Skocz do zawartości

Sylwestrowo noworoczne Plejady czyli M45


Meiser

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Ostatni dzien roku 2019 zaserwowal idealna pogode do obserwacji i rejestracji . Korzystajac z idealnej pogody zarejestrowalem znany wszystkim obiekt Plejady M45 . Okazuje sie , ze 3,5 h materialu to jeszcze zbyt malo , aby wydobyc wszystkie szczegoly z tego obiektu . Ponizej fotka i link dla zainteresowanych do stacka .https://drive.google.com/file/d/16fjU0jPBiOh8k7v56l8WBsXHTzm7Ht7b/view?usp=sharing

 

Setup SWED80 Canon 450D mody. EQ6 bez prowadzenia . Laczny czas 3,5h .

m45.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo gładkie i wyrównane tło. To wskazuje, że ostrożnie wyciągałeś i w materiale może być dużo więcej do pokazania.

3.5h to dużo i nie dużo - kwestia nieba i też długości pojedynczych klatek.

Ja zachęcam do "eksperymentowania" i odważniejszego wyciągnięcia aby zobaczyć efekty i samemu oczywiście ocenić pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MaPa napisał:

Bardzo gładkie i wyrównane tło. To wskazuje, że ostrożnie wyciągałeś i w materiale może być dużo więcej do pokazania.

3.5h to dużo i nie dużo - kwestia nieba i też długości pojedynczych klatek.

Ja zachęcam do "eksperymentowania" i odważniejszego wyciągnięcia aby zobaczyć efekty i samemu oczywiście ocenić pracę.

Dzieki to milo slyszec . Co do dlugosci klatek sa po 180 sek. bez prowadzenia , dluzsze klatki zaczynaja jechac no , ale to wina montazu i tak jestem zadowolony , ze bez prowadzenia dalo sie wyciagnac w miare te 180 sek. w czasie planuje dolozyc Guiding , ale to w czasie . Jezeli masz ochote zajrzyj w link ze stackiem moze i rzeczywiscie da sie wiecej wyciagnac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tayson napisał:

calkiem spoko.

pełna kalibracja? bez POPRAWNYCH flatow takich obiektów nie da rady obrabiac.

image.png.37de2dec1598aceadbeb841230eedf1e.png

Dzięki  Tomasz  . Tak to bez flatow Darkow i biasow.  Widac że cały czas leży u mnie obrobka.  Ale będę walczył  do skutku. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Meiser napisał:

Witam . Ostatni dzien roku 2019 zaserwowal idealna pogode do obserwacji i rejestracji . Korzystajac z idealnej pogody zarejestrowalem znany wszystkim obiekt Plejady M45 . Okazuje sie , ze 3,5 h materialu to jeszcze zbyt malo , aby wydobyc wszystkie szczegoly z tego obiektu . Ponizej fotka i link dla zainteresowanych do stacka .https://drive.google.com/file/d/16fjU0jPBiOh8k7v56l8WBsXHTzm7Ht7b/view?usp=sharing

 

Setup SWED80 Canon 450D mody. EQ6 bez prowadzenia . Laczny czas 3,5h .

m45.jpg

3.5h ?

To w wizualu lepiej wypada.

Tayson ładnie przerobił. 

@edit

Sorki nie doczytałem 3.5h bez prowadzenia :new_shocked:

Edytowane przez Dasionek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Meiser napisał:

w czasie planuje dolozyc Guiding

Ja z guidingiem miałem problem, że mi nie działał. Ale po tym, jak spotkałem się z Tomkiem @Tayson który mi pokazał jak krowie na rowie o co chodzi, to teraz działa jak ta lala.

Polecam spotkać się z Tomkiem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, isset napisał:

Ja z guidingiem miałem problem, że mi nie działał. Ale po tym, jak spotkałem się z Tomkiem @Tayson który mi pokazał jak krowie na rowie o co chodzi, to teraz działa jak ta lala.

Polecam spotkać się z Tomkiem :D 

Jestem  za tylko co on na to  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antek Staszewski napisał:

Jak już wyżej była mowa, z materiału można jeszcze dużo wyciągnąć. Moja próba tutaj

Stack M45.jpg

Za mocno wycięte tło plus widoczne maskowanie mgławicy - brak delikatnego przejścia. Za dużo :)

Edytowane przez sidiouss
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie dziwi, że po 3.5 godz. naświetlania tak mało pyłów udało Ci się zarejestrować. Chyba, że robiłeś to pod bardzo kiepskim niebem.

Zobacz, tutaj z refraktorka 5 cm i dobrego nieba, ale TYLKO jedna klatka 10 minut. Nawet kolegom którzy mocniej wyciągnęli fotkę nie udało się ich wszystkich pokazać.

1440483109_190909PlejadyL1x600RC383w1.thumb.jpg.5e9e6c61acd141597f61d29108fa8c48.jpg

I jeszcze moje subiektywne uwagi, oczywiście możecie się z nimi nie nie zgadzać, ale zdecydowanie wywalił bym te druty będące przyczyną nienaturalnie wielkich spajków. Psuje to ogólny efekt i odbiór zdjęcia. Na gromadzie uwagę przyciągają przede wszystkim poziome i pionowe linie a nie gwiazdy i mgławice.

Druga sprawa to dobór kadru. Plejady z boku, to celowe, czy przypadkowe działanie?

No i oczywiście co pisał Tayson:   K-A-L-I-B-R-A-C-J-A. Pamiętaj, że jej brak to nie kwestia braku umiejętności obróbki tylko braku staranności.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Meiser napisał:

Witam . Ostatni dzien roku 2019 zaserwowal idealna pogode do obserwacji i rejestracji . Korzystajac z idealnej pogody zarejestrowalem znany wszystkim obiekt Plejady M45 . Okazuje sie , ze 3,5 h materialu to jeszcze zbyt malo , aby wydobyc wszystkie szczegoly z tego obiektu . Ponizej fotka i link dla zainteresowanych do stacka .https://drive.google.com/file/d/16fjU0jPBiOh8k7v56l8WBsXHTzm7Ht7b/view?usp=sharing

 

Setup SWED80 Canon 450D mody. EQ6 bez prowadzenia . Laczny czas 3,5h .

m45.jpg

tez się pobawiłem

przycialem i zmniejszylem obrazek o 50%

 

Stack M451_2a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.