Skocz do zawartości

Forum nie śpi! Forum czuwa! (temat czynny od 02:00 do 05:00)


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wieczorem otworzyłem okno, przygotowałem teleskop, postawiłem na parapecie okna, wycelowałem szukaczem RedDot (w nim sie świeci taka czerwona gwiazdka) w Łysego.

Pobiegłem po mapę księżyca. Trochę mnie wkurzyło, że obraz Łysego w teleskopie (Dobsonik 130/650) mam totalnie obrócony względm mapy, i zaczęłem się przyglądać.

Było nieźle ale jakby nieidealnie. Zacząłem ostrzyć ale niewiele pomagało, a nawet jakby ciut gorzej było. I wtedy mnie olśniło.

Poaptrzylem na niebo. Akurat wtedy chyba O 2:30 w nocy przylazły mgliste chmurwy !!! Nieeee nie jestem przesądny ale ****** *** :D

No to pozostaje teoria - nieco luźniejsza ...

Kiedyś zamiast facebooka była - pozwolę sobie zaseplenić - nasa klasa - i pewnie tam była zapisana jedna z bohaterek tego postu, znana piosenkarka, Doda.

A tak poważniej.

Nie warto było być najinteligentniejszym.
Sidis w wieku 11 lat poszedł na Harvard.
Opanował czterdziesci obcych języków ale był bity przez kolegów.
Ostatecznie zrezygnował z pracy naukowo-dydaktycznej i zdecydował na karierę w polityce.
W historii gatunku Homo sapiens sapiens był zatem na pewno ...

przynajmniej jeden naprawdę inteligentny polityk :)

____

Wracajac do widocznego na obrazku Hiraty (IQ 225).
W wieku 16 zaczał pracować dla NASA nad projektem przygotowującym misję kolonizacyjną na Marsie.

http://www.lpi.usra.edu/publications/reports/CB-1063/caltech00.pdf

Zastanawiam się czy ktoś rozumiał jego dowcipy - u nas pewnie dostałby kilka lajków - ja bym dawał w ciemno :D


Pozdrawiam
p.s.
swoją dragą ciekawe czy on udzielał się na jakimś astronomicznym forum - ktoś coś wie?
Szuu poszukaj może jak znajdziesz kwant czasu - proszę.

Iq225.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą noc walczę z GoTo. Pomimo kilkunastu punktów odniesień nie trafia! Za to mnie szlag trafia! Nagle... olśnienie... Dziś jest niespotykanie ciepła noc, a EQMOD nie oferuje możliwości sterowania refrakcją - wszystkie poprawki dotyczą jakiś tam standardowych warunków (temp, ciśnienie, wilgotność). Ot i tajemnica...

 

Pzdr,

Gajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A nad Wrockiem jedna gwiazda między chmurami.

Poleciałem po lornetkę (bo Bella roznieciła i we mnie zaciekawienie ich barwami) a jak wróciłem to ****

 

Pozdrawiam

p.s.

Swoją droga fajne te APOD-y :)

Jest w tych wątkach o nich tradycją spory luzik (Daniel WOW)

i można coś napisać bez spiny i wejść na listę dzienną (example - jpg).

...

ups

chyba jeszcze brakuje parę minut do 2 - sorry - miałem wrażenie że jest później

ap.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez j*j! Za pomyłki nie banują - liczą się intencje. A zresztą było tu precedensów od groma :D

Przez to całe zamieszanie z czasem ja w ogóle w zegarki nie wierzę ostatnio.

 

Właśnie trochę się niebo rozchmurzyło i popatrzyłem przez Nikona na gwiazdy.

 

Jedna jakaś taka wielokolorowa na raz - niby biała ale jakby z aberrą (kolorowe obwódki)?

 

Niestety nie mam statywu i mi skacze trochę obraz.

To raczej/chyba Syriusz.

... i znowu zasłoniły !

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozdrawiam wszystkich, którzy próbowali dziś złapać tranzyt ISS :) Ja wyrwałem się w samym środku obowiązków, bo jednak astro jest silniejsze od człowieka. Tranzyt zaliczony, choć nie nazwałbym go sukcesem. Złapany ledwo na rogu klatki. Niestety, spora skala + roi + niedokładna efemeryda to złe połączenie. A jak dołożyć słaby seeing i za ciemny obraz na za dlugim czasie, to porażka murowana. Ale nie traktuję tego jak porażkę - sporo się dowiedziałem, nabrałem wyczucia, wyczuliłem na problemy. Kolejny tranzyt będzie lepszy :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszych obserwacji obserwacyjnych chyba nie zasnę :D

 

A Ja dzisiaj szukam i szukam go ("szczeniaczka") w blasku jasnego brata, a wystarczyło użyć okularu ortho 7mm, a na kamerce zwiększyć czas naświetlania i też pewnie z tych wrażeń ciężko będzie zasnąć :)

Sirius_B_2016-11-29T01_58_45.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu bezchmurna noc. Jak miło widzieć teleskop w swoim naturalnym środowisku.

Gdyby tylko nie te choinki wszędzie... (najbliższe 2 u sąsiada :/ )

Z tego wszystkiego niespodziewanie jasno (a latarnie w całej gminie zgaszone), zapewne wisi jeszcze jakaś niewielka mgła, ale mimo wszystko miło poobserwować i poodmrażać sobie palce. Aż nie czuć, czy trzymasz ołówek w ręce, czy nie. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.