Skocz do zawartości

Astroberry Server


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, isset napisał:

Tzn jak to ma swoje? Trzeba coś doinstalować?

Nie musisz nic instalować.

W PHD jak konfigurujesz  kamerę to wybierasz starownik ZWO a nie INDI ZWO . Wtedy kamera będzie działać. U mnie działa ta kamera.

Czasami tracą się klatki, ale bezpośrednio w Kstarsie nie działa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do testów Astroberry po jakiejś przerwie, konstruując mobilny setup . W międzyczasie sprawiłem sobie RPI 4 z 4G RAMu . Jestem mile zaskoczony szybkością działania  w porównaniu ze starą RPI 3B+. Wszystko śmiga , jak należy, włączając w to kamerki ZWO 120mm i T7 ( obie na firmware - compatible) . Czasami w T7 spotykam sie z gubieniem klatek , lub też z samoistnym rotowaniem sie obrazu o 180 st ( co doprowadza do gubienia gwiazdy prowadzącej) .  Plate solving przy pomocy ASTAP-a jest bardzo szybki, znacznie szybszy od  Astrometry .net , szybszy nawet od Platesolve2 w SGPro na Windowsie. Zamontowałem GPS-a od Velmanna na pinach UART , wszystko działa jak należy.  Jedynym mankamentem jest  wywalanie się od czasu do czasu  całego Kstars , ale i tak następuje to rzadziej , niż w przeszłości - może to kwestia większej ilości RAM ...

Myslałem już o zakupie ASI Air , myślałem o jakimś miniPC z WIN10 , ale chyba zostanę przy Astroberry .  Zobaczymy, jak się sprawdzi podczas realnej pełnej sesji .

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Duser napisał:

Wróciłem do testów Astroberry po jakiejś przerwie, konstruując mobilny setup . W międzyczasie sprawiłem sobie RPI 4 z 4G RAMu . Jestem mile zaskoczony szybkością działania  w porównaniu ze starą RPI 3B+. Wszystko śmiga , jak należy, włączając w to kamerki ZWO 120mm i T7 ( obie na firmware - compatible) . Czasami w T7 spotykam sie z gubieniem klatek , lub też z samoistnym rotowaniem sie obrazu o 180 st ( co doprowadza do gubienia gwiazdy prowadzącej) .  Plate solving przy pomocy ASTAP-a jest bardzo szybki, znacznie szybszy od  Astrometry .net , szybszy nawet od Platesolve2 w SGPro na Windowsie. Zamontowałem GPS-a od Velmanna na pinach UART , wszystko działa jak należy.  Jedynym mankamentem jest  wywalanie się od czasu do czasu  całego Kstars , ale i tak następuje to rzadziej , niż w przeszłości - może to kwestia większej ilości RAM ...

Myslałem już o zakupie ASI Air , myślałem o jakimś miniPC z WIN10 , ale chyba zostanę przy Astroberry .  Zobaczymy, jak się sprawdzi podczas realnej pełnej sesji .

Ściągnij sobie mapki dla swojego setupu to będziesz mógł robić PlateSolva offline. Na dodatek będzie jeszcze szybciej :-)

Edytowane przez Nowok76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nowok76 napisał:

Ściągnij sobie mapki dla swojego setupu to będziesz mógł robić PlateSolva offline. Na dodatek będzie jeszcze szybciej :-)

 

Ale ja już ściągnąłem  i robiłem Astrometry offline. I ASTAP jest szybszy, znacznie szybszy. W max kilkanaście sekund rozwiązuje klatkę nawet w dość znacznym odaleniu od współrzędnych montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASTAP potrafi być super szybki. Astrometry.net w trybie offline w ustawieniu bin4, dobrze dobranym czasie ekspozycji, po ściągnięciu wymaganych indeksów na RPi4 też działa nieźle. Na razie mój rekord to 5s ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RadekK napisał:

ASTAP potrafi być super szybki. Astrometry.net w trybie offline w ustawieniu bin4, dobrze dobranym czasie ekspozycji, po ściągnięciu wymaganych indeksów na RPi4 też działa nieźle. Na razie mój rekord to 5s ;)

 

Mój rekord to 3 sekundy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nowok76 napisał:

A to dziwne :-)

Potwierdzam ASTAP jest szybki, nie zajmuje mu to więcej niż 9 sekund.

Co do tej kamery to obawiam się że co by nie robił to na Linuxie mu nie zadziała, ja już przerabiałem temat. Ale życzę by się udało.

Edytowane przez Selmak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał zmieniać kamerke pod guiding pod linuxa z indi to odradzam ci starą QHY5 w czerwonej wersji jak i klon astrolumia. Też mają problemy. CO do tych nowszych Qhy5 to się nie wypowiem dokładnie ale z tego co czytam fora to nikt nie narzeka.

Najbardziej bezproblemowa jak do tej pory w boju jest dla mnie asi 120 mm-s z usb 3.0. Działa jak należy już cały rok.

Dobrze z indi współpracuje też kamera od sbiga ST-I Guider, nie miałem problemów.

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Selmak napisał:

Potwierdzam ASTAP jest szybki, nie zajmuje mu to więcej niż 9 sekund.

Co do tej kamery to obawiam się że co by nie robił to na Linuxie mu nie zadziała, ja już przerabiałem temat. Ale życzę by się udało.

U mnie ta kamera działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.