Skocz do zawartości

Takahashi EM-10 Temma PC Jr. SUPER CENA


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Misza napisał:

Ale chociaż nie upubliczniam prywatnych korespondencji nie licząc jednego zdania które wkleiłem aby udowodnić datę serwisu. Szkoda ze gdy prosiłem Pana o opinie dla Aurory nie był Pan tak pomocny.

 

To już jest CHWYT PONIŻEJ PASA!

  • Lubię 5
  • Kocham 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, prosiłem o opinie na temat monta abym go mógł przedstawić zbywcy (aurorze) który obszedł się z nim jak się obszedł, nie chciał Pan się wówczas mieszać, jaki chwyt poniżej pasa ? Raczej upublicznianie prywatnej korespondencji nim jest.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, krzychb napisał:

Według mnie posiadając już wiedzę na temat stanu , to mógł on trafić na giełdę JEDYNIE z rzetelnym opisem stanu faktycznego, który znałeś

Bardzo dobre podsumowanie, wyjąłeś mi spod paluszków ;)

 

Zastanówcie się, czy któraś ze stron tej sprawy - albo szanownego grona obserwujących - ma coś do dodania merytorycznego, albo zaproponowania innych niż już padły rozwiązań.

Jeśli temat się wyczerpuje, to wątek dojrzewa do zamknięcia.

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dziki napisał:

Bardzo dobre podsumowanie, wyjąłeś mi spod paluszków ;)

 

Zastanówcie się, czy któraś ze stron tej sprawy - albo szanownego grona obserwujących - ma coś do dodania merytorycznego, albo zaproponowania innych niż już padły rozwiązań.

Jeśli temat się wyczerpuje, to wątek dojrzewa do zamknięcia.

Watek powinien być otwarty do momentu rozwiązania sprawy, aby całość nie ucichła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dziki napisał:

Bardzo dobre podsumowanie, wyjąłeś mi spod paluszków ;)

 

 

 Pięćsetny post....Do czegoś zobowiązuje..... Ech szkoda... Kasa, wiadomo.. Każdy chciałby nie tracić.... Michał też przecież został oszukany...... No ale nie można tak kosztem kogoś..... Tak naprawdę zapłacić powinna ta menda ,która dziś w sporze udziału nie bierze .....A uszkodzenia spowodował i oszukał jako pierwszy :angry: 

Edytowane przez krzychb
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tom-cio napisał:

Od samego początku "przedmiotem kontraktu" była przeskakująca os DE oraz przegląd, smarowanie oraz regulacja. Oś RA pracowała prawidłowo!!!
Wiadomo dlaczego DE gubiła kroki i tylko w jednym kierunku: pęknięte drugie koło zębate przekładni pośredniej.

 

Załączam fotkę rozebranego montażu Pana Michała. Trochę słabo, ale jednak widać, że obudowy silników/przekładni nie są tak porysowane, jak na zdjęciu kolegi Abo. Te przekładnie po wielokrotnym rozbieraniu wystarczy podważyć śrubokrętem zegarmistrzowskim, aby się otwarły...

 

EM10_MS!.thumb.jpg.eb70267c80784e41a9d87631d7c886d3.jpg

 

Liczę na przeprosiny:exclamation:

 

Trudno wyciągnąć całkowicie jednoznaczne wnioski po takim zdjęciu, ale wygląd silnika w zasadzie pasuje do tego, co pokazał @abo

 

Beznazwy-2.png.b7ff691e3ac793dfa390a133d9a9ff4c.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Misza napisał:

Abo zakupił go 700zl taniej niż ja od Aurory (gdy montaz był rzeczywiście całkowicie niesprawny)

 

7 minut temu, krzychb napisał:

Tak naprawdę zapłacić powinna ta menda ,która dziś w sporze udziału nie bierze

 

7 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Trudno wyciągnąć całkowicie jednoznaczne wnioski po takim zdjęciu,

 

W sumie to nie ma już co rozbierać gówna na atomy. @Misza wtopił i teraz jeszcze ma kłopoty.  

Zdeklarował się partycypować w naprawie i oby @abo propozycje przyjął. I nieprzyjemny temat skończył się polubownie

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, isset said:

Netflix powinien nakręcić serial z tego wątku. Tyle zawiłości, niespodzianek i skrętów akcji, no no :essen:

Manga by z tego była. Pasuje do japońskiej marki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JustinSullivan napisał:

Pomijając kwestię kto co spieprzył. Jakim cudem kolega chciał pociągnąć ogniskową 800 długim refraktorem na takim montażu? 

Pominę kwestię cudów - nie ma to znaczenia.

 

Wszystkie moje opinie o montażu które napisałem okazały się prawdziwe. Nic nie skrobałem, nic nie uszkadzałem.

Na zdjęciu Tomcia widać silniki - lewy to RA i on był naprawiany. DEC ma zębatkę na krótkim boku.

 

15 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał:

 

Trudno wyciągnąć całkowicie jednoznaczne wnioski po takim zdjęciu, ale wygląd silnika w zasadzie pasuje do tego, co pokazał @abo

 

Beznazwy-2.png.b7ff691e3ac793dfa390a133d9a9ff4c.png

 

Tak dokładnie na obu zdjęciach silnik wygląda identycznie

 

17 godzin temu, dziki napisał:

Ale tego na pewno nie wiesz :) Może jednak wyjaśnij to bezpośrednio z Tomkiem Piwko, jeśli zgodzi się udzielić informacji o pracach przy sprzęcie, który (w momencie serwisowania) nie należał jeszcze do Ciebie.

Namiar masz nad swoim przedostatnim postem ;)

No cóż, nie zaskoczyłem kto jest kto. Niestety nie znam tu praktycznie nikogo :)

 

16 godzin temu, Tom-cio napisał:

Dobra, chciałem tego uniknąć, ale widzę, że pojawił się ewidentny przekaz, że to "serwis..." coś skopał, a ja nie bardzo bym chciał, aby pogięte obudowy przekładni etc. były kojarzone z naszą działalnością!!!

...

 

Dodam jeszcze, że od samego początku ze względu na kiepski stan napędu, proponowaliśmy jego wymianę na inny niż oryginalny, ale propozycja nie została zaakceptowana.

 

1924106958_kamyczek_w_przekadni-1.jpg.b4aa6e06162b5313c5696c7c0b19ff7c.jpg

- Na zdjęciach silnik ma identyczne rysy, więc przepraszam serwis za pomówienie :)

- Takie grudki metalowe jak napisałem na początku wyjąłem jeszcze dwie, organoleptycznie wyglądały na odkruszony metal z obudowy montażu.

- Ile kosztuje wymiana napędu na ten "ukraiński" i czy można prosić o zdjęcia jak wygląda?

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, abo napisał:

...

- Ile kosztuje wymiana napędu na ten "ukraiński" i czy można prosić o zdjęcia jak wygląda?

 

 

Z tym ukraińskim to już nie bardzo, ale mamy nowy patent na wymianę napędu: silnik+opaskowanie :) 

Napisz proszę do mnie maila w przyszłym tygodniu.

kontakt@SerwisAstro.pl

Pozdrawiam Tomasz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki ukraińskie są tutaj -

https://astro-gadget.net/gadgets/category/control-of-telescopes/eq-control

Serwis powyższy mi je wtedy doradzał ale wobec szansy na  ściągnięcie przekładni z Francji oraz faktu że jeden z wczesniejszych użytkowników doradził mi zdecydowane trzymanie się oryginalnego rozwiązania Taka nie zdecydowałem się na ten zestaw.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.