Skocz do zawartości

po mojemu M33


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

nowa wersja . stackowana nie mediana, tylko sigma-kappa.

postaralem sie troche popracowac nag dwiazdami, aby ie byly takie wielkie jak poprzednio.

poza tym mniej wyciagniete wszystko i mniejsza saturacja galaktyki.

 

nie wiem, czy teraz w wersji 1 nie leci wszystko w strone fioletu...?

w drugiej troche za bardzo podcialem tlo, ale i zmienilem balans kolorow + troche COLOR MATCH

nadal mam problem z gwiazdkami.

pomimo, ze nie rozciagalem ich krzywymi tyle co reszte i tak wyszly za duze i ze zbyt malo intensywnym kolorem w porownaniu z waszymi.... wwrryyy!!!

zrobilem dekonwolucje, ale niewielka.

 

ktora lepsza?

czy idzie to w dobra strone?

wiem ,ze pojawily sie czarne obwodki wokol wgiazd, bo sie nie przykladalem do ich usuniecia.

 

v1

auto_Esigma-kappa234.jpg

 

v2

auto_Esigma-kappa23456.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

dzis przegladalem zdjecia i zauwazylem cos dziwnego.

podczas owietrania i przegladania roznymi programami ten sam plik wyglada inaczej.

 

Po lewej PS - bardziej widoczne pixele

Po prawej w IrfanView ( w Fast Stone Viewer tak samo) - wszystko gladkie, bez pixelizacji.

Powiekszenie 250%.

 

DLACZEGO?

 

podglad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy do edycji wyświetlają "prawdę" - dokładnie to co jest zapisane w pliku - stąd pikseloza. Programy do podglądania wyświetlają najlepiej jak potrafią - wspomagają się antyaliasingiem dla "poprawienia" zdjęcia lub podczas robienia powiększenia sztucznie zwiększają jego rozdzielczość stosując odpowiednie algorytmy uśredniające wartości "brakujących" pikseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej Tomek!

 

Tak jak pisałem wcześniej, na zdjęciu jest zbyt dużo cyjanu. Trudno to skorygować, bo niestety podczas obróbki przepaliłeś światła (pomarudzę: mówiłem, żeby jedną próbkę zdjąć z jasnej białej gwiazdy :) - a na zdjęciu wszystkie 4 masz z tła).

 

Skąd brać referencję kolorystyki... M33 jest na tyle znanym obiektem, że chociażby z APODa - ale tu, jak wiadomo, trzeba ostrożnie (http://apod.pl/apod/ap121220.html) albo np od Gendlera (http://www.robgendlerastropics.com/M33colorNMM.html) - oczywiście najbliżej jest spojrzeć na nasze forum, gdzie wielu kolegów robi zdjęcia które spokojnie mogą być referencjami :)

 

Poeksperymentowałem trochę z Twoim zdjęciem i wyszły takie rezultaty - myślę że bardziej w kierunku Gendlera ;)

Oczywiście końcowe wrażenie i zadowolenie z rezultatu i tak należy do autora zdjęcia - najważniejsze, żeby Tobie się podobało :)

 

Na tym wyciąłem zielony i skorygowałem selective colors - wyszło blado, ale nie wylewa się tak cyjan.

Tayson_M33_nogreen_sel_col.jpg

 

Na tym balans kolorów, zmniejszyłem nasycenie żółci i ponownie balans kolorów ale tylko na cienie.

Tayson_M33_colbal_huesat_colbal.jpg

 

A na tym to samo co na drugim, ale na koniec dodałem balans kolorów też na światła.

Tayson_M33_colbal_huesat_colbal2.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem jeszcze raz do materiału (zajmuję się głównie planetkami i musiałem ponownie przeczytać tutoriale obróbki DS-ów... :):)

Temat - rzeka....

Tym razem nieco kolorowiej ;)

Trochę najsłabszych gwiazdek uległo degradacji, ale nawet funckcją color range w PS nie dało sie dobrać wystarczającego promienia,

który by nie generował również dodawania do obszaru roboczego hot pixeli, Natomiast główne gwiazdki w materiale wejściowym były fatalnymi

plackami (to bez IR było focone?) więc głównie pobawiłem się w zmniejszanie tych naleśników... ;)

 

 

 

m33fullcolor.png

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podszedłem jeszcze raz do materiału (zajmuję się głównie planetkami i musiałem ponownie przeczytać tutoriale obróbki DS-ów... :):)

Temat - rzeka....

Tym razem nieco kolorowiej ;)

Trochę najsłabszych gwiazdek uległo degradacji, ale nawet funckcją color range w PS nie dało sie dobrać wystarczającego promienia,

który by nie generował również dodawania do obszaru roboczego hot pixeli, Natomiast główne gwiazdki w materiale wejściowym były fatalnymi

plackami (to bez IR było focone?) więc głównie pobawiłem się w zmniejszanie tych naleśników... ;)

 

 

 

 

Zarąbiste światło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.