Skocz do zawartości

Rozeta 3D kolor


mirekk

Rekomendowane odpowiedzi

W mniejszej skali ładnie opalizuje więc w takim podejściu bardzo fajnie wyszło  ale chyba za mało materiału na większą :).  Preferuje też mniejsze cięcia na liczbie gwiazdek.

Pisze tak bo postanowiłem się złamać  tym razem i dozbierać 'więcej' materiału na ten obiekt. Uprzednio próbowałem się w LRGB i HRGB.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MaPa napisał:

W mniejszej skali ładnie opalizuje więc w takim podejściu bardzo fajnie wyszło  ale chyba za mało materiału na większą :).  Preferuje też mniejsze cięcia na liczbie gwiazdek.

Pisze tak bo postanowiłem się złamać  tym razem i dozbierać 'więcej' materiału na ten obiekt. Uprzednio próbowałem się w LRGB i HRGB.

Nie da się ukryć małej ilości materiału. Co ciekawe w tym przypadku kanał OIII ma mniejszą ilość klatek ale jest dość mocny. Gorzej z SII. Kanał słabszy i sprawiający spore problemy przy wyciąganiu koloru. Myślę że minimum którego nie zachowałem :emotion-5: to Ha OIII SII 4h 2h 4h, oczywiscie przy moich parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, JaLe napisał:

Na czym polegała modyfikacja tego teleskopu.

Czy masz  może fotografie w LRGB wykonane tym teleskopem?

W sumie to całość zawiera się w kilku małych modyfikacjach. Ponieważ lubię "modyfikować" to oryginalną lunetkę zamieniłem na guider, dodałem focuser zrobiony na myfocuser, zmieniłem trochę pozycję soczewki bo była prawdopodobnie dostosowana do wizuala bez filtra (co i tak nie wypłaszczyło pola do końca) . Poza tym to praktycznie każdy element wymagał dotknięcia bo nie było osiowo, centrycznie itd., plus wyczernienie. Co do L to nie da się zrobić tym teleskopem bo aberacja jest potężna. Radzę sobie w inny sposób. Robię RGB a kanał B+bader UHC-S, co wycina aberację ale wiadomo zmienia trochę kolor. Ale  za często nie stosuję RGB bo wolę narrowband.

snapseed-13.jpeg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na swoim zdjęciu co to tak świeci na czerwono i wydaje mi się, że przesadziłeś z selective color.

obraz.png.2a990f1cb8a4f210c3e646afdc8dadd4.png

 

Mnie również podoba się w miniaturce, ale w powiększeniu wychodzą braki - przede wszystkim za mało materiału. Dziwi mnie, że w centrum tak mało detalu u Ciebie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubaman napisał:

Sprawdziłem na swoim zdjęciu co to tak świeci na czerwono i wydaje mi się, że przesadziłeś z selective color.

obraz.png.2a990f1cb8a4f210c3e646afdc8dadd4.png

 

Mnie również podoba się w miniaturce, ale w powiększeniu wychodzą braki - przede wszystkim za mało materiału. Dziwi mnie, że w centrum tak mało detalu u Ciebie widać.

Starałem się nie wyciągać żadnego kanału inaczej niż liniowo, żeby zachować tonację mocy poszczególnych kolorów. Zaciekawiłeś mnie tym. Edit: znalazłem kanał H-alfa który wyciągałem liniowo i on rzeczywiście ma ten region podświetlony dość mocno. Załączam fotkę. 

snapseed-14.jpeg

Edytowane przez mirekk
fotka + komentarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mirekk napisał:

Komentarze mile widziane.

 

Całkiem fajnie ogarnięte proporcje HSO. Głębia też się udała. Generalnie pozytywnie wyważony obrazek.

No i duże gratulacje za ogarnięcie achromata. Mój leży i się kurzy. Może też go "zatrudnię" do HSO, bo do RGB nie bardzo się nadaje. ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie akcje - mamy achromat, który najpierw do niczego się nie nadaje. ( Chociaż na stronach sprzedawców jest, że jak najbardziej...)

Po kilku modyfikacjach okazuje się, że można robić nim piękne zdjęcia na których widać i szczegół i taką charakterystyczną delikatność rysunku. Jeżeli miałbym porównywać obrazy z APO z AC to jest to jak muzyka z najlepszego wzmacniacza na "mosfetach" w porównaniu z przeciętnym wzmacniaczem lampowym. Ten lampowy da radę!.

To oczywiście mocno subiektywna ocena.... :) .

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, diver napisał:

 

Całkiem fajnie ogarnięte proporcje HSO. Głębia też się udała. Generalnie pozytywnie wyważony obrazek.

No i duże gratulacje za ogarnięcie achromata. Mój leży i się kurzy. Może też go "zatrudnię" do HSO, bo do RGB nie bardzo się nadaje. ;)

Dzięki! Rzeczywiście do RGB to nie bardzo. Ale dla zabawy... 

7 minut temu, ryszardo napisał:

Uwielbiam takie akcje - mamy achromat, który najpierw do niczego się nie nadaje. ( Chociaż na stronach sprzedawców jest, że jak najbardziej...)

Po kilku modyfikacjach okazuje się, że można robić nim piękne zdjęcia na których widać i szczegół i taką charakterystyczną delikatność rysunku. Jeżeli miałbym porównywać obrazy z APO z AC to jest to jak muzyka z najlepszego wzmacniacza na "mosfetach" w porównaniu z przeciętnym wzmacniaczem lampowym. Ten lampowy da radę!.

To oczywiście mocno subiektywna ocena.... :) .

Dzięki. Zabawa jest przednia a i człowiek nie boi się otworku wywiercić jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje jak dla mnie super w małej skali, w powiększeniu już coś tam widać z niedoskonałości ale biorac pod uwagę, że to achromat...jest super.

No właśnie, jak to jest z tymi achromatami, tak bardzo skreślone przez wszystkich i wszędzie, nie nadaja się do astrofotografii a jednak znajdzie się raz na kilka lat jakiś "szaleniec" i pokazuje, że jednak można...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kubaman napisał:

Sprawdziłem na swoim zdjęciu co to tak świeci na czerwono i wydaje mi się, że przesadziłeś z selective color.

obraz.png.2a990f1cb8a4f210c3e646afdc8dadd4.png

 

Mnie również podoba się w miniaturce, ale w powiększeniu wychodzą braki - przede wszystkim za mało materiału. Dziwi mnie, że w centrum tak mało detalu u Ciebie widać.

 

Załączam również SII. Dalej dość mocno podświetlone. Dodać SII+Ha.

pajeczynki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.