Skocz do zawartości

Mgławica Główka Czosnku HOO


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie świetne. 

Jeśli miałbym się przyczepić to może ciut plackowate gwiazdki. Nie wiem w sumie, czy dobrze się wyraziłem, ale nie są w ogóle jaśniejsze w srodku i po okręgu ciemniejące, wyglądają raczej jak jednolity placek (chociaż malutki :P).

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kubaman napisał:

Zapraszam do krytyki.

Gwiazdki mega odstaja od reszty. 

Trzymam kciuki, że dasz radę to poprawić. 

 

Dość sporo materiału NB i to trzeba bardzo mocno chwalić. 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbliżeniu środek mgławicy wygląda dziwnie - jakiś taki szum. Wyobrażam sobie, że trudno by było bez szumu, no i oczywiście - patrząc "z daleka" w ogóle tego nie widać. 

 

Fajnie wychodzi okolica głównej "bańki", jest tam sporo tego dziadostwa :)

 

Notabene:

Przypomniał mi się temat, w którym deklarowałeś że sam będziesz musiał zrobić wersję z mniejszą ingerencją w surowy materiał. Dopiąłeś swego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek tak wyszło, ja w życiu dwa HOO zrobiłem. Jaki kierunek proponujesz, może coś podłubię?

 

Tomek, sprowokowałeś mnie komentarzem, który wyedytowałeś :) Mniejsza o szczegóły, ale..

Powiem wprost - jestem świadom rozmaitych braków i niedomagań z mojej strony, to oczywiste. Jestem zdeterminowany się rozwijać.

Jednak jestem też inteligentnym (to nie jest przesada) i ogarniętym facetem w średnim wieku i potrafię to i owo ocenić bez  jakiś szczególnych emocji i napinki.

 

Zestawione poniżej tuzy forumowej astrofotografii (podpisuję, z forum, więc chyba nie popełniam jakiegoś faux pas)

 

Tomek

obraz.png.aeb5246b63ab97b361335d739a1c2783.png

 

Maciek 2020

obraz.png.a21bd4f9395afef49ebb42b5fabeeb32.png

 

 

i moja skromna fotka (crop i resize do 80%)

Nie mam kompleksów, naprawdę.

obraz.png.8109b8769c13294c5acd920f61468bd9.png

 

 

Lajkuję wszystkie trzy !

 

 

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubaman napisał:

Jaki kierunek proponujesz, może coś podłubię?

 

z tych jpg bez żadnych kombinacji HOO: 

 

image.png.51d8c91a652da5f9e303968f1c5663eb.png

 

głownie chodzi o to żeby czerwień była czerwona i soczysta. OIII masz strasznie niewyrównane co komplikuje proces od samego początku, ja bym od tego zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar ale to jest H OO

O jest w kanale zielonym i w kanale niebieskim.

Tak to wymyślono.

Ale ok, Przemek dał mi do myślenia - muszę popróbować innych niż czyste HOO kombinacji, może czerwień się mocniej wybije w taki buraczkowy, a nie w karmazyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, kubaman napisał:

Tomek, sprowokowałeś mnie komentarzem, który wyedytowałeś :) Mniejsza o szczegóły, ale..

Powiem wprost - jestem świadom rozmaitych braków i niedomagań z mojej strony, to oczywiste. Jestem zdeterminowany się rozwijać.

Jednak jestem też inteligentnym (to nie jest przesada) i ogarniętym facetem w średnim wieku i potrafię to i owo ocenić bez  jakiś szczególnych emocji i napinki.

 

Zestawione poniżej tuzy forumowej astrofotografii (podpisuję, z forum, więc chyba nie popełniam jakiegoś faux pas)

 

Tomek

obraz.png.aeb5246b63ab97b361335d739a1c2783.png

 

Maciek 2020

obraz.png.a21bd4f9395afef49ebb42b5fabeeb32.png

 

 

i moja skromna fotka (crop i resize do 80%)

Nie mam kompleksów, naprawdę.

obraz.png.8109b8769c13294c5acd920f61468bd9.png

 

 

Lajkuję wszystkie trzy !

 

 

... wymagalo edycji, ponieważ było za mocno i niezbyt adekwatnie.

Bardzo mi miło, ze podajesz autorów podobnych kadrów. dziekuję!!!

 

Troszeczke nie tak wyglada moja finalna wersja jak ja podales.

Align do Twojego screena.

CTB1__registered.jpg.efa62ce8ccbb43334cba026c8bdd5dd3.jpg

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.