Skocz do zawartości

Laptop sam zamyka wszystkie programy


Szymoff

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno zmieniłem laptopa na Dell E6440 i5-4310M i pojawił się dziwny problem. Po ustawieniu sesji wszystko idzie dobrze obiekt pozwala na focenie bez meridian flipa więc ustawiam tylko godzinę parkowania w eqmodzie i idę spać. Gdy wstaję do setupu rano okazuje się, że laptop jest włączony ale wszystkie programy są zamknięte a montaż przez to nie jest zaparkowany (na szczęście nie ma kolizji tuby z montażem).

Klatki samodzielnie schodzą  jakąś godzinę po tym jak pójdę spać a potem koniec. Mimo, że sesja ustawiona jest na dłużej w międzyczasie dzieje się coś dziwnego albo laptop się restartuje albo z jakiegoś powodu zamyka programy. Oszczędzanie energii mam wyłączone więc nie wchodzi w stan hibernacji czy uśpienia.

Ktoś spotkał się z takim problemem lub może ma jakiś pomysł co się dzieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego oprogramowania do sterowania sesją korzystasz? W ciągu ostatnich 2 nocy spotkało mnie to samo 2 razy, a zacząłem właśnie korzystać z NINA. Wcześniej z APT nie było takich jaj. 

 

Edytowane przez szarybtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nieco podobna sytuacja była u mnie na Lenovo. Firma dla której pracowałem borykała się z podobnym problemem. 

Ja to jakoś ogarnąłem ale nie udało mi się całkiem naprawić. 

Pogooglaj trochę, nie pamiętam teraz co tam trzeba było ustawić, ale to było w co najmniej dwóch miejscach w ustawieniach systemu. 

Po pierwsze ustaw bardzo długi czas działania systemu bez usypiania ekranu. Ale tam trzeba było ustawić coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, .zombi. napisał:

 

Nie widziałem nigdy żeby OS zamykał sam programy wiec to pewnie bluescreen poszedł - łatwo to sprawdzić w eventlogu 

To Windows. 

 

U mnie event log pokazywał, że następował nieoczekiwany restart systemu. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szymoff napisał:

Dzięki za pomoc. Faktycznie odpalił się update Windowsa. Sprawdziłem też z poprzedniej sesji i wtedy pechowo też był update nocny.

Zmieniłem ustawienia, zobaczymy czy to rozwiąże problem.  

Teraz wypuszczali kilka pod rząd aktualizacji, które wymagały restartu. Ja pracuję zdalnie i czasami zostawiam niektóre rzeczy odpalone a rano wszystko pozamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tayson napisał:

Jesli to nie update, to dokladnie przejrzyj wszystkie, wszystkie i jeszcze raz wszystkie opcje zasilania, wydajnosci.

Warto je przejrzeć niezależnie od tego, czy to akurat był update systemu, czy nie. Niestety na windzie są one troszkę nieuporządkowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows wiele rzeczy mają ustawionych domyślnie lub próbują się uczyć na podstawie użytkowania komputera. Algorytmy nie są doskonałe ale trudno o takie.

Jedni się wściekają pisząc teksty lub programując, że komputer nie oszczędza energii, inni, że transfer spada lub hibernują urządzenia. Nie da się wszystkich uszczęśliwić. Niestety Wy też nie pomagacie uczyć się algorytmom bo czasami macie przerwy w nocnym fotografowaniu na miesiąc i ... są to stany anomalne :heehee: Dlatego jako świadomi użytkownicy systemów musicie ich poinformować, że dzisiaj jest nów i fotony będą schodzić przez cała noc.

Zasada w okienkach jest prosta.

1. Sprawdzamy instalujemy/blokujemy update przed sesją.

2. Po każdej poprawce sprawdzamy ustawienia usypiania urządzenia (dysk, hibernacja itp.) a także selektywne wstrzymywanie urządzeń (przede wszystkim magistrala USB).

3. Wszelkie oprogramowanie narzędziowe (jeśli nieopatrznie zainstalowaliście) należy zneutralizować pod kątem działania automatyki. Producenci Dell, Lenovo ale i inni uwielbiają instalować oprogramowanie, które potrafi zainstalować nowy sterownik lub nawet BIOS :new_shocked:. Oczywiście wyświetli piękny komunikat, że masz 10 minut na podjęcie decyzji czy automatycznie zresetować czy odłożyć reset prezentując okno zapytania śpiącemu użytkownikowi :fool: Ostatnio taką niespodziankę znalazłem u sąsiada w zostawionym na noc cyklu pomiarowym. Zaplanowane było 1400 przebiegów, zrealizowanych zostało 1398. Ponieważ cykl nie dotarł do procedur końcowych w wynikach status - FAILED.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okaże się, że to nie aktualizacje, to mi przyszło do głowy coś innego.

Otóż jeśli zajętość RAMu będzie bardzo wysoka (ok. 92%), wówczas Windows zacznie zamykać najbardziej pamięciożerne procesy.

Być może Twoje oprogramowanie podczas tak długiej sesji zużywa tyle RAMu że zostaje zamknięte.

W dzienniku zdarzeń powinny być wpisy jeśli to wystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, AviatorL napisał:

Jeśli okaże się, że to nie aktualizacje, to mi przyszło do głowy coś innego.

Otóż jeśli zajętość RAMu będzie bardzo wysoka (ok. 92%), wówczas Windows zacznie zamykać najbardziej pamięciożerne procesy.

Być może Twoje oprogramowanie podczas tak długiej sesji zużywa tyle RAMu że zostaje zamknięte.

W dzienniku zdarzeń powinny być wpisy jeśli to wystąpi.

Teraz mam dwa razy tyle ramu co poprzednio a wtedy nie było takich problemów więc raczej to nie ten powód. 

21 godzin temu, Tayson napisał:

sli to nie update, to dokladnie przejrzyj wszystkie, wszystkie i jeszcze raz wszystkie opcje zasilania, wydajnosci.

Poza laptopem nic się nie zmieniło w setupie więc raczej nie to. 

 

Czekam na pogodną noc. Zobaczę czy problem powróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden probpem z ktorym sie spotkalem i dawal identyczny efekt. Komouter dziala, jest włączony a wszystki jest pozamykane.

 

Doszedłem do tego chyba po ponad miesiacu. Korzystalem z mini pc i do niego podlaczalem sie zdalnym pulpitem. Problemem okazaly sie mini zaniki pradu. Wystarczaly zeby komputer sie zrestartowal. Byl tak ustawiony ze po zaniku zasilania ponownie sie wlaczal.

 

Zastosowanie upsa rozwiazalo temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.