Skocz do zawartości

Jak zamocować filtr 2 calowy do obiketywu?


Kapitan Cook

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, bartolini napisał:

Filtr „2-calowy” ma gwint M48x0.75

 

Pytanie pomocnicze. Jaki skok ma gwint w obiektywach foto? 0,75 ? Czy rozwiązaniem jest jakikolwiek adapter do 48 mm ?

 

Przed chwilą sprawdziłem, nie ma żadnych adapterów do filtrów 48mm w normalnej fotografii. Czyli co, pozostaje przyspawać taki filtr do obiektywu ?

Edytowane przez Kapitan Cook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kapitan Cook napisał:

 

Pytanie pomocnicze. Jaki skok ma gwint w obiektywach foto? 0,75 ? Czy rozwiązaniem jest jakikolwiek adapter do 48 mm ?

 

Przed chwilą sprawdziłem, nie ma żadnych adapterów do filtrów 48mm w normalnej fotografii. Czyli co, pozostaje przyspawać taki filtr do obiektywu ?

Zazwyczaj  gwinty filtrów foto mają skok 0.75mm. Małe średnice mogą mieć skok 0.5mm.

Musiałbyś znaleźć przejściówkę „astro” , która pasowałaby do kompletu typowo fotograficznych redukcji:

https://allegro.pl/oferta/komplet-redukcji-filtrowych-49-52-55-58-62-67-72mm-10062865392?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_ss&ev_adgr=rtvagd&ev_campaign_id=15011587598&gclid=Cj0KCQiAtJeNBhCVARIsANJUJ2EHtq9u31hbvwcv7pbStogIYtoP_ZN6p_Tw0QKMLMeu9yWD-99JoW8aAugaEALw_wcB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ali zamówiłem sobie przejściówkę za ok. 10 zł, aby filtr 2.0" móc przykręcić do obiektywu 49mm.

(Po niecałych dwóch tygodniach przesyłka była w Polsce - na trasie Chiny-Polska była rejestrowana, w Polsce już nie. Niestety Poczta Polska "zgubiła" przesyłkę, ale ponieważ był to niby list, to nie ponoszą żadnych konsekwencji. Swoją drogą super układ, że można okradać klientów i śmiać im się w twarz.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie takie dwie przejściówki kupiłem jakiś czas temu od Chińczyka; używam ich czasem do montażu filtrów 2" na wlocie lornetki, bo akurat są tam fotograficzne gwinty filtrowe 58mm, więc do obiektywów też pasuje. Zapłaciłem niecałe 12zł z wysyłką.

 

https://www.aliexpress.com/item/32669190023.html

 

To jest jeden z elementów wyżej wspomnianego zestawu redukcji z Allegro, tego co @bartolini wrzucił.

 

Edit - a nie, tam nie ma redukcji do 48mm. To zostaje Aliexpress.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.