Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Ten fragment jest wyjątkowo piękny: 2021-09-27_16h32_42.thumb.jpg.e60fcd03dbb0757c6f78d5cf64a1a205.jpg

Wszystkie Autobackground, DBE w pix zabijają tą delikatną poświatę bijącą od jądra galaktyki. A jak mamy tu światło to od razu lepiej widać ciemne struktury.

Edytowane przez _Spirit_
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, _Spirit_ napisał:

Ten fragment jest wyjątkowo piękny: 2021-09-27_16h32_42.thumb.jpg.e60fcd03dbb0757c6f78d5cf64a1a205.jpg

Wszystkie Autobackground, DBE w pix zabijają tą delikatną poświatę bijącą od jądra galaktyki. A jak mamy tu światło to od razu lepiej widać ciemne struktury.

Wow, nie zwracałem nigdy na to uwagi. Dla mnie zwykle miarą dobrego zdjęcia Andromedy była widoczność i detal NGC206.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Podrzucam stack Ameryki. 4h 20 min materiału zebranego z podmiejskiego podwórka i przy towarzyszącym mi Księżycu w pierwszej kwadrze. Niby wszystko fajnie, nawet mgławica ładnie wychodzi. Jednak gwiazdy w tle mnie dobijają, nie mam pojęcia jak sobie z nimi poradzić. Zwłaszcza z tymi na prawo od Ameryki, po każdej ingerencji w kolor od razu się psują. Może jakieś sugestie?

Technikalia: Canon 1200D mod + Samyang 135mm z filtrem Neodymium Moon & SkyGlow, powieszone na SWSA. Klatki 60s na ISO 800, F2.8

Jestem ciekaw jak Wam się uda to obrobić, miłej zabawy.

https://we.tl/t-FlPTh3N0Nr

v2_zmniejszone.jpg

Edytowane przez Stachu
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Stachu napisał:

Cześć!

Podrzucam stack Ameryki. 4h 20 min materiału zebranego z podmiejskiego podwórka i przy towarzyszącym mi Księżycu w pierwszej kwadrze. Niby wszystko fajnie, nawet mgławica ładnie wychodzi. Jednak gwiazdy w tle mnie dobijają, nie mam pojęcia jak sobie z nimi poradzić. Zwłaszcza z tymi na prawo od Ameryki, po każdej ingerencji w kolor od razu się psują. Może jakieś sugestie?

Technikalia: Canon 1200D mod + Samyang 135mm z filtrem Neodymium Moon & SkyGlow, powieszone na SWSA. Klatki 60s na ISO 800, F2.8

Jestem ciekaw jak Wam się uda to obrobić, miłej zabawy.

https://we.tl/t-FlPTh3N0Nr

v2_zmniejszone.jpg

Mnie wyszło tak - ale był wielki plik :)Autosave_2.thumb.jpg.173ceb6f9c4005b0124917ddccfe7eb1.jpg

zrobiłem resize 

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Stachu napisał:

Niby wszystko fajnie, nawet mgławica ładnie wychodzi. Jednak gwiazdy w tle mnie dobijają, nie mam pojęcia jak sobie z nimi poradzić. Zwłaszcza z tymi na prawo od Ameryki, po każdej ingerencji w kolor od razu się psują. Może jakieś sugestie?

Technikalia: Canon 1200D mod + Samyang 135mm z filtrem Neodymium Moon & SkyGlow, powieszone na SWSA. Klatki 60s na ISO 800, F2.8

Jestem ciekaw jak Wam się uda to obrobić, miłej zabawy.

 

No właśnie czemu rozdzielczość obrazka to ponad 10000 tys pix szerszy bok? Jak Canon daje obraz dużo dużo mniejszy? Może przez to gwiazdy są jakie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

No właśnie czemu rozdzielczość obrazka to ponad 10000 tys pix szerszy bok? Jak Canon daje obraz dużo dużo mniejszy? Może przez to gwiazdy są jakie są?

Drizzle ?
Poza tym "10000 tys" to chyba nie miał

Edytowane przez tex88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tex88 napisał:

Drizzle ?
Poza tym "10000 tys" to chyba nie miał

Te 10000 pix ma załączony obrazek - tzn jego szerszy bok

a Eos 1200 to matryca chyba 18 megapixeli - wiec ze 3 razy mniejsza od zalaczonego obrazka

 

I zapewne jest to drizle - tylko po co?

 

edit:

 a dokładnie ma tyle - ten stack załączony wyżej

 

Zrzut ekranu 2021-10-01 161551.png

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

Mnie wyszło tak - ale był wielki plik :)

Ale świetnie Ci to wyszło, dzięki!

 

 

6 godzin temu, tex88 napisał:

Drizzle ?
Poza tym "10000 tys" to chyba nie miał

 

6 godzin temu, RomekAstrobaza napisał:

I zapewne jest to drizle - tylko po co?

Panowie! Rozwiązaliście mój problem z DSS, nie zauważyłem i przez ostatnie kilka dni miałem cały czas włączony drizzle 3x. Czemu? Nie wiem:)

Tak właśnie coś mi ostatnio nie pasowały te stacki, były za duże i ogólnie coś z nimi było nie tak. Zaraz spróbuję zestackować ponownie materiał, już na normalnych ustawieniach.

Edytowane przez Stachu
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Piotr Strama napisał:

Ciekawe też od czego to wielkie halo na gwiazdach..:new_shocked:

 

Jestem praktycznie pewien, że od filtra.

 

Fajnie wyciągnąłeś mgławicę i te obszary w prawym dolnym rogu. Dzięki! Muszę chyba usiąść jeszcze raz do obróbki tego materiału, bo widzę że siedzi tam dużo więcej niż wyciągnąłem. A co do gwiazd, to muszę chyba dorobić je oddzielnie, bez tego filtra Moon & SkyGlow.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, warpal napisał:

Wydaje się, że tiff jest jest już po jakiejś obróbce

Mi wyszło tak na tym tiffie 

Zagiel_color.thumb.jpg.5ca72b76dd563b3c22082116cb95240d.jpg

 

edit:

a tutaj z fitsa - ten byl surowy stack

 

zagiel_3.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

Wydaje się, że tiff jest jest już po jakiejś obróbce

Mi wyszło tak na tym tiffie 

Stretch i wyrównanie kanałów.

 

44 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

a tutaj z fitsa - ten byl surowy stack

Tak.

 

Chyba wersja tif'owa bardziej mi się podoba.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pasi Błażej napisał:

Pany, czy da się z tego zdjęcia coś wycisnąć? Może ktoś na szybko je obrobić w PS ? Męczę się ale efekty są mizerne i nie wiem czy to wina zdjęcia czy mojej nieudolności..

IMG20210813001423_00.jpg

IMG20210813001423_00.dng 22.92 MB · 0 pobrań

wygląda jak pojedyncza klatka - wiec za wiele nie wyciągniesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pasi Błażej napisał:

Pany, czy da się z tego zdjęcia coś wycisnąć? Może ktoś na szybko je obrobić w PS ? Męczę się ale efekty są mizerne i nie wiem czy to wina zdjęcia czy mojej nieudolności..

IMG20210813001423_00.jpg

IMG20210813001423_00.dng 22.92 MB · 1 pobranie

Co to za format .dng??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.