Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Adam_Jesion    9522

Ciekawe zjawisko. Widzę, że nikt nie dopuszcza w swoich ogłoszeniach zgłaszania propozycji cenowych od innych osób. Polecam jednak to zaznaczać, bo dzięki temu dowiecie się, czy jest ktoś, kto potrzebuje ten produkt, ale w niższej cenie. To nie jest przecież zobowiązujące. Po prostu dostajesz od ludzi informację zwrotną, która wg mnie jest bardzo cenny (wiesz, ile w rzeczywistości może być wart twój produkt).

image.png

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522
5 minut temu, bas.sic napisał:

No właśnie problem w tym, że to robię przez ten nowy moduł zgodnie z komunikatem :)

Spróbujcie sami.

zresztą dodałem również ogłoszenie:

Ale cenę = 0zł i zdjęcie musiałem dodać :)

Zdjęcie jest konieczne (wpływa na promocję oferty, po prostu jak ktoś widzi zdjęcie, to klika, tekstów nie widzi). To dla "twojego" dobra.

Co do ceny, to widzę, że rozwiązaniem jest faktycznie wpisanie "0" zł. Wtedy system traktuje to, jako brak określonej wartości. Jeżeli zaś chcesz szybko np. kupić montaż EQ6 to możesz podać wartość 10 tys zł i wtedy pewnie w 5 minut będzie miał ofertę :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jutomi    1324
1 godzinę temu, Adam_Jesion napisał:

Po sprzedaży, albo zakończeniu terminu ogłoszenia znikają z przestrzeni publicznej, także wątki na forum.

A nie można by z zakończonych wątków sprzedaży dalej tworzyć archiwum giełdy. To wartościowy materiał dla kupujących i sprzedających, jak w przeszłości kształtowały się ceny różnych astrogadżetów. 

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522
3 minuty temu, jutomi napisał:

A nie można by z zakończonych wątków sprzedaży dalej tworzyć archiwum giełdy. To wartościowy materiał dla kupujących i sprzedających, jak w przeszłości kształtowały się ceny różnych astrogadżetów. 

Będę chciał zrobić do tego system, żeby można było badać ceny archiwalne.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszW    2742
2 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

Wszystko dzieje się automatycznie. Ogłoszenia dodaje się albo na 7 dni, albo na 14 dni. Potem można jeszcze raz wznowić na podobny okres. Po sprzedaży, albo zakończeniu terminu ogłoszenia znikają z przestrzeni publicznej, także wątki na forum.

To nie jest trochę za krótko? Ja bym dał 14 lub 28 prędzej do wyboru... Myślę, że 1/3 sprzętu siedzi na giełdzie tak koło miesiąca, niektóre oferty nawet dłużej.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dziki    3304

Popieram Mateusza, 7/14 dni to za mało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ANowak    1028

Też popieram, niektóre rzeczy do sprzedaży się ciągną i ciągną... 
A tak to może kiedyś warto wprowadzić system oceny użytkownika giełdy - jak an allegro, wiemy czy warto zaufać sprzedawcy dzięki negatywom i pozytywom. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522

Zrobimy dłuższe odnawianie. Stara giełda się kisiła przez swoją formę. Ludzie nie aktualizowali ogłoszeń i tak one sobie leżały. Żeby ta giełda była użyteczna, musi być aktywna i świeża. Jednym z elementów tej strategii jest skrócenie czasu żywotności ogłoszenia (zawsze możesz je wznowić, czy powtórzyć). Ale oczywiście obserwuję ten wskaźnik i jak będzie problem z zastojem (małą ilością zakończonych transakcji), to wydłużę termin.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Piobork    15

Mam taką drobną uwagę, że jeśli w temacie ogłoszenia użytkownik nie napisze kupię /sprzedam to nie bardzo wiadomo czy jest to oferta kupna czy sprzedaży bez wychodzenia do danej oferty. Czy można ustawić tak jak to było w starej wersji tzn osobno oferty kupna i osobno oferty sprzedaży. Poza tym nowa wersja bardziej czytelna od starej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
maciekkacper    435

Podoba mi się nowa forma giełdy lecz jest jedna rzecz
która mnie denerwuje - brak podziału na kupię/sprzedam/zamienię .

Wiem że są "prefiksy" ale to nie załatwia problemu a ogłoszeń kupię zapewne będzie więcej .
Więc jeżeli robimy już coś pod allegro to może dodajmy filtrowanie ogłoszeń .

Taka moja opinia .

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Agent Smith    622
23 godziny temu, maciekkacper napisał:

Podoba mi się nowa forma giełdy lecz jest jedna rzecz
która mnie denerwuje - brak podziału na kupię/sprzedam/zamienię .

Wiem że są "prefiksy" ale to nie załatwia problemu a ogłoszeń kupię zapewne będzie więcej .
Więc jeżeli robimy już coś pod allegro to może dodajmy filtrowanie ogłoszeń .

Taka moja opinia .

Pozdrawiam

Moja także.

Oto "przegląd kategorii"

Niewiele z niego wynika gdy brak podziału na K/S.

Więc się trzeba niepotrzebnie napstrykać...jest to raczej irytujące.

5958ad23e3c5f_gieda.jpg.3bfc57ff5ba6b3640e6126a6a8fa2033.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522

Dzięki. Zapisane. Przydałaby się lista wszystkich giełdowych produktów z podziałem na K/S - tak, jak to wyświetlane jest przy wejściu w daną kategorię.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
okroj    17

W starej wersji był zament a teraz masakra.Najlepiej jak by tak łyżkę do jedzenia skomputeryzować.Dla mnie wszystko nie do ogarnięcia.Chciałem zamieścić ogłoszenie i klapa.Jaki pożytek z tych zmian.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522
34 minuty temu, okroj napisał:

W starej wersji był zament a teraz masakra.Najlepiej jak by tak łyżkę do jedzenia skomputeryzować.Dla mnie wszystko nie do ogarnięcia.Chciałem zamieścić ogłoszenie i klapa.Jaki pożytek z tych zmian.

Ale jaki jest problem? Mogę prosić o więcej informacji?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
okroj    17

Próbuje zamieścić ogłoszenie i-Dodaj temat -wybierz-sprzedam kupie na szaro nie wbija się.Wkółko coś Nowoczesność.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522

Czy na pewno czytałeś ten komunikat, który wisi wielkimi literami na głównej stronie?

Czy na pewno dodajesz ogłoszenie przez Giełdę?

https://astropolis.pl/classifieds/

Przycisk "Dodaj ogłoszenie".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11529
35 minut temu, Adam_Jesion napisał:

Czy na pewno czytałeś ten komunikat, który wisi wielkimi literami na głównej stronie?

Widziałem już próby dodawania ogłoszeń o sprzedaży w artykułach i kilku innych kompletnie do tego nie przeznaczonych działach więc jeszcze musi minąć trochę czasu zanim nowa forma będzie dla wszystkich oczywistością ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MateuszW    2742

Czy te promowane ogłoszenia z giełdy to się jakoś dodatkowo opłaca,czy na razie każde jest promowane?

image.png.fdfb676b81b41e4ed9ae5efb901023cc.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522

Na razie lecą wszystkie, ale normalnie są w pakiecie "premium". Dodaj coś testowo do giełdy, to zobaczysz :P

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9522
38 minut temu, Paether napisał:

Widziałem już próby dodawania ogłoszeń o sprzedaży w artykułach i kilku innych kompletnie do tego nie przeznaczonych działach więc jeszcze musi minąć trochę czasu zanim nowa forma będzie dla wszystkich oczywistością ;)

Jasna sprawa. 3 miesiące to dobry termin ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta