Skocz do zawartości

Nowe Astropolis a.d. 2017


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Pav1007 napisał:

a to ważna wiadomość...

jak to wygląda z innymi "statusami"?

 

Nie odejmuje. Ustawiona jest na neutralną. Nie mamy DISLIKE, czyli coś, co hejtuje. Smutny to nie zawsze zła ocena, bo możecie go użyć jak np. potłucze się komuś teleskop (odpukać). Oczywiście można dodać jeszcze negatywny, ale ja na razie nie jestem zwolennikiem. Wg mnie - można za pomocą tego, co już mamy, określić swoje emocje i o to chodzi. To nie jest ocena kogoś, ale przedstawienie swoich emocji.

 

image.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag.

Głównie korzystam z forum na telefonie. Brakuje mi opcji 'nowa zawartość', pewnie gdzieś jest, ale nie miałam okazji poszukać. 

Kiedy jestem w kontekście 'sprzedaż', gdy chcę dodać ogłoszenie, muszę wybrać z listy 'giełda'. Wydaje się to zbędne. Jeśli kontekst jest oczywisty, powinien być wybrany domyślnie na liście. Przecież można go zmienić innym wyborem z listy. 

Wczoraj tej chwili na komputerze dodawanie tematu trochę wolno działa. 

 

Kolejny krok w dobrym kierunku. Powodzenia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajną funkcję odkryłem. Gdy przytrzymamy kursor na temacie na głównej stornie to po chwili wyświetli się nam podgląd pierwszego postu danego tematu. Więc nie trzeba klikać i wchodzić aby zobaczyć czy wątek jest dla nas interesujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się usunąć z widoku (może po prostu schować) proponowane na samej górze? Całkowicie mi zakrywają tematy... coś jak u Hamala. No i statusy - szkoda, ze się całe nie wyświetlają. 
Ponadto gdzie teraz wrzucać swoje astrofotki, jak nie ma jako tako od tego poddziału (jak nazwać część działu?). Nie wiem nawet gdzie znaleźć spis wszystkich działów (jest w społeczności niby, ale ten stary był bardziej czytelny jak dla mnie). 
Ogółem mam nadzieję, ze zmiana wyjdzie an lepsze naszemu forum 

PS Razi w oczy, serio ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jakub880 napisał:

Fajną funkcję odkryłem. Gdy przytrzymamy kursor na temacie na głównej stornie to po chwili wyświetli się nam podgląd pierwszego postu danego tematu. Więc nie trzeba klikać i wchodzić aby zobaczyć czy wątek jest dla nas interesujący.

 

Warto zauważyć, że podgląd można przełączyć na ostatni post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JaLe napisał:

Nie wiem czy już Ktoś o tym wspominał, ale nie można  dodawać postów w dziale sprzedam.

A jednak nie tylko ja mam ten problem. Myślałem, że mam kłopot z siecią. 

Pisałem tylko, że wolno to działa ale nie miałam cierpliwości czekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ANowak napisał:

A da się usunąć z widoku (może po prostu schować) proponowane na samej górze? Całkowicie mi zakrywają tematy...

 

Jeśli nie da się usunąć, to może choć zmniejszyć. Nie trzeba aż tak bardzo polecać :)

Przy okazji chciałbym pogratulować nowej wersji serwisu. Nie sądziłem, że będzie aż tyle ułatwień. Wybór działów z boku działający na zasadzie filtrowania najbardziej mnie ucieszył, ale wiele innych drobiazgów też. Wielu jeszcze pewnie nie zauważyłem.

To jeszcze zapytam, czy można jakoś zmienić ten fluorescencyjny zielony w kole profilu (nie mam grafiki)?

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wersję mobilną, to

 - "Polecane" rozwlekają się u mnie na 10 ekranów i trzeba scrollować, scrollować i scrollować, żeby dotrzeć do listy postów. Może je całkiem usunąć z telefonów? Albo totalnie zminiaturyzować? Poza rozwlekaniem strony nie szczędzą też przesyłanych danych i szybkości ładowania się strony...

