Skocz do zawartości

LEO I


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też pierwsze widzę i słyszę (!) o tym obiekcie - a to chyba taki nasz północny "SMC".

 

Regulus sprawia, że nie powinno być problemu z wycelowaniem w obiekt, a reszta z jego strony to już pewnie same problemy...

Spróbuję też, gdy się nadarzy okazja, choć ślad tego obiektu uchwycić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nauczyłem takie halo usuwać na walce z Saturnem i jego księżycami.

Zajmuje mi to kilka minut.

Dla przykładu z tego drugiego zdjęcia usunąłem halo w ten sposób: W Fitsworku:

background flatten -> variable flatten (suwak ustawiony na 5). Oczywiście potem już tylko jako dwie warstwy z oryginalnego zdjęcia wymazuję gumką halo.

2.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nauczyłem takie halo usuwać na walce z Saturnem i jego księżycami.

Zajmuje mi to kilka minut.

Dla przykładu z tego drugiego zdjęcia usunąłem halo w ten sposób: W Fitsworku:

background flatten -> variable flatten (suwak ustawiony na 5). Oczywiście potem już tylko jako dwie warstwy z oryginalnego zdjęcia wymazuję gumką halo.

jakos tak?

h3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko Radius na 5, a jasne partie na 0. Powstaje coś takiego co poniżej. Potem otwieram jako dwie warstwy - ze zdjęciem oryginalnym i gumką marzę co nie potrzeba. A potem korzystając z jeszcze jednej kopii zdjęcia oryginalnego odsłaniam też gumką miękką gwiazdy, które ucierpiały, tym razem oryginał jest na spodzie.

post-5779-0-02173300-1485872996_3.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pierwsze widzę i słyszę (!) o tym obiekcie - a to chyba taki nasz północny "SMC".

 

Regulus sprawia, że nie powinno być problemu z wycelowaniem w obiekt, a reszta z jego strony to już pewnie same problemy...

Spróbuję też, gdy się nadarzy okazja, choć ślad tego obiektu uchwycić... :)

Jest jeszcze Leo II. A po za tym wiele takich galaktyk jest jeszcze, niektóre dostępne wizualnie.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko Radius na 5, a jasne partie na 0. Powstaje coś takiego co poniżej. Potem otwieram jako dwie warstwy - ze zdjęciem oryginalnym i gumką marzę co nie potrzeba. A potem korzystając z jeszcze jednej kopii zdjęcia oryginalnego odsłaniam też gumką miękką gwiazdy, które ucierpiały, tym razem oryginał jest na spodzie.

 

A mógłbyś zrobić jakiegoś tutoriala, bo próbuję powtórzyć co tu opisałeś, ale nie wychodzi mi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.