Skocz do zawartości

Miejscówka Brzeście południe od Wrocławia


teha

Rekomendowane odpowiedzi

Bez piwa? :Beer:

 

Grunt to dobra reklama. Ale lepiej brzmiałoby "bez piwa, kobiet i śpiewu" :szczerbaty:

 

Pomysł szczytny, jest tyko jedno "ale"... (znowu będzie, że się czepiam).

 

Sądząc po tym jakie tłumy zaszczyciły nasze ostatnie spotkania integracyjne na Rynku, obawiam się troszkę o frekwencję. Bo czy warto fatygować uczonego, żeby wygłosił wykład dla jednego stolika?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy, że może moglibyśmy się spotkać przy częściowym zaćmieniu Słońca. Wcale nie musiałoby to się skończyć tylko rozłożeniem sprzętu, obserwacjami i pakowaniem walizek. Możnaby było jakiegoś... grilla zrobić? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pomysł niezły.

 

Proponuję jednak ustalić w miarę wcześnie termin, zebrać deklaracje przybycia - a do ilości chętnych dobrać dalszą część.

 

Nie wiem jak to wygląda z wykładowcami z uniwerku, ale generalnie spodziewam się, że konkretny wykładowca może mieć pewien zakres tematyczny możliwych prelekcji bądź wykładów - więc nie wydaje mi się, żebyśmy mogli sobie dopasować dowolny temat do dowolnego wykładowcy. Raczej wybadałbym, kto się piszę na bycie prelegentem i jakie tematy zaproponuje...

 

Wystawa zdjęć też nie jest złym pomysłem :-)

 

Pozdrawiam,

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje spore ryzyko, że impreza nie wypali. Po co w takim razie zniechęcać do nas środowisko akademickie?

 

może wśród nas znajdzie się osoba o zacięciu pedagogicznym i przygotuje referat na jakiś temat. Może np. coś o zaćmieniach Słońca? Albo cokolwiek innego ...

 

Myślę, że ryzyko klapy będzie mniejsze, a nawet gdyby, to praca prelegenta wcale nie musi pójść na marne. Może da się taki referat zamieścić na forum?

 

jeśli chodzi o terminy to wrzesień raczej odpada. Korki, Festiwal Nauki itp.

 

co do miejsca to błagam: tylko nie na wyspie! Dojazd to prawdziwa udręka. Ode mnie to jakieś 1,5 godz. jazdy. W tym czasie to można dojechać do granicy z NRD!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to będzie? Ktoś się pisze? Lepiej teraz ustalić ewentualną listę uczestników grupy niż na ostatnią chwilę, gdyż teraz będzie możliwość zaplanowania sobie dni wolnych. Przynajmniej tak to u mnie wygląda ;).

 

Żeby nie było, zaczynam listę:

Kuba J. +/- 1 osoba

 

Pozdrawiam ;)

 

PS. Po co lista? A no może się przydać, bo być może zajdzie sytuacja kupienia okularków z filtrem ND5. IMHO

 

EDIT: Jedni wyjeżdżają na Sybir podziwiać całkowite zaćmienie Słońca, a niektórzy (tak jak ja) muszą niestety zostać w Polsce i cieszyć się częściowym zaćmieniem. Więc o to zrobiłem tyle hałasu :szczerbaty:

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Noc wprawdzie krótka, ale ICM łaskawy

może chcecie wybrać się na Jordanów?

mnie korci jak...... - jasny gwint ( nam nadzieję że Moderator nie wytnie, przy okazji pozdrawiam Moderatorów)

 

zbiórka o 21,30 na MC Donalds

 

pozdrawiam

 

Dari

Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc na koniec - polowaliśmy we dwóch.

Ja i Bartilini.

Zaczeliśmy o 23,00. Skorpion wiedząc o naszych zamiarach skrył się w chmurach ( podobmie jak i połowa nieba)

Już chcieliśmy wracać. ( zachmurzenie, następcy Kubicy na szosie)....

Ale skoro już przyjechaliśmy - rozstawilyśmy sprzęt.

I tak powoli, powoli - chmurzyska poszły spać i wtedy się zaczęło.

 

Emek padło wiele. Najczęściej kulistych i otwartych w Wężowniku, Strzelcu i oczywiście Skorpionie ( ze staropolska zwanym Niedźwiadkiem)

 

Padł Saturn, Jowisz z asystą.Mimo że było jasno - było pięknie.

 

Ok 2,00 świt wygonił nas do domu. I tak zakończyły się nocne zabawy.

Żałujcie że Was tam nie było. <_<

 

pozdrawiam

 

Dari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę za Darkiem - było naprawdę fajnie, a co najmniej ciekawie :)

chyba jedna z najkrótszych nocek obserwacyjnych w roku no i nie za bardzo dało się zmarznąć :) . Zaczeliśmy o 23:30 - po 0:00 zrobiło się naprawdę fajnie, a koło 2:00 wschodni horyzont zaczynał się przejaśniać. W zenicie można by pewnie poobserwować do 2:30-3:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale popieram pomysł :) (...)

Dzięki ;). Otóż wymyśliłem to spotkanko, ponieważ kilka lat minie, zanim (wg. rodziców) będę się mógł z wami spotykać. Nie tylko z tego powodu. Wakacje, to okres, kiedy będzie się można spotkać w większej grupie i na dodatek w dzień. Być może wtedy więcej osób będzie miało czas wolny.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, żeby tydzień wcześniej dać ogłoszenie do lokalnej gazety i w dzień zaćmienia stać z telepem na rynku, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł :rolleyes:

Do Wrocka w sumie nie mam daleko, ale musiałbym się jeszcze zastanowić :)

 

Takie czasy;dzwonek telefonu, filmik jutjubie, albo ekstremalny stan nietrzeźwości jest tym, czym możesz zainteresować towarzystwo.

Niestety, ale muszę potwierdzić. No co to się dzieje, to jest niepojęte...

Edytowane przez Krawat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super :) Już myślałem, że temat został zapomniany, a jednak dalej są chętni na spotkanko. Przyjdziesz sam, czy może ktoś do ciebie dołączy (np. z rodziny)?

 

Lista:

Kuba J. +1 os.

Wimmer +1 do 3 os.

Krawat

Rerekumkum + ?

Edytowane przez Kuba J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) Już myślałem, że temat został zapomniany, a jednak dalej są chętni na spotkanko. Przyjdziesz sam, czy może ktoś do ciebie dołączy (np. z rodziny)?

 

Lista:

Kuba J. +1 os.

Wimmer +1 do 3 os.

Krawat

Rerekumkum + ?

 

 

Witam, skoro temat nie został zapomniany to może i ja dopiszę się do listy :)

Co prawda nie mam sprzętu (dysponuję jedynie aparacikiem cyfrowym)

ale może przyda się poznać Wam kogoś nowego :Beer:

Bo na AstroForum jestem nowy (jeśli chodzi o pisanie, czytam już od dawna)

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie: Gdzie odbędzie się to spotkanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :).

 

Ależ oczywiście, witamy na pokładzie. Nic nie szkodzi, że nie posiadasz jeszcze sprzętu, tylko aparat cyfrowy. Nie każdy mógł zacząć od nawet lornetki- niektórzy musieli obserwować gołym okiem :szczerbaty:

 

Co do miejsca spotkania- jeszcze dokładnie nie jest ustalone, być może gdzieś nad Odrą lub w Rynku. Wszystko zostanie ustalone (tak mi się wydaje) na jakieś 3-4 dni przed zjawiskiem.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.