Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich astromaniaków. ;)

 

Nazywam się Grzegorz, mieszkam pod Wrocławiem i przymierzam się właśnie do zakupu pierwszego teleskopu.

Niebo fascynuje mnie od dzieciństwa, ale dopiero teraz, gdy już sam zarabiam na własne utrzymanie mogę pozwolić sobie na zakup sprzętu. ;)

Przeglądam forum od pewnego czasu i widzę, że to doskonałe miejsce dla pasjonatów. ;)

Mam nadzieję, że niebawem wniosę coś od siebie do tej astronomicznej społeczności.

 

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum

skoro jesteś z okolic Wrocławia to zaglądaj czasem do działu zloty i spotkania lokalne. Mamy silną ekipę i czasem spotykamy się na wspólnych obserwacjach. Wypad na takie spotkanie da Ci znacznie więcej niż setka porad

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

Może i ja sie przedstawie. Nazywam sie Pelczar Dariusz, mieszkam w Odrzykoniu koło Krosna na Podkarpaciu. Trafilem na to forum pare miesiecy temu.

Ze sprzetu do obserwacji mam tylko lornetke DO Entry 10x50, buduje tez swoj teleskop ale to nie łatwa robota.

Z ciekawostek to założyłem w tym roku małą winniczke.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

astronomia już od pewnego czasu chodziła mi po głowie ;)

 

Ale zaczęło się dość zabawnie bo czytając książkę "Boska cząstka" wpadłem na wzmiankę o Galileuszu, później sprawdziłem coś o nim na Wikipedii, i był link o galileoskopach, stamtąd tylko kilka kroków do planowania zakupu swojego teleskopu, w międzyczasie bardzo fajna książka nt amatorskiej astronomii "Practical Skywatching", i stałem się szczęśliwym posiadaczem Syncianych sześciu cali :D No i nieźle wzbogaciłem swoją wiedzę nt astro, także mam nadzieję że pierwsza gwiaździsta noc z teleskopem nie zaskoczy mnie z rozłożonymi rękoma :D

 

Teraz tylko życzcie mi poprawy pogody i dobrego seeingu :D

(teren obserwacji, okolice trójmiasta, trochę bardziej na zachód, Reda Rumia Wejherowo :] )

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nazywam się Jakub Mirocha, mam 18 lat, mieszkam w Zachełmnej koło Wadowic. Już od dawna interesowałem się astronomią przede wszystkim tak trochu obserwowałem perseidów :rolleyes: Tak na poważnie to zacząłem w lipcu tego roku ,gdy szukają w necie więcej informacji o perseidach, trafiłem na tym forum na ogłoszenie obozu naukowego organizowanego przez PKiM pod nazwą Projekt perseidy 2009. Zapisałem się i zostałem przyjęty, pojechałem i było super :rolleyes: Od niedawna planuję zakup swojego pierwszego teleskopu, ale wiem że to nie takie łatwe.

Edytowane przez jakub880
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Postanowiłam zarejestrować się na Waszym forum licząc na pomoc. Powoli biorę się do pisania pracy licencjackiej noszącej tytuł "Rywalizacja mocarstw o potęgę w kosmosie". Wiem, że odbiega to nieco od tematyki forum, ale po cichu liczę na to, że kogoś z Was interesują te zagadnienia. W związku z tym chciałam zapytać czy ktoś z Was może polecić mi jakieś książki lub publikacje, których przy pisaniu pracy nie wypada pominąć.

 

Będę wdzięczna za każdą pomoc!

 

