Skocz do zawartości
Paether

Forum nie śpi! Forum czuwa! (temat czynny od 02:00 do 05:00)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oczywiście molestuję się materiałem z wczorajszej sesji :).

1.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam morduję się z kometami SOHO. Zawsze wypatrzy się kilka poruszających się punkcików, ale jak przestaną wysyłać kolejne fotki, to nie ma już co raportować...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja zaczynam czytać co na 'forum' ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja naniosłem ostatnie korekty mojego projektu Dall-Kirkham - po rozmowie z panem od cięcia laserem musiałem trochę pozmieniać :(

Właśnie zaczął lać deszcz, ale na meteo widzę, że koło środy ma się wypogodzić :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja właśnie wróciłem z obserwatprium w Niepłomicach, gdzie znaleźliśmy z kolegą zapomniane już Astroparody w czeluściach internetu i cisnęliśmy niezłą bekę m.in. z Astro Tv oraz filmiku z pojedynku jednego uczestnika zlotu z krzakiem :)

Znowu poczułem, jak bardzo mi szkoda, że Astroparody nie jest już prowadzone :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Byłem na Jowiszu, zaczął się dobry seeing i od razu przyszła mgła :] choć dobry seeing mógł być efektem jej nadchodzenia ^_^

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja właśnie wróciłem z obserwatprium w Niepłomicach, gdzie znaleźliśmy z kolegą zapomniane już Astroparody w czeluściach internetu i cisnęliśmy niezłą bekę m.in. z Astro Tv

Przez Ciebie tam zaglądnąłem (pierwszy raz w tym roku chyba) :D

AstroTV to jeden z moich ulubionych wpisów. Chyba go przeniosę tutaj bo ma potencjał na rozwój, co pokazał drugi wpis zainspirowany pomysłami z Astropolis (tylko za cholerę nie mogę ich tutaj znaleźć).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odnośnie wątku to ja teraz prubuje wylukać w dziurach między chmurami cień lo na tarczy Jowisza.

Chmury 2:1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro baaardzo luźny temat ....

Do mojej świadomości weszła wielka pustka i wcale nie żałuję :D
Ba, nawet mi szkoda, że dopiero teraz! Ktoś wie z czym to się je (tę pustkę), czyli, co z tego wynika albo ...
o sso chozi?

Pozdrawiam gorąco

p.s.

Ja mam na awatarze młotek ... trochę dziwnie się poczułem po przeczytaniu tego doniesienia zza oceanu. ;)

sl.jpg

wp.jpg

MLOTEK.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrzę sobie na marsjańskie niebo w Stellarium (w końcu tysiące ludzi chce tam lecieć) i zastanawiam się dlaczego tam Jowisz w opozycji jest ciemniejszy niż widziany z Ziemi (-2,51 do -2,75).

Przecież z Marsa na Jowisza jest bliżej. Możliwości są trzy:

- błąd w Stellarium

- jakiś banalny powód, którego nie znam

- jakiś trudniejszy powód, którego nie znam

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Co molestuje nasze mózgi (fajnie jak będzie związanie z astronomią)

fajnie jak będzie oznacza że ... nie musi być :)

To, skoro wczoraj wieczorem dałem związane (ta NIESAMOWITA pustka) to dziś dla odmiany daję nie związane (sic!)

Mnie molestuje, że człowiek tam może iść sobie i przeoczyć tygrysa bo wtapia się w przyrodę. A już nie wyobrażam sobie jak zwierzątko może wzrokiem odróżnić tygrysa od przyrody.

I oczywiście stare dobre suchary (dowcipy) ;)

Pozdrawiam ciepło i serdecznie.

kit.jpg

zwk.jpg

Edytowane przez ekolog

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

@Paether

A kiedy?

W każdym razie dziś w moim Stellarium Jowisz z "Mars 2" (można wybrać taką lokalizację) ma: -2.20

a Jowisz z Wągrowca (Polska) ma: -2.00 czyli jest ciemniejszy (bo im mniej tym jaśniej)

Jeśli opozycje są w innych dniach dla Marsa, a w innych dla Ziemi to może Jowisz nie lata po okręgu albo Mars i Ziemia lata w nieco innej płaszczyźnie albo WCP szkodzi?

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A kiedy?

no przecie napisał że w opozycji...

więc chyba błąd, nie znam powodu dlaczego miałby być ciemniejszy na marsie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Ale mogło chodzić o opozycję z punktu widzenia planety z jakiej patrzymy na Jowisza. Mars z Jowiszem. Mars ma kiedy indziej niż Ziemia.

Jak jest opozycja Ziemi z Marsem to jest jasne czemu Jowisz może być jaśniejszy z Ziemi. Może być wtedy w zupełnie innym kierunku niż Mars (nie "za Marsem")

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale mogło chodzić o opozycję z punktu widzenia planety z jakiej patrzymy na Jowisza.

no chyba nie dopuszczałeś myśli że pytający jest tak pozbawiony wyobraźni że nie sprawdził jasności w dniu opozycji z danej planety? ^_^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta