Skocz do zawartości

Takahashi EM-10 Temma PC Jr. SUPER CENA


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, TheShackMeister napisał:

Kupujący ma montaż parę dni.

 

Nie... kupujący ma montaż od 6-tego sierpnia tego roku. Zatem 3 miesiące a nie parę dni !

 

16 godzin temu, TheShackMeister napisał:

Sprzedający przedstawia zdjęcia z montażu z roku 2020, nie ma nic nowszego?

 

Ma, zdjęcia zamieszczone trochę wcześniej w tym wątku, te próbne 10-minutówki

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być jeszcze pogoda do rozstawienia. I na początku walczyłem z przyciskaniem przycisków na pilocie bo wierzyłem że robię coś źle.

 

Dalej nie ma co bić piany, ja wyraziłem swoje zdanie, pewnie sobie z nim dam radę wcześniej czy później.

Edytowane przez abo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, abo napisał:

Musi być jeszcze pogoda do rozstawienia. I na początku walczyłem z przyciskaniem przycisków na pilocie bo wierzyłem że robię coś źle.

 

Przecież Ci napisałem w momencie zakupu którego przycisku użyć co sam wyżej przyznajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Misza napisał:

 Serwis miał miejsce wiosną 20r, NGC7000 jest z września 20r (zlot Tanwia i wątek z linku) a te najnowsze są bodaj z zimy 21. Potem nie używałem go bo kupiłem EQ-6R . Nabywca , jak wspomniałem, dostał montaż 6-tego sierpnia.  

Mógłbyś wstawić dokładnie te same zdjęcia, ale z exifem? te z zimy 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Misza napisał:

 

Przecież Ci napisałem w momencie zakupu którego przycisku użyć co sam wyżej przyznajesz.

 

Tak, napisałeś trzymać S1 przy włączeniu.

W instrukcji napisano że to ustawienie południowej półkuli.

Ponieważ montaż nie podłączony do komputera dla mnie się nie nadaje a ten się cały czas resetował na południową półkulę zacząłem drążyć.

Wcześniejszy właściciel powiedział że ma się włączyć sam na północną bez przyciskania niczego.

Więc były niezgodne informacje.

Zacząłem ściągać różne instrukcje Taka, wychodziło że nie naciskać.

Minęły miesiące (a w zasadzie 4 dni z niebem). W tym czasie udało mi się zrobić jedno zdjęcie 300s - dobre i 600s - poruszone. Jeszcze nie wiedziałem dlaczego.

W ten weekend postanowiłem rozwiązać sprawę do końca - wyszło co wyszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko i prosto........ Chcecie kupić w PL sprzęt "premium " z drugiej ręki?..  Kupujcie tylko od pierwszego właściciela...... Bogol grzebie... Szuka w całym dziury... Poprawiać chce ideę... Nie ma szacunku dla sprzętu....Głupa rżnąc, sprzeda następnemu do ideału dążącemu śmiałkowi ów "ideał" .... Aż bańka pęka.... Bo ile taki TOPowy sprzęt może wytrzymać tej wyimagionowanej  fantazji?????.....  Kilku bogoli po drodze to i żaden TAK nie wytrzyma.... Choćby Lajkonik_forumowicza cytując "made in Japan" on był..........  

Edytowane przez krzychb
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za moje zaangażowanie w ten temat ale tutaj np. dla mnie waży się zaufanie na forum ds. sprzedaży i kupna przedmiotów.

Dlatego proszę uprzejmie administracje o dokładne wyjaśnienie tematu, mam nadzieje, że sprawa zostanie rozwiązana.

W przeciwnym razie, jeżeli takie oszustwo zostanie popuszczone wraz z brakiem zaangażowania administracji mam wrażenie, że giełda ludzi godnych zaufania stanie się "pchlim targiem".

Mówimy tutaj o potężnej gotówce proszę o interwencję i wyjaśnienie tematu.

@Behlur_Olderys

@Adam_Jesion

@Jazz

@Paether

@Darek_B

@Pav1007

 

PS. Oszustwo dowolnej ze stron :)

Edytowane przez TheShackMeister
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TheShackMeister napisał:

Przepraszam za moje zaangażowanie w ten temat ale tutaj np. dla mnie waży się zaufanie na forum ds. sprzedaży i kupna przedmiotów.

Dlatego proszę uprzejmie administracje o dokładne wyjaśnienie tematu, mam nadzieje, że sprawa zostanie rozwiązana.

W przeciwnym razie, jeżeli takie oszustwo zostanie popuszczone wraz z brakiem zaangażowania administracji mam wrażenie, że giełda ludzi godnych zaufania stanie się "pchlim targiem".

Mówimy tutaj o potężnej gotówce proszę o interwencję i wyjaśnienie tematu.

@Behlur_Olderys

@Adam_Jesion

@Jazz

@Paether

@Darek_B

@Pav1007

 

PS. Oszustwo dowolnej ze stron :)

I co ma niby zrobić administracja? Wezwać do stawiennictwa pod groźbą rozstrzelania? 

  • Lubię 4
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TheShackMeister napisał:

Przepraszam za moje zaangażowanie w ten temat ale tutaj np. dla mnie waży się zaufanie na forum ds. sprzedaży i kupna przedmiotów.

Dlatego proszę uprzejmie administracje o dokładne wyjaśnienie tematu, mam nadzieje, że sprawa zostanie rozwiązana.

W przeciwnym razie, jeżeli takie oszustwo zostanie popuszczone wraz z brakiem zaangażowania administracji mam wrażenie, że giełda ludzi godnych zaufania stanie się "pchlim targiem".

Mówimy tutaj o potężnej gotówce proszę o interwencję i wyjaśnienie tematu.

@Behlur_Olderys

@Adam_Jesion

@Jazz

@Paether

@Darek_B

@Pav1007

 

PS. Oszustwo dowolnej ze stron :)

 

Piszesz o oszustwie, na jakiej podstawie i w jakim celu?

Na razie wygląda to na "spór konsumencki", prowadzony nie wiadomo dlaczego na forum publicznym (a powinien być wyjaśniony prywatnie pomiędzy stronami).

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kolega TheShackMeister zwrócił uwagę że jpg-i które wyżej wstawiałem nie dają możliwości weryfikacji daty w exifie , wrzucam link do surowego CR2 - LINK (26mb)

Ogniskowa 250mm (w exifie nie będzie bo to RedCat ale jak sądzę, można ustalić po kadrze) Tym razem ekspozycja krótsza bo 2-minutowa (podobnie jak wcześniej nieguidowana). Data wyświetli się np w exif viewer i jest to 9 maj tego roku, czyli zdjęcie znacznie świeższe niż poprzednie (czego również oczekiwał kolega TheShackMeister)

Przypominam że montaż Abo otrzymał 6 sierpnia

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TheShackMeister napisał:

Przepraszam za moje zaangażowanie w ten temat ale tutaj np. dla mnie waży się zaufanie na forum ds. sprzedaży i kupna przedmiotów.

Nie ma czegoś takiego jak zaufanie na forum ds. sprzedaży. To giełda "koleżeńska", robiąc transakcję któraś ze stron musi zaufać drugiej i albo najpierw zapłacić za towar, albo wysłać towar za pobraniem itp. 
Nie ma uogólniania że na jednym forum bezpiecznie kupować na innym nie. Liczą się tylko jednostki. 

Jakiś czas temu był osobnik który oszukał wiele osób (sprzedawał przedmioty nie wysyłając ich po wpłacie). Na forach został zablokowany i... rozpłynął się w powietrzu. Po prawie dwóch latach od zgłoszenia otrzymałem pismo od policji, że sprawa zawieszona bo nie mogą go znaleźć. Mimo, że mieli podane,miejsce zamieszkania, numery telefonów, konta na forach, allegro i olx. 
Koledzy muszą się dogadać między sobą i tyle. Wszelkie mieszanie się osób trzecich  nie mających informacji kiedy i co z montażem się stało jest bezcelowe, a tylko podnoszące napięcie. 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Misza napisał:

Ja tak napisałem ? A to ciekawe

Nie zrozumiałeś, "wcześniejszy" to przed Tobą...

I on miał rację, bo montaże Taka uruchamiają się na półkuli północnej, nic nie trzeba przyciskać. Tym bardziej że jak używasz kompa to pilot jest zbędny.

 

Ja proponuję zamknąć temat, po prostu liczyłem na to że montaż jest nie grzebany, bo fakt że po grzebaniu i made in japan nie wytrzyma.

W momencie jak go rozebrałem wczoraj czy przedwczoraj oczywiście odciąłem sobie drogę żądania zwrotu.

Montaż już z guidingiem chodzi prawie dobrze - mniej więcej na poziomie mojego chińskiego fabrycznego EQ5 przy pełnym obciążeniu. Jako że kosztował 2,5x tyle to liczyłem na coś więcej. :)

Edytowane przez abo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od wczoraj. Zgadzam się z wypowiedziami, że taka giełda opiera się na zaufaniu i ostrożności. Nie ma możliwości jednoznacznego rozstrzygnięcia sporu przez administrację. Chciałoby się jednak jakoś pomóc...

 

Czegoś tu nie rozumiem. Może po prostu brak obycia w astrofoto (poprawcie jakby co) ale na zwykłą logikę, to jest bez sensu. @abo pisze dwa razy, że montaż na 300 sekundach jest ok, a później "skacze":

 

23 godziny temu, abo napisał:

Montaż pomiędzy 300 a 600 s przeskakuje, jak widać "ząbki" na lecących obiektach.

 

14 godzin temu, abo napisał:

 

W tym czasie udało mi się zrobić jedno zdjęcie 300s - dobre i 600s - poruszone. Jeszcze nie wiedziałem dlaczego.

 

 

...po czym jako dowód, jest prezentowany exif klatki 120 sekundowej.

 

2 godziny temu, Misza napisał:

Ogniskowa 250mm (w exifie nie będzie bo to RedCat ale jak sądzę, można ustalić po kadrze) Tym razem ekspozycja krótsza bo 2-minutowa (podobnie jak wcześniej nieguidowana).

 

:huh:

 

17 godzin temu, abo napisał:

Co ciekawe po tym temacie z więcej niż jednego źródła otrzymałem informacje że montaż jest poważnie uszkodzony i "wszyscy na forum o tym wiedzieli" choć wstępnie było kilku chętnych, szkoda że nie ja.

 

Dobrze byłoby, jakby te "źródła" wypowiedziały się publicznie. Pytanie, czy jest odwaga do tego.

 

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentowane były i inne klatki (również 10 min nieguidowane) tylko że w przypadku tamtych nie mam możliwości udowodnienia ich daty, możliwe że dlatego że zostały zmienione na jpg. Dlatego "pod naciskami" kolegi ShackMeister wrzuciłem równiez foto 126sek ale za to z "dowodem daty". I tak wszystko to opiera się na słowach bo przecież teoretycznie mogłem je zrobić z innego montazu (np posiadanego EQ6-R), tego akurat nie da się udowodnić. Niemniej robiłem na tym montazu wiele nieguidowanych prób 2, 5, 10 min. i jakoś nigdy nie trafiłem na żaden wspomniany problem "między 300 a 600s"

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.