Skocz do zawartości

bas.sic

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, sidiouss napisał:

Piękne zdjęcie :) zastanawiam się tylko czy na zdjęciu jest gradient od jakiegoś LP od dołu do góry czy te pyły i ciemne mglawice są takie żółtawe? 

Zgadzam się, z obiema kwestiami - piękne zdjęcie :) i czy to gradient czy nie...? Spróbowałem więc trochę wzmocnić mgławice - i zamieszczam wersję z  automatycznie usuniętym gradientem. Wydaje mi się, że jednak trochę gradientu było a i on sam w odbiorze był wizualnie "wzmocniony" większa ilością mgławic pyłowych na dole.

EDIT: usunąłem ten zielony, tylko nie wiem, czy nie  za dużo...

 

 

m42_02.jpg

Edytowane przez MarcinSn
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MarcinSn napisał:

Zgadzam się, z obiema kwestiami - piękne zdjęcie :) i czy to gradient czy nie...? Spróbowałem więc trochę wzmocnić mgławice - i zamieszczam wersję z  automatycznie usuniętym gradientem. Wydaje mi się, że jednak trochę gradientu było a i on sam w odbiorze był wizualnie "wzmocniony" większa ilością mgławic pyłowych na dole.

m42_02.jpg

 

Zielono mi:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

Rzeczywiście były i gradienty i zielono. Obrabiałem w pracy na laptopie i nie widziałem tego niestety. Wrzuciłem w pierwszy post druga wersję.

Co do pytań, to niestety w trakcie sesji mieliśmy sporo atrakcji w obrębie nieba gdzie robiłem foto. Mieliśmy jakieś błyski, fajerwerki. Z ciekawości pokaże Wam ile w trakcie tej sesji przeleciało obiektów przez kadr (stackowanie klatek na maximum).

 

Obiekty.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję fajnej fotki!!

Fajny kadr.  Ten Samyang całkiem nieźle daje radę.

Natomiast troche to za dużo szumu na finalnym zdjęciu . Wiem, że materiału ciut mało , chciało by sie mieć nie 25 , a z 70  x 90 sek, ale przypatrując sie luminancji widzę pewien potencjał w tym materiale.  Ja bym spróbował złożyć luminancję z materiału L , R i G ( czyli w sumie 75 klatek) , uzuskując znacznie gładsze zdjęcie, może troche bym odszumił, wypracował detale i wydobył pyły z tła. Mając taką gładszą luminancję  ostro potraktował bym RGB , usuwając agresywnie szum ( wręcz można go zblurować).  Po złożeniu całość powinna  wyjść lepiej .

Think about it

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Duser napisał:

Gratuluję fajnej fotki!!

Fajny kadr.  Ten Samyang całkiem nieźle daje radę.

Natomiast troche to za dużo szumu na finalnym zdjęciu . Wiem, że materiału ciut mało , chciało by sie mieć nie 25 , a z 70  x 90 sek, ale przypatrując sie luminancji widzę pewien potencjał w tym materiale.  Ja bym spróbował złożyć luminancję z materiału L , R i G ( czyli w sumie 75 klatek) , uzuskując znacznie gładsze zdjęcie, może troche bym odszumił, wypracował detale i wydobył pyły z tła. Mając taką gładszą luminancję  ostro potraktował bym RGB , usuwając agresywnie szum ( wręcz można go zblurować).  Po złożeniu całość powinna  wyjść lepiej .

Think about it

Rzeczywiście Samyang daje radę po całości. Świetne szkło.

Z szumem rzeczywiście muszę jeszcze powalczyć. Co do reszty to zauważ Piotr że u mnie nie ma kanału L, to jest czyste RGB złożone w całość. 

Dzięki za uwagi

2 godziny temu, Behlur_Olderys napisał:

Wygląda dla mnie jak analogowa fotografia, i to taka z najlepszego rodzaju. Wszystko, nawet delikatny szum składają się na bardzo spójną, skończoną całość. Brawo!

Dzięki

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.