Skocz do zawartości

Kometa C/2017 T2 PanSTARRS w Perseuszu


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Kometa była w tej pozycji 20.12.2019 o godz.16:39.

FS 128, ATIK ONE 6.0 na ASA DDM 60. Tym razem korzystałem z modułu Comet Alignment PixInsight.

Zdjęcie wykonane w całości z mojego podwórka w Warszawie. Kometa była oczywiście w czasie sesji w okolicach zenitu.

 

 

AY9ytZNY5xUB_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

 

Opis:

271491233_CometPanSTARRSC_2017T2opis.thumb.jpg.519971e9508dd868310ca299dc48425e.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Duser napisał:

Pięknie wyszło .  Gratulacje. 

Mam pytanie - dlaczego komety mają taką zielonkawą barwę na zdjęciach ?

 

Trzeba zapytać Piotr Guzika, to pewnie jonizacja jakiś gazów parujących z głowy komety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy walor edukacyjny w estetycznej astrofotografii amatorskiej. Dzięki Piotrze !

To jeszcze jedno pytanko -niektóre komety - w tym C/2017 T2 mają taki lekko "złamany" kształt" warkocza. Skąd to się bierze? To absolutnie nie wynika z obróbki,efekt jest już widoczny na klatkach surowych. Rozumiem że warkocz pyłowy powstaje w wyniku działania wiatru słonecznego, więc skąd to załamanie?  Składają się jakieś wektory ruchu, ale względem czego skoro próżnia nie stawia oporu ? Możesz napisać parę słowna ten temat? Bardzo mnie to interesuje.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pewnie tak. Ale też ciekawe swoją drogą skąd te smugi się wzięły ,bo na warkoczu gwiazd nie było....no i motion blur z takim skokiem nie wykorzystuje, co najwyżej kilka pikseli... dzięki że zwróciłeś na to uwagę, muszę wywalić te śmieci.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z wczoraj:

kometa.gif.9eabcc6e78e8f3db11b74be55c18a8fb.gif

1492331725_200105KometaC2017T2PanstarsL120x120CFF5383w1.thumb.jpg.76bb075fe55d5638c10a1d4e8aee962f.jpg

ps

pierwszy obrazek wgrałem jako gif pokazujący drogę komety z 4,5 godziny. Nie wiem czemu nie działa, tylko wyświetla pierwszą klatkę?

Drugi obrazek to stack 120 dwuminutowych klatek

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

wrzucam roboczą wersję swojej kometki upolowanej 30.11.2019. Proszę o opinie i konstruktywną krytykę. Co tu jeszcze jest do poprawy? Mam jakieś mieszane odczucia co do tej wersji, ale sam nie do końca wiem co mi się nie podoba ;-) No chyba, że to typowe niezadowolenie z efektów własnej pracy :D

Autosave017_ABE.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.