Skocz do zawartości

Astroberry Server


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko mi stwierdzić co się zmieniło. 

Kabel jest na pewno dobry, bo działał pół h temu na świeżo postawionym Astroberry. Sterowniki do konwertera też muszą być, bo działało. Sprawdzałem na dwóch kablach- jeden na FTDI kupionym, drugi na własnej roboty. Na obu działo wcześniej, teraz nie rusza.

 

Po sklonowaniu repo, wypakowaniu, buildzie i instalacji nie działa nic co podłączę do malinki.

Ta patrze w dokumentację i jest tam napisane:

image.png.6f3b9adbba2642b7a528f068f4dc2850.png

Może po instalacji tego konkretnego drivera coś się zmienia, co powoduje ten brak komunikacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, bloniak91 said:

po zainstalowaniu bibliotek DIY wg wskazówek z https://github.com/rkaczorek/astroberry-diy problem się pojawia

Sterownik astroberry-diy jest domyślnie zainstalowany w systemie więc nie ma potrzeby jego kompilowania od zera. Jeśli nie musisz tego robić z jakiegoś powodu to nie rób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RadekK napisał:

Sterownik astroberry-diy jest domyślnie zainstalowany w systemie więc nie ma potrzeby jego kompilowania od zera. Jeśli nie musisz tego robić z jakiegoś powodu to nie rób.

Nadgorliwie podszedłem do tematu. Czyli wystarczy od nowa postawić Astroberry i wrócę do punktu wyjścia.

Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patrix napisał:

Panowie, ja z innej beczki. Jak zmusić ccdciel, żeby widział canona? W kstars wszystko chodzi bez problemu, a tego ccdciela nie potrafię skonfigurować

Korzystasz nadal z tego samego sterownika gphoto? Dziwne bo u mnie chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, isset napisał:

Czytałem, ale i tak nic z tego nie wyszło 

 

26 minut temu, Selmak napisał:

Korzystasz nadal z tego samego sterownika gphoto? Dziwne bo u mnie chodziło.

Dla mnie linux to coś nowego. Chciałem spróbować, ale nie wiem jak ;) W kstars wystarczy zaznaczyć canona i działa to od razu. Tutaj nie wiem jak do tego się zabrać. Zainstalowałem też ten soft na komputerze, ale tu sytuacja jest taka sama

 

Możecie mi na podstawie tego screenu wytłumaczyć co mam zrobić?

Zrzut ekranu 2020-09-04 o 11.36.31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, apolkowski napisał:

Zamiast localhost wpisz numer IP malinki i wtedy spróbuj.

Super, dzięki za wskazówkę. Jeszcze tylko napisz skąd ten numer wziąć? :grin:

 

Dokładnie tak samo to wygląda u mnie na paju i na macu. Wciskam get i nic

 

 

Zrzut ekranu 2020-09-04 o 14.18.55.png

Edytowane przez patrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, patrix napisał:

Super, dzięki za wskazówkę. Jeszcze tylko napisz skąd ten numer wziąć? :grin:

Otwórz terminal i wpisz polecenie ifconfig. Pojawi ci się info o wszystkich adresach sieciowych. Wybierz ten, który odpowiada Twojemu połączeniu.

image.png.eda09a8029024aa4039bc75199643f50.png 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Selmak napisał:

tam gdzie device to nie powinienes wybrac sterownika gphoto ? bo tak to to do czego ma sie łaczyc ?

wybierz z listy sterowników urządzenie do którego ma się połączyć, nie wybrałeś niczego.

Problem w tym, że ja tam mam pustą listę. Nie ma nic, kompletnie, ani na paju, ani na osx. Chyba dam sobie spokój z tym softem i zajmę się kstarsem. Ale dziękuję za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patrix napisał:

Problem w tym, że ja tam mam pustą listę. Nie ma nic, kompletnie, ani na paju, ani na osx. Chyba dam sobie spokój z tym softem i zajmę się kstarsem. Ale dziękuję za pomoc 

Jak to pustą liste ? To nie odpaliłeś przed tym servera indi w terminalu ? lub web manager ?

indiserver -vv indi_gphoto_ccd           

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Selmak napisał:

Jak to pustą liste ? To nie odpaliłeś servera indi w terminalu ? lub web manager ?

Yyyyyy ten tego. Czyli jak to mam zrobić? Wiesz, ja z linuxem mam tyle wspólnego, co z tańcem towarzyskim z moją teściową ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, patrix napisał:

Yyyyyy ten tego. Czyli jak to mam zrobić? Wiesz, ja z linuxem mam tyle wspólnego, co z tańcem towarzyskim z moją teściową ;) 

Nogi masz to można tańczyć ;-) A tak na serio otwórz terminal i wpisz tam indiserver -vv indi_gphoto_ccd i enter ( i nie zamykaj terminalu) zminimalizuj i musi działać. jak się uda to podaj mi resztę urządzeń jakie masz to ci podam co wpisać w terminal pod każdy sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Selmak napisał:

Nogi masz to można tańczyć ;-) A tak na serio otwórz terminal i wpisz tam indiserver -vv indi_gphoto_ccd i enter ( i nie zamykaj terminalu) zminimalizuj i musi działać. jak się uda to podaj mi resztę urządzeń jakie masz to ci podam co wpisać w terminal pod każdy sterownik.

no niestety,ale wygląda to u mnie tak

 

 

Zrzut ekranu 2020-09-04 o 18.05.04.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.