Skocz do zawartości

Tayson - rozpoczęte, próbne, wstępne


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Ten sam co mój :) tylko trochę mniejszy FOV masz Tomek. No a z wodorem to tam jest krucho..tylko NGC świeci jak lampa :)

Tlen 60x1200 bin 2. FSQ i STL, faza wstępna obróbki, gwiazdki dołożone z RGB

Tay.jpg.3f354820e18359c611c838cef2bb3ce2.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kosmit napisał:

 ale.... trochę brzydki na razie ten obiekt. 

Protestuję, nie ma brzydkich obiektów na niebie. Są bardziej i mniej efektowne, łatwiejsze do sfotografowania/zaobserwowania i trudniejsze. I tak się składa, że te trudniejsze są może mniej efektowne, ale zdecydowanie nie są brzydkie.

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kosmit napisał:

Widać, że bardzo dużo pracy trzeba włożyć, żeby to zarejestrować, ale.... trochę brzydki na razie ten obiekt. No... taki dziwny, nijaki, cokolwiek to jest.

Ma typowy kształt/wygląd  SNR. Nic dziwnego tu nie widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wessel napisał:

Na tym właśnie polega poszukiwanie obiektów. Stellarium i inne tego typu katalogi to przedszkole. My już jesteśmy w podstawówce poszukiwaczy SNRów :)

Super. Tylko czego się z tej porady nauczyłem poza tym, że Ty wiesz, a ja nie?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, apolkowski napisał:

Super. Tylko czego się z tej porady nauczyłem poza tym, że Ty wiesz, a ja nie?

Znajdujesz w stellarium, patrzysz, czy jest w zasięgu danej nocy, potem po numerze przeszukujesz neta, szukasz zdjęć, wielkości, może ktoś na astrobin już go robił itd. 

Czasem jedyny sposób to poświęcić 1-2h i zrobić testowy strzał i sprawdzić co tam jest 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OnlyAfc napisał:

Znajdujesz w stellarium, patrzysz, czy jest w zasięgu danej nocy, potem po numerze przeszukujesz neta, szukasz zdjęć, wielkości, może ktoś na astrobin już go robił itd. 

Czasem jedyny sposób to poświęcić 1-2h i zrobić testowy strzał i sprawdzić co tam jest 

Takie przedszkole już opanowałem. Astrobin ->Stellarium (albo inny atlas). Zapytałem, bo są czasami mało znane perełki w internecie, więc może koledzy z któregoś mniej znanego źródła korzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, apolkowski napisał:

Super. Tylko czego się z tej porady nauczyłem poza tym, że Ty wiesz, a ja nie?

Bo to nie była porada ???  A tak na serio - tylko i wyłącznie kopanie w necie , nie raz wielogodzinne . No i na pewno nie pięć minut przed sesją.

Jako ciekawostkę powiem tylko, że dwa razy już mi się zdarzyło, że koordynaty podawane w necie dość znacznie różniły się od faktycznych. Ma to znaczenie jak na klatce 20 minut nic nie widać...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wygląda wodór tego SNRa po 10 godzinach rejestracji. Tak 106 (f5) i STL 11K na bin2 czyli z pikselem 18 um. Suby po 1200 sekund. Ekstremalnie wyciągnięte i ekstremalnie odszumione. Jak widać bardzo piękny i rozległy obiekt. FOV mojego zestawu to 4 stopnie.

Ha.thumb.jpg.155f5c327177bae66515e100a359084f.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.