-wiem, że mam stary telefon (no ale bez przesady) i to zapewne tego wina, ale nie działa mi przycisk w prawym, górnym rogu (te 3 poziome kreski), gdzie zapewne jest kilka interesujących rzeczy (jak logowanie... choć da się na szczęście zalogować wchodząc w dowolny temat). Ten przycisk zmienia adres na astropolis.pl/# i nic się nie dzieje.

-podobnie nie działa mi przycisk "dalej" przechodzący do następnej strony tematu. Ale tu jest lepiej, bo jak go przytrzymam i w wyświetlonej liście opcji (takie jakby prawe kliknięcie) dam "otwórz", to się otwiera.

-wszystko działa piekielnie wolno. Nie wiem, czy to wina serwera, czy prędkości telefonu, ale strony ładują się z 10 sekund.

-przy cofaniu strona ładuje się na nowo (i kolejne 10 s czekania...). Stara strona wczytywała się z cachea przy cofaniu.

 

Zresztą, prędkość ładowania i każdorazowe odświeżanie strony dotyka również PCta, więc to ogólne problemy. Coś ta chmurwa niezbyt szybka :)

 

Nie mam pojęcia, jakie super, mega hiper technologie stoją za tymi przyciskami, ale proszę uniżony, pochylcie się nad biednym człowiekiem z 6 letnim telefonem, który nie ma 2000 zł do wyrzucenia pod ręką, aby zapewnić jakąś kompatybilność tych przycisków... Takie same problemy mam w przeglądarce "wbudowanej" w telefonie, jak i Operze mini. Zresztą, to samo mam na FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Arek_P napisał:

 

Jeśli nie da się usunąć, to może choć zmniejszyć. Nie trzeba aż tak bardzo polecać :)

Przy okazji chciałbym pogratulować nowej wersji serwisu. Nie sądziłem, że będzie aż tyle ułatwień. Wybór działów z boku działający na zasadzie filtrowania najbardziej mnie ucieszył, ale wiele innych drobiazgów też. Wielu jeszcze pewnie nie zauważyłem.

To jeszcze zapytam, czy można jakoś zmienić ten fluorescencyjny zielony w kole profilu (nie mam grafiki)?

 

Wgraj sobie dowolny plik jako avatar - masz pełną kontrolę nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Wgraj sobie dowolny plik jako avatar - masz pełną kontrolę nad tym.

 

Zrobiłem sobie zrzut ze zdjęcia Paethera i wgrałem jako avatar. Teraz już nie razi i jest neutralnie. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc powolnego ładowania, to przeszkadza mi aktualna zasada działania statusów. Po kliknięciu otwiera się nowe okno w profilu osoby, która zaczęła status. Rozwijanie odpowiedzi z poprzedniej wersji uważam za wygodniejsze. O ile da się to w ogóle zrobić.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HAMAL napisał:

Proponuje dwie ankiety, chyba że mamy dyktaturę ^_^ wtedy nie ma tematu

 

1 w sprawie pozostawienia lub nie białego koloru Forum

2 pozostawienia lub nie POLEANYCH

 

A ja proponuję sondę: 1. czy Hamal potrafi czytać ze zrozumieniem? :D Na obydwa pytania znajdziesz odpowiedzi w tym wątku.

 

PS. To nie sejm, czy kraj, żeby używać terminologii politycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, HAMAL napisał:

Gra na zwłokę a nie odpowiedź :P 

Dziś wszedłem na fotum 300 razy i 300 razy zobaczyłem te same TRZY polecane. Po co mi to? Szukam nowych postów a 300x przewijałem to co widziałem 300x ^_^

 

Siedzę dzisiaj od 7:00 i walczę. Jadłem zupę nad klawiaturę. Walczę z długą listą rzeczy, które są ciągle do zrobienia (a w trakcie dochodzą ci nowe). Tak jest od kilku dni. Jeżeli ja tak mogę, to sądzę, że ty jakiś czas jeszcze wytrzymasz z tymi "polecanymi". OK?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.