jednocześnie chyba najlepszy do tej pory, choć jeszcze długa droga do poziomu co niektórych fotek z tego tematu :)

 

MAK 200/2400 na CG5 (ręcznie prowadzony bo bez napędów :dry: ) + DMK618 + barlow TV x3 (ogniskowa 7200)

obróbka AS2, AstraImage, PS, wersja RRBG

 

RRGB.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie użyć fotki Wojtka e celach edukacyjnych :)

Olympus Mons ( 25 km) jest sporo wyższy od Elysium Mons ( 14 km) ale na zdjęciach kąt padania promieni słonecznych zniekształca te proporcje i cień jest krótki.

OK.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie użyć fotki Wojtka e celach edukacyjnych :)

Olympus Mons ( 25 km) jest sporo wyższy od Elysium Mons ( 14 km) ale na zdjęciach kąt padania promieni słonecznych zniekształca te proporcje i cień jest krótki.

post-16913-0-21309500-1398839047_thumb.j

 

 

Nie chce nikogo pouczać ale od razu widać nieprawidłowe oznaczenie. Po pierwsze każdy kto kiedykolwiek polował na Olympus mons wie że on nie jest ciemniejszy lecz jaśniejszy od reszty otoczenia, po drugie leży blisko równika a to oznaczenie jest znacznie od niego oddalone a po trzecie to jasne coś na prawo co się wyłania zza tarczy to na 90% jest właśnie Olympus Mons lub jego okolice :)

Polecam do analizy mapkę

 

marswcloudmap.jpg

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olympus Mons - od razu przypomina mi sie moja najpiekniejsza w zyciu chwila zwiazana z obserwacjami astronomicznymi. W czasie opozycji w 2007r, jesienią, obserwowałem cudowne skrzenie szronu na górze Olimp. Zjawisko trwalo kilka minut, po czym pozostała charakterystyczna jasna plama - tak jak jest zwykle widoczny Olimp. Przy kazdej okazji o tym piszę i się powtarzam ( sorki), ale było to niezwykłe przeżycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.