Skocz do zawartości

Winter is coming - wymiana okien przed zimą


Gość Winter

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Paether napisał:

Wydzieliłem ten wątek głównie po to, żeby 'rozładować' atmosferę w Twoim poważnym temacie. Bałem się, że Winter zareaguje impulsywnie na ten rodzaj sarkazmu, ale 'podjął rękawicę'. Niestety nie mogę tego napisać o Tobie bo właśnie przeniosłeś te dziecinne przepychanki tutaj. Przymknąłem oko na tego 'zjebanego' i 'pedryla' oraz życzenia 'tego samego' bo edytowałeś, ale ciągle prosisz się o ostrzeżenie. Na razie punkty bez żadnych konsekwencji. Nie szkoda Ci oczu na pisanie takich rzeczy?

 Przepraszam no ponosiło mnie wczoraj.

Co racja to racja.

Ogólnie to ignorowałbym te pkt.

Lecz niestety jest to najlepsze forum w układzie słonecznym więc przyjmę to na klatę.

A użytkownika Winter chciałem przeprosić z uwagi na moje dziecinne zachowanie, lecz nie wynikło to tez bez powodu.

@Winter

Mam nadzieję że aż tak bardzo nie jesteś na mnie zły. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Winter napisał:

To nie tak miało wyglądać..

Fachowcy... Po co Ci to wstawiali, przecież zanim zamontowali to chyba sprawdzili gdzie klamki wychodzą?

Masz do wyboru, albo wymienić jedno z okien, albo wyjąć jedną klamkę i zaklajstrować otwór. 

Z doświadczenia wiem, że duże okna są fajne, ale ja mam okna z Windows2000 i te są do d..y. To taki Drutex.

W praktyce lepiej mieć klamkę w mniejszym oknie a dużego nie otwierać.

Nie, mi tak nie zamontowali ;-).  Ale spartaczyli jedną ramę, pękła im...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Winter napisał:

Czy ktoś wymienił ostatnio okna z drewnianych na plastikowe ? Ostatnio przez nie patrzyłem i zobaczyłem Jowisza ale ja nie o tym. Byłem w firmie zajmującej się sprzedażą okien, ale nie do końca czuję się usatysfakcjonowany ich radami. Może ktoś już to robił i mi powie co i jak.

Kurła Panie, najpierw to nam powiedz skąd jesteś, czy dom jednorodzinny czy blok, czy okna wychodzą na południe czy północ, co chcesz przez nie oglądać.... a najlepiej to pojedź na zlot... tfu jego mać, na oblot po znajomych i zobacz jakie mają okna, będziesz wiedział co kupić, jak przez nie widać, czy trzeba kolimo.... regulować zawiasy itd.. A najlepiej to kup używane tu z giełdy ;) zaoszczędzisz i na trociny z tartaku do kozy wystarczy, czy wanienkę węgla.

  • Lubię 1
  • Kocham 2
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tharbad napisał:

Zamiast czystego azotu polecam specjalną mieszankę gazów: 78% azotu, 21% tlenu i 1% kilku innych gazów. Stosują ją najlepsi.

To prawda! Ja ostatnio taką mieszankę przy wymianie kół zastosowałem i jest duuuuużo lepiej! Nie wiedziałem, że można tak jeździć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciotka Jaśka wolała mieszaninę: wodór, tlen i metan. Zawsze miała postawioną w pobliżu świeczkę i jak się okno rozszczelniło pod nieobecność w domu, to od razu eksplodowało. Dzięki temu po przyjściu do domu od razu wiedziała z którego okna wieje.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lkosz napisał:

Ciotka Jaśka wolała mieszaninę: wodór, tlen i metan. Zawsze miała postawioną w pobliżu świeczkę i jak się okno rozszczelniło pod nieobecność w domu, to od razu eksplodowało. Dzięki temu po przyjściu do domu od razu wiedziała z którego okna wieje.

I po co tak kombinować? Sam wodór by nie wystarczył? Ehh te stare metody na rozszczelnienie, przestarzałe.

A słyszeliście, że jak ktoś zamontuje szerokie okna to musi mieć lepszej jakości żaluzje? Mi tam polecali takie Amerykańskie, eeee po naszemu to będzie " Odkrywaj Naukowe", nie znam amerykańskiego więc nie wiem jak się na to u nich mówi :( miał ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sidiouss napisał:

To prawda! Ja ostatnio taką mieszankę przy wymianie kół zastosowałem i jest duuuuużo lepiej! Nie wiedziałem, że można tak jeździć!

Jak wymiana opon, to tylko w Krakowie. Do ww. mieszanki dodają gratis uszlachetniacze PM2.5 i PM10.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja bym spróbował wymienić te opony, ale jednak u siebie.

Letnie:

- prawa przednia,

- lewa przednia,

- prawa tylna,

- lewa tylna.

Zimowe:

- prawa przednia,

- lewa przednia,

- prawa tylna,

- lewa tylna.

Dodatkowo jeszcze jest opona na kole zapasowym.

 

Dobrze wymieniłem, to o to chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał:

To może ja bym spróbował wymienić te opony, ale jednak u siebie.

Letnie:

- prawa przednia,

- lewa przednia,

- prawa tylna,

- lewa tylna.

Zimowe:

- prawa przednia,

- lewa przednia,

- prawa tylna,

- lewa tylna.

Dodatkowo jeszcze jest opona na kole zapasowym.

 

Dobrze wymieniłem, to o to chodziło?

Źle! U nas pisze się od lewej do prawej, a Ty zacząłeś od prawej. Siadaj, DWÓJA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do okien. Ponieważ wiadomo, że promieniowanie elektromagnetyczne to zło ( sklep.qtherm.pl/pl/n/34 ) warto przy wymianie okien zamówić szyby nie przepuszczające tego promieniowania. Bardzo skuteczne jest tzw. szkło ołowiowe. Im wyższa zawartość ołowiu, tym lepiej. Optimum to jakieś 100%. Przy okazji takie okno doskonale chroni przed Light Pollution ( pozdrowienia dla Heweliusza :) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.