Skocz do zawartości

IC 1396 - SHO


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Malowane słoneczniki - nie każdy lubi . Ja nie lubię szpinaku ale zajadam bo zdrowy.

 

Ło Panie, podoba mnie się ta estetyka! :) Z moją ulubioną żabą z wyprutymi flakami na dodatek! Ale słoneczników ani widu... ;)

Z tym szpinakiem to różnie bywało. Tak 50/50 (naukowcy) mówili też, że to jednak bezwartościowe zielsko. Więc skoro tylko 50/50, to nie zażywam. :)

Edytowane przez diver
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miniaturze super, przy bliższym przyjrzeniu wrażenia opadają. W środkowej części kadru pudrowe róże rażą plamami i artefaktami po odszumianiu. Czyżby słaba SII? Obwódki wokół jaśniejszych gwiazd na minus.

Na plus dobra dynamika i kolory.

Coś mi jednak mówi że następne podejście będzie lepsze...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Spirit_ napisał:

Też. Po raz pierwszy zrobiłem na składowych wyrównanie liniowe. Nie jestem zadowolony z efektu końcowego.

Mówisz o linear fit w Pixinsight? BTW nie mnie oceniać Twoje zadowolenie, ale to chyba zdrowy objaw dążenia do czegoś lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie kolorystyka mi sie podoba :)

Problemem jak dla mnie jest fakt,ze ciemne mglawice mieszaja sie z kolorami jakie wystepuja w danej czesci fotki. Dla przykladu: zaba lapie seledyn, po prawej stronie ciemne lapia niebieski a u gory granat.

 Powinny byc ciemne-czarne niemal ;)

Edytowane przez Marvaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Malowane słoneczniki - nie każdy lubi . Ja nie lubię szpinaku ale zajadam bo zdrowy.

 

Baader Ha F2 - 60x300s + 60x120s
Antlia 3nm OIII - 29x300s (09-04-2021)
Baader SII - 43x300 (19/20-04-2021)
H6 F 2,8 + ASI 294

 

 

 

 

v1

10_IC1396_SHO.jpg

Panie - fajne 

Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Marvaz napisał:

Osobiscie kolorystyka mi sie podoba :)

Problemem jak dla mnie jest fakt,ze ciemne mglawice mieszaja sie z kolorami jakie wystepuja w danej czesci fotki. Dla przykladu: zaba lapie seledyn, po prawej stronie ciemne lapia niebieski a u gory granat.

 Powinny byc ciemne-czarne niemal ;)

 

"Powinny być"?

 

Paleta SHO ma to do siebie, że jest całkowicie umowna i ma się nijak do naturalnych kolorów. Nie widzę w takim przypadku żadnego "powinno być". Do takiego obrazu można podejść na dwa sposoby:

1. artystyczno-estetyczny - autor zrobił jak mu się podobało i z definicji tak ma być, skoro uznał, że to wersja do opublikowania

2. naukowy - kolory niosą informację o składzie mgławicy i nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia w korygowaniu tego wg naszych wyobrażeń czy też odczuć estetycznych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew.

Sam mam mieszane uczucia co do zdjęcia, Odnośnie tego o czym mówi @Marvaz - miałem cały czas niepokój przy obrabianiu zdjęcia że wszystko jest źle ale analizując sygnał  uznałem że tak jest.  Może to kwestia F? . Przygotowałem szybkie porównanie w kanałach dla "żaby":

Ha2021-04-21_10h41_59.jpg.8750ff59f057c807a12c176d1cfad08a.jpg

 

O32021-04-21_10h42_17.jpg.48218b723696872660937663d2f87f53.jpg

 

Takich miejsc było więcej. Na pewno będę to "miętosił" przez kilka wieczorów.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.