Pozdrawiam,

Zuzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita, jestem sobie ze światłowodu albo z Łodzi jak kto woli. Interesuję mnie głównie zaspokajanie własnych potrzeb. Nadużywam ludzkiej cierpliwości i dobrych trunków. Bywam towarzysko niepoprawna. :szczerbaty: Tak serio to są tu rzeczy, o których nie śniło się filozofom. Gwiazdozbiory, mgławice, czarne dziury a pośród tego wszystkiego my. Lubię patrzeć w niebo zwłaszcza nocą. Jest w nim niesamowitość, ból istnienia, tęsknota, taniec dnia i nocy. Całe spektrum kolorów i dźwięków mający moc cyklonu. Mistycyzm odnajduje w fotografiach G. Colberta, obrazach Zdzisława Beksińskiego, Siudmaka i paru innych rzeczach. – pozderko ludziska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam na imię Tomasz mieszkam niedaleko Gdańska. Mam pytanie . Otóż piszę odpowiedz na jakiś temat. Po jakimś czasie loguje sie ponownie aby sprawdzić co dzieje się w wątku w którym się udzieliłem. Powiedzcie mi jak szybko odnaleźć wątek ? W podobnych forach jest coś takiego jak "pokarz nowe odpowiedzi na twoje wątki" Na tym forum jak widzę nie ma czegoś takiego. Jak szybko po zalogowaniu dotrzeć do wątku nie przeszukując forum celem znalezienia miejsca w którym się ostatnio wypowiedziałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

Tutaj też oczywiście jest taka opcja.

Po prawej, na górze, pod wyszukiwarką masz przycisk: "Wyświetl nową zawartość". Ona wyświetli nową zawartość, w tym nowe odpowiedzi na wątki, w których się udzieliłeś.

 

Ponadto na dole, na granatowej belce masz przycisk "Przegląd codzienny". Ten wyświetli wszystkie wiadomości, jakie pojawiły się w ciągu 24h albo od czasu, gdy ostatni raz zaglądałeś na forum.

Można to też dostosować do własnych potrzeb w profilu.

 

Nie ma za co :)

pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to rozwiąże Twój problem...

 

Dobre dla wszystkich niecierpliwych i zaciekłych dyskutantów. Potem już tylko konfigurujesz program pocztowy by sprawdzał skrzynkę co parę minut i w razie czego wyświetlał powiadomienie.

Żeby nie było - nie sprawdzałem czy działa, ale możesz spróbować...

zrzut_ekranu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jakoś mi to nie wychodzi. Wchodzę na forum po kilku dniach , klikam jak mi kazaliście na "Wyświetl nową zawartość" no i mam kilka stron z nowymi wątkami ale jak w nich odszukać szybko siebie ? albo jak z pozycji głównego forum sprawdzić czy ktoś nie odpisał na to co ja pisałem kilka dni temu ? Wg. mnie brakuje takiego guzika jak "pokaż odpowiedzi na twoje posty" albo coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym być nieuprzejmy, ale napisałeś kolego dotąd 5 postów, z czego 3 w tym wątku. Czyżbyś pisał aż tyle, że nie możesz odnaleźć wątków, w których prowadzisz dyskusję?

 

Jak chcesz odszukać siebie klikasz na swój profil użytkownika i "pokaż posty". To proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Szanownych Forumowiczow.

 

Od dluzszego czasu zagladam na to forum, jednak dopiero dzis zdobylem sie na odwage aby zalozyc konto :rolleyes: .

Moja przygoda z amatorska astronomia zaczela sie jakies 7 miesiecy temu.

Sprzet jakim obecnie sie "bawie" i przy pomocy ktorego ucze sie nieba to lornetka 10x50 oraz teleskop Sky-Watcher MAK90/1250. Wiem ze nie jest to "mercedes" wsrod teleskopow, ale i tak dostarcza mi mnostwo radosci...

 

W chwili obecnej poznaje wszystkie aspekty tego hobby, i czytam i czytam i jeszcze raz czytam, ale im wiecej czytam tym wiecej mam pytan i to jest pierwszy powod decyzji o dolaczeniu do grona forumowiczow.)

Powoli zaczynam juz przyswajac co tu kryc dosc specyficzny jezyk ludzi "od kosmosu" i tak jak rok temu 'DS' moglo oznaczac wszystko :szczerbaty: tak teraz juz jest znacznie lepiej :)

 

W najblizszej przyszlosci zamierzam dokonac zakupu nowego sprzetu (kolejny powod dolaczenia do forum :) - pewnie bede potrzebowal rady specjalistow :notworthy: ), ale o tym juz w innym watku (pewnie w "moj pierwszy teleskop")

 

Tak czy owak, pragne pozdrowic wszystkich serdecznie.

 

XerroX(Marcin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.