Skocz do zawartości

Pierwsze w Polsce? amatorskie koło filtrowe


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Uznałem, że darmowy i popularny program Adobe Reader to nie są jakieś cuda, szczególnie, że zdecydowana większość użytkowników ma Windowsa, gdzie nie ma żadnych problemów :)

no i masz rację, 3D w pdfie to fajna rzecz i szkoda że na linuksie jest pod górkę.

 

wersję webową oprócz linuksowców powinni docenić też użytkownicy tabletów i telefonów, nie mówiąc już o łatwym umieszczaniu modelu na późniejszej hipotetycznej stronie prezentującej tę konstrukcję całemu światu :flirt:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

hmmm ... tyle chcą w Atiku za elektronikę do ich koła filtrowego

coś drogo ci to wyszło. Przy produkcji jednostkowej można spokojnie zejść poniżej 50 zł

 

pozdrawiam

To jest grube szacowanie. Ale sam wyświetlacz był bardzo drogi, kilkadziesiąt zł, a nie znalazłem innego, który by spełniał założenia (głównie chodzi o małe rozmiary). Z tym wyświetlaczem muszę coś zrobić, bo na razie stanowi większość ceny płytki. Poniżej 50 zł nie ma szans, bo sam procek + układ ftdi to ok 30 zł, do tego reszta za jakieś 10 - 20 zł + przesyłka + druga przesyłka (bo nie wszystko jest w jednym sklepie) + płytka + wyświetlacz i się robi trochę tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt a wziąłeś pod uwagę, że produkcja seryjna często (ale nie zawsze) bywa tańsza, ponieważ kupujesz przykładowo 10 tys sztuk np. wyświetlaczy, płytek itp. dostajesz wtedy od sprzedawcy spore rabaty co przekłada się na niższy koszt końcowy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt a wziąłeś pod uwagę, że produkcja seryjna często (ale nie zawsze) bywa tańsza, ponieważ kupujesz przykładowo 10 tys sztuk np. wyświetlaczy, płytek itp. dostajesz wtedy od sprzedawcy spore rabaty co przekłada się na niższy koszt końcowy.

 

nie rozumiem. Czy ja napisałem coś innego? Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem 2 posty wcześniej

 

jeśli pijesz do Atika to niestety mylisz się. Każda firma musi płacić pracownikom, opłacić podatki, ubezpieczenia społeczne, czynsze, utrzymać pomieszczenia, maszyny itd., a w końcu jeszcze na tym zarobić aby się rozwijać. Przy tak niszowej produkcji koszt finalny (jeszcze dochodzi marża sprzedawcy) jest kilkakrotnie droższy niż koszty produkcji, a wykonane samodzielnie powinny być znacznie tańsze. Co innego produkcja masowa w milionach sztuk w krajach, gdzie wykorzystuje się pracę niewolniczą ...

 

sam wyświetlacz był bardzo drogi, kilkadziesiąt zł, a nie znalazłem innego, który by spełniał założenia (głównie chodzi o małe rozmiary). Z tym wyświetlaczem muszę coś zrobić, bo na razie stanowi większość ceny płytki. Poniżej 50 zł nie ma szans, bo sam procek + układ ftdi to ok 30 zł, do tego reszta za jakieś 10 - 20 zł + przesyłka + druga przesyłka (bo nie wszystko jest w jednym sklepie) + płytka + wyświetlacz i się robi trochę tego.

 

sam robię sporo prototypów i wiem gdzie kupować, a robię ich sporo właśnie dlatego, że są bardzo tanie. Jeśli masz przepłacać to lepiej daj znać, coś pomogę w miarę możliwości

procki kupuję po 5-7 zł, FT232 po 10 zł, choć planuję przejść na tańszy FT231 (jeszcze go nie wypróbowałem)

niedawno kupowałem wyświetlacze graficzne OLED po 14 zł, a LCD 2x16 po 7 zł więc cena 50zł za jakikolwiek wyświetlacz wydaje mi się kosmiczna

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam robię sporo prototypów i wiem gdzie kupować, a robię ich sporo właśnie dlatego, że są bardzo tanie. Jeśli masz przepłacać to lepiej daj znać, coś pomogę w miarę możliwości

 

A mógłbyś podrzucić jakiś link? Interesuje mnie na przykład, ile by chcieli za układy DS3231 lub LT3652.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie proste, że w jakimś sklepie wszystko jest o połowę tańsze niż na całym świecie

kupuję głównie w rodzimych sklepach, a czasami w Chinach

wiele podzespołów można kupić tanio w Lispolu czy AVT ale nie wszystko. Niedawno robiłem spore zakupy w Tomelektron i Sławmir. Niektóre części udaje się kupić nawet 10 razy taniej niż w TME, choć zwykle różnice nie są aż tak duże :)

 

pozdrawiam

 

EDIT

 

gdyby ktoś miał wątpliwości przykład elementu, który ostatnio poszukiwałem

http://www.tme.eu/pl/katalog/?idp=1&search=VN02NSP&cleanParameters=1

http://slawmir.com.pl/przekaznik-smd-vn02nsp-pso10-p-17792.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żebyście nie myśleli, że próżnuję :) Nagrałem krótki film prezentujący działanie obecnej wersji koła filtrowego:

Prace trwają, jest kilka rzeczy do poprawki, tak aby całość działała lepiej, a była równocześnie bardziej opłacalna. Mam nadzieję, że w wakacje będę w stanie wykonać pierwsze sztuki, jeśli byłoby nadal zainteresowanie :)

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie jakieś pomysły, co można by poprawić w kole, to piszcie śmiało. Tak samo byłbym wdzięczny, gdyby użytkownicy innych kół podzielili się swoim doświadczeniem, co waszym zdaniem jest dobre/złe, co można poprawić, a czego brakuje. Ja niestety nie maiłem "firmowego" koła w rękach, wiec bazuję tylko na informacjach z netu. Tak samo mogę nie widzieć jakiegoś problemu, czy potrzeby, bo zwyczajnie może mnie ona nie dotyczyć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No no Panie Mateuszu :King:. Wygląda jak z fabryki. Bezkompromisowy profesjonalizm, ale nie będę za bardzo chwalił bo boję się o ceną końcową :icon_wink: .

Spokojnie, cena nie będzie kosmiczna :) Udało mi się nieco zoptymalizować "proces produkcyjny". Tak, szacuję, że cena będzie w okolicy 1,5k, ale to tylko orientacyjna wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Do montaży jestem za cienki z mechaniki :) Ale coś w rodzaju AstroEQ (taki kompletny napęd do mniejszych montaży z GoTo i sterowaniem z PC), powrót do relayboxów, może jakiś AstroHub? Nawet myślałem o takim upgrade do NEQ6, żeby wsadzić do środka malutkiego PCta z całym hubem. Ale brakuje mi sztabu projektantów